Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz IstvánLászló #11564 üzenetére

    Csak azt nem értem, hogy miért hazudik szinte az összes teszter, h AMD-t alig lehet húzni, intel i9 7900X 10 magos meg 4,7 GHz-en megy. Aha... El sem bírja a lap. Leégne. Ekkora áramfelvételt tuti nem bír el. És itt panaszkodtak, h delidelni kell egy 1000 dolláros CPU-t. ((AMD-t miért nem kellett soha? Még az 50 USD-set sem?)) Aztán ott az ismerős A 7700K-val. Vízhűtése van. Játszik. Ő mondta, h 4,6-on 85 fok körül megy a CPU, 4,7-en 93 fok így nyáron. De télen is 77 4,6-on. Mi vaaan? Emellett milyen videokártyája van most? 980 Ti. Bakker. Az ki sem hajtja a 7700K-t. Azon a kártyán az 1600X ugyanannyit tud. Akkor most mi van? :-O

    Ja, hogy be kéne ismerni, hogy nincs igaza, és nem ér annyit az a proci?

    És mit gondolnak? Ryzen nélkül a Coffee lake hány magos lenne? Segítek. 4 mag, 8 szál. Nem hiszem, hogy eleve 6/12-t terveztek, csak lehozták a HEDT-ből a procit mainstream vonalra. Mint ahogy HEDT-re sem terveztek 10/20-nál többet. A 12/24-et akkor találták ki, amikor megtudták, h lesz Threadripper. Amikor azt is megtudták, h 16/32 lesz a plafon, gyorsan néztek még xeonokat 18/36-ig. Igenám, csak a monolitikus chipnek nem csak az a hátránya, h magasabb a gyártási költsége, hanem az is, hogy a belső BUS, azaz huzalozás miatt többet fogyaszt és jobban melegszik. És ekkora chipknél már tök mindegy, h belső, vagy külső busza van, mert az egymástól távollevő magok így is - úgy is nehezen kommunikálnak egymással. A 28 magos xeon leírásában szerepel, h a legtávolabbi magoknak 8 órajelciklus kell az eléréshez. :Y :-O Heee? Ez nekik gyorsabb, mint az infinity fabric? :-O :Y :C :W Ráadásul pampognak, hogy az EPYC igazából csak 4x dual channel. Az övék meg 2xtriple channel, ráadásul rosszabb kivitelezéssel. A 4x dualnak jelen esetben több előnye van, mint hátránya. Hozzájuk képest meg csak előnyét látom. ;) Grrrrfff

    De ne aggódjunk! Jó marketinggel a sz@rt is el lehet adni gyémánt áron. Tudom, miről "beszélek". Dolgoztam marketinges területen... ;)

    Na jó éjszakát mindenkinek! ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák