Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tzimash

    őstag

    válasz Janou #29658 üzenetére

    Nekem 1 évet ment, pár hete takarítottam, ha nincs extrém módon terhelve és a flow is megvan, akkor nem is érdemes gyakrabban piszkálni.
    A szövet szerintem perlon vatta, azt én kicseréltem egy újra, a fehér henger pedig kerámia gyűrű lehet, sera siporax vagy valami hasonló. Azt az akváriumból levett vízben érdemes átlögybölni ill. ha nem csereérett a perlon, akkor azt is ebben mosd át. Csapvízben a klór miatt nem tanácsos, hogy ne kelljen a szűrőnek a bacik elhalálozása miatt a nulláról indulnia. A csöveken én áttoltam egy drótra erősített mosogatószivacs darabot párszor, bár egy hét múlva ugyanúgy nézett ki a gyorsan kialakuló - egyébként hasznos - biofilm réteg miatt.
    A vízbe érő részeiről a vízkövet, algát 20%-os ecettel távolítottam el, ezeket jól öblítsd át, ezt akár csapvízben is lehet.
    Szokás még a szűrő gumigyűrűjének szilikonzsírral való finom átkenése is, az elöregedését megelőzendő, nálam ez most elmaradt.
    Lényeg, hogy a takarítással ne tökölj sokáig, mert áramló víz híján sem húzzák túl sokáig a bacik. :)
    Készíts elő mindent, ne akkor menj el pl. ecetért a boltba, amikor már szét van szedve a szűrő :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák