Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Száni

    tag

    válasz Gaboman #27440 üzenetére

    Na várj csak, mindjárt jönnek a lézerszeműek ;) Pár hónapja én is megkaptam, hogy márpedig lehet látni a különbséget...

    Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gaboman #27440 üzenetére

    Régen CRT-kkel, ma PDP-kkel!

    Emlékszem régen a CRT-s korszakban is keményen kellett nekem az fps, szerettem ha minél több. (Akkor nem volt ennyire lefixálva a 60Hz, sőt, általában magasabban, akár 120Hz-en járattuk a CRT-ket, amit ki is tudtak rajzolni, ha kaptak annyit...)

    Aztán mikor a CRT-k kiégtek, akkor évekig PVA és IPS LCD-kkel toltam. Azokkal a beépített motion blur miatt nekem is bőven jó volt ha 30 és 60 közt ugrált (mondjuk Counter-Strike-hoz azért kellett a stabil 60, de úgy általában simán játszogazni bőven jó volt a fluktuáló de átlag 45).

    De egy éve már plazmaTV-t használok PC monitornak, és ezen rögtön látom mikor a V-sync visszapakol 60-ról a következő lépcsőre (attól függően hogy bufferel ; ha nincs V-sync, akkor pedig iszonyat égető a sreen tiering, mint régen CRT-nél). Azonnal érezni, hogy máris másképp követi a kamera az egér mozgását, mint ha valaki megsimítaná a forgó bakelit lemezt, és ha gyors a mozgás, akkor elkezdenek duplázódni a mozgó élek a szememben.

    Mióta PDP-n játszom, azóta úgy állítom be a játékokat, hogy az esetek 90%-ban meglegyen a stabil 60fps. Sőt, ha a végtelenül lusta TV gyártók szánnának rá egy kis keretet, hogy etethessem többel, mint 1080p60, akkor szerintem ezeken a mai PDP-ken még 60 és 100fps közt is lehetne látni némi különbséget bizonyos szituációkban.

    (Manapság nem is olyan ritka hogy valaki azért viszi vissza az új plazmáját a boltba, mert nem is tudja, hogy az a játék hibája, de idegesítőek rajta a 30fps-re fixált konzol játékokat.)

    (A játékmotorok blur effektjeit élből kilövöm. Az LCD-n úgy is ott a blur, a PDP-ben pedig az éles mozgókép a poén, ami sokkal jobb játékélményt ad, mint a csóvázás.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • ittakary

    nagyúr

    válasz Gaboman #27440 üzenetére

    Erről ne kezdj el kötekedni, én is látom a különbséget. Sőt mondok durvábbat... azt is megérzem ha 60-70 után beesik 60alá (szóval 50valahány FPS lesz)

    Tapasztalat :)

    veletek van csak a gond

    Veled van gond öreg... :P Attól hogy szar a szemed, ne kezdj el másokat oltani emiatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák