Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz -Ben- #26881 üzenetére

    ezen logika mentén, akkor próbálj rajta rontani valahogy :D

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz -Ben- #26881 üzenetére

    BIOS-ban is nézz körül, Guglit már széttúrtad gondolom, illetve egy BIOS frissítés.
    Szóltam valamit, hátha. :DDD

    @ Kedves többiek !

    Van 3db Debian rendszerem, mindegyik mai friss telepítés, iptables-ön kívül nincs még semmi különös állítva rajtuk. Mind tökfriss stable, stretch. Egyik az egyik laptopon VirtualBox-ban, másik a másik laptopon natívban, harmadik pedig egy magyar BIX-es VPS-ben. :)

    Szeretnék kicsit tanulni. Nemrég fellőttem az egyikre (az az elődjére, mert újrahúztam végül) egy Citadel-t, adta nagyon. Eltelt a szombat. :D A másikon meg elmerültem a kézi LUKS-ozás rejtelmeiben LVM-el kombinálva. Állat ez a linux nagyon.

    Namost: van egy olyan elképzelésem, hogy mondjuk haverommal szeretnénk egy közös storage-ot elérni, ő otthonról az ő gépéről L2TP/IPSEC-et felépít W10 alól és lát mindent. Strongswan tudja, IKE1-el megoldjuk, összetákolom valahogy.

    Szeretnék egy kis "HA"-t vinni a rendszerbe (erősen idézőjelben) :D : bérelnék egy VPS-t külföldön is, a világ túlvégén, oda is felrántanék egy Debilt és szívesen összekötném a két VPS és a W10 gépek által egyaránt látott-megosztott mappákat.

    Tehát: server1-en Mo-n lenne egy mappa, ezt (tehát cakkpakk az egész tartalmát) szeretném replikálni az itthoni 2 Debilre is, ami a háttérben kell, hogy menjen. Ahogy történik egy módosítás, az körbeszinkronizálódik az összes Debianon, a nagyon távolin is. És persze mindeközben helyben is tárolódik rajtuk ugyanaz a tartalom.

    Például doksik, fontos anyagok, user könyvtárak, stb.

    A be-VPN-ező W10-eknek egy SMB share kipublikálja a dolgot és ők is tapsolnak akkor.

    Ezt szeretném ledemózni és kérdésem, hogy milyen instant szinkronizációs megoldást javasoltok ?
    SZERINTEM amire szükségem van, az egy distributed file system és az most a legkésőbbi stable-ben a CEPH. Jó ez nekem ilyen célra, vagy ez kimondottan cluster cucc és illene a lassú, nagy latency-s kapcsolatok helyett egy Infiniband-en zavarni ? Esetleg egyéb háttérben-sync alternatíva ?

    Éles példa: 1 cég, 3 telephely és mindenkinek van egy kis saját mappája a fájljaival, meg közös mappák is, ezeket mindenki látja. Kézenfekvő lenne egy mindenki számára kényelmesen elért-kezelt distributed share-t használni, ami sync-elődget egymással, a 3 telephelyen lévő 3 linux gép között (és az egyes telephelyek W10 kliensei a helyi hálón nyúlnak ehhez a Samba share-hez).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák