- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- OLED monitor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Gaming notebook topik
- Mégis mi értelme az Xbox PC-nek, ha limitálja a hardverválasztékot?
- SSD kibeszélő
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
Új hozzászólás Aktív témák
-
mr_ricsi
veterán
Gyakorlatilag mindegy, hogy hány progit hozol. 1 progi tévedhet, kettőnél már nagyon gyanús a dolog.
Könnyen lehet, hogy az AMD a Brisbane magoknál módosított a procik belső tábláján, és ezzel a képletet el lehet dobni. A gyanút erősíti, hogy mindkét eltérés a ''feles'' szorzóknál van, ilyet viszont ''alapszorzóként'' korábban nem alkalmazott az AMD, csak a Brisbane óta. És a módosulással a memóriák nem 11 és 15%-kal vannak alulhajtva, hanem 1,8 és 2,1%-kal túl. A 2% túlhajtás olyan jelentéktelen, hogy bármelyik 533 és 667-es memória képes alapfeszen elvinni, főleg úgy, hogy a DDR800-as memók miatt az alaplapok úgyis egy kis túlfeszt adnak a RAM-oknak.
A táblában utánaszámoltam, hogy a többi ösztónál, ahol 10%-nál nagyobb az alulhajtás, módosított osztóval minimum 5% lenne a túlhajtás. Ez is gyanús, hogy miért csak a legkisebb eltérésű 2-nél mutat mást a 2 progi.
Könnyen lehet, hogy az Everest és a Sandra képlet alapján dolgoznak, nem méréssel határozzák meg az órajelet.
Persze, az is lehet, hogy az egész okfejtésem hibás, és tényleg a 2 pogi mutat hibás eredményt, de ennek mindenképpen utána kell járnom.
ClockGen:
Az alaplapodon megnézted a PLL IC-d típusszámát?
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Töredék áron! Csere-Beszámítás! DJi Air 3 Fly More Combo RC2! Garancia: 2027.09.27!
- Samsung 9100 PRO 4TB Villámgyors NVMe SSD 14.800 / 13.400
- Samsung Galaxy A50 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor X7b 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest