Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    3600X vs 3700X témában megbízható tesztet merre érdemes keresni?

    Lassan aktuális lesz a CPU csere az R5 2600 @ 4GHz-ről. Eddig a 3600X-et néztem ki (tudom, hogy alig gyorsabb a sima 3600-nál, de lesz némi kedvezményes vásárlási lehetőségem, így akkor már a jobbat venném) de közben ott van a 3700X is a 8 maggal, de alacsonyabb alapórajellel és érdekes módon alacsonyabb TDP-vel.

    Két dolog van, ahová kevés nekem a mostani Ryzen ereje:
    -Stellaris, ahol nincs az a CPU, aminek elég magas lenne a single core teljesítménye, mert ahogy népesül be a galaxis, úgy lassul a játék...
    -Többszálú programkód fordítás. Úgy értem így is bazi sokat nyújt a 2600-am, de vannak nagyobb méretű projektek, amik így is vagy fél órát fordulnak, 12 szálat 100%-on kihajtva. Szóval ez az a terület, ahová nem lehet elég teljesítményt odatenni. :D

    Szóval nem tudom, hogy egyáltalán érdemes-e egy 3700X-ben gondolkodnom a 3600X helyett.

    Tlog:

    Ez alapján nézd meg a 3 alacsony értékhez tartozó órajel / CL értéket:

    Lényegében 3600 CL16 legyen a minimum amit nézel, de inkább ennél jobbakat, mert már nem olyan drágák a ramok, mint régebben voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák