Hirdetés
- Notebookosított mini PC-t leplezett le az AOOSTAR
- Vélemény: más cég lenne az Intel, ha korábban nevezik ki Lip-Bu Tant
- Barátságot teremtene az ARM és az Anti-Cheat rendszere között az Epic Games
- Hamarosan foghatja a kezét a Copilot a játékosoknak
- Az NVIDIA szerint a nagyobb készletek stabilizálják majd az új GeForce-ok árait
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fujifilm X
- OLED TV topic
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Mini PC
- Hamarosan foghatja a kezét a Copilot a játékosoknak
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
-Mosquito- #98597 üzenetére
Ennek így sok értelme van. Egy politikus kijelentése mellé tenni egy civil szervezet állítását.
Orbán kb ugyanezt mondta, amit kurz. Az osztrák oldalon mi a helyzet az alaptörvény idevonatkozó részével?
-
válasz
Hieronymus #96294 üzenetére
A kötelező PCR tesz nekünk megszűnt, csak a gyors teszteket kell nyomni. (Túl drága volt.
)
Annak aztán sok értelme van. Kollégák/ismerősök között sok esetben negatív gyorsteszt után pozitív lett a pcr. -
válasz
Rage47 #96266 üzenetére
Jelenleg is olthatja a háziorvos például a nem regisztráltakat, szóval a kormányzati agymenésen kívül olyan sok értelme nincsen/az értelme nem kapcsolódik a járványhoz.
-----------------------------------------------
Ellenzék: Újabb DK-s politikus halt meg koronavírusbanKormánypárti: Műtüdőkezelést kap Bányai Gábor
„Édesapánk állapota március 13-án annyira leromlott, hogy azonnali beavatkozást követően egy légzést és keringetést támogató eszközre tették, azaz műtüdő kezelést kap, mely -az első napok válságos állapota után- elkezdte a pozitív hatását gyakorolni, így megmentve Édesapánk életét!” – írják, hozzátéve, hogy a politikust a beavatkozáshoz Szegedre kellett szállítani, állapota stabil és reménytkeltő. [link]
Nyilván csak a véletlen műve. -
ezek az oltások egyike sem véd a megbetegedéstől
------------------------------------
Az első dózis után legalább két héttel már 80 százalékban, a második adag felvétele után pedig már 90 százalékban véd a Pfizer–BioNTech és a Moderna mRNS-vakcinája a megfertőződés ellen – írja a CNN az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) adataira hivatkozva. [link]
Remek hírt közölt az izraeli egészségügyi minisztérium az országban zajló előrehaladott oltási program adatai alapján: az egyelőre szakértő kutatók által még nem ellenőrzött vizsgálat szerint a Pfizer-BioNTech vakcinája 89 százalékban hatásos volt bármilyen típusú Covid-fertőzés ellen, a tüneteket okozó fertőzés ellen pedig 94%-ban nyújtott védelmet. [link]
100% nyilván egyik sem fog védeni, azonban ha ilyen szinten meg lehet fogni a továbbfertőzést és a fertőzöttek súlyos lefolyását, akkor az oltásokkal kvázi el lehet felejteni ezt a vírust.
-
Megsértette a járványügyi szabályokat a norvég kormányfő, pénzbüntetéssel sújtották
Hétszázezer forintnak megfelelő pénzbüntetést kapott Erna Solberg norvég miniszterelnök a koronavírus-járvány miatti korlátozó szabályok megsértése miatt – közölte pénteken a norvég rendőrség.
Solberg ugyanis február végén egy hegyi üdülőhelyen 13 fős családi összejövetelt szervezett a 60. születésnapja alkalmából, miközben éppen kormánya tiltotta be korábban a tízfősnél nagyobb rendezvényeket.Léteznek még ilyenek is.
Ott vagy jól működik a demokrácia, vagy csak a népet hülyítik ilyenekkel.
-
válasz
MaxxDamage #95998 üzenetére
-
Nálunk eszméletlenül beindult az oltás az utóbbi időben. Egy csomó kollégámat, ismerőst, rokont oltottak be rövid idő alatt pfizer, szputnyik, astrazeneca vakcinákkal/fognak oltani hamarosan. Kínairól nem is hallottam oltottat hetek óta.
Belehúztak rendesen: Kedden rekordszámú, 187 ezer vakcinát adtak be, 104 ezer ember kapott aznap első oltást. [link]
-
válasz
szabi__memo #95867 üzenetére
Sejthető volt, hogy kína kozmetikázza a dolgokat a járvány kapcsán.
-
-
Máris upgrade-elhetik az orosz oltást
Az orosz Szputnyik V koronavírus-vakcina fejlesztőinek bejelentése szerint rendelkeznek azzal a technológiával, ami lehetővé teszi az oltás upgrade-elt változatainak előállítását, amelyek védelmet kínálnak a kórokozó mutánst változataival szemben - jelentette a Moscow Times. A statisztikai adatok szerint a jelenlegi koronavírus-oltások gyengébb védelmet nyújtanak az új, angol, dél-afrikai és brazil változatokkal szemben.
-
válasz
fokukac #95565 üzenetére
Egyetértek veled. Én sem szeretek semmi olyat megfogdosni, amit nem feltétlenül szükséges, ide tartozik a kosár is. Az alkalmazottakat sem értem amire hivatkoztak, mert semmilyen kosarakról nincs szó a rendeletben, csak a négyzetméter/fő korlátozott. Más kérdés, hogy ha nekik ki van adva, hogy csak kosárral lehet bent tartózkodni, akkor maximum a főnökük őket rúgja tökön, ha ez nincs betartatva.
A korlátozásokról nálunk:
Lidlben semmi az égvilágon, kosár nincs is, kocsi nem kötelező.
Rossmann, ahány kosár, annyi vásárló, kivéve 14 év alatti kísérő stb., őr figyeli.
Interspar, a vásárló csak kocsival mehet be, az együtt érkezők sem mehetnek be egy kocsival. Utóbbi mondjuk nagy marhaság szerintem, ha mi mennénk, akkor mindeketten viszünk kocsit és kész.
-
válasz
Chesterfield #95567 üzenetére
Azt gondolom ez ki is zárhatja, hogy politikai harc zajlik a vakcina ellen. A britek csak nem folytatnak politikai harcot a saját vakcinájuk ellen. Valami gáz lehet ezzel az oltóanyaggal, ha már ott is meglépnek ilyesmit.
-
válasz
bajtokarpi #95470 üzenetére
-
Szerintem arra játszik a miniszterelnök, hogy engedi nyitni a március 8-án bezárt üzleteket, szolgáltatásokat, azonban hogy a kontaktszám ne szálljon el, az összes üzletnél bevezeti ezt a négyzetméter alapú korlátozást. Aztán hogy utóbbinak mennyi lesz a jelentősége a gyakorlatban jó kérdés, valószínű, hogy a csúcsidőszakokon kívül semmi.
-
-
válasz
szabi__memo #95273 üzenetére
Múltkor volt 5,5 millió is, durva. Igaz lakosságarányosan érdemes nézni, azonban a rekordjuk úgy nézne ki itthon, mintha beoltanának egy nap alatt 160 ezer embert.
-
válasz
Angelina87 #95271 üzenetére
Ez a legyengült immunrendszerre nem oltunk egy nehezen értelmezhető dolog. A krónikus betegségeinek megfelelően pedig választhat a háziorvos vakcinát.
-
válasz
Angelina87 #95265 üzenetére
Ilyet azért nem mond az orvos, mert nem lát előre az időben, hogy a vakcinától majd az az ember kórházba fog kerülni.
-
egy férfi sérelmezi, hogy szolgálatot teljesítő bajtársaink ebédet vásároltak. Erről fényképet is mellékelt a felháborodott panaszos, amin az látszik, ahogyan a mentőegység egyik tagja (a kötelező távolságot tartva) hamburgert kér elvitelre egy Szentendrei úti büfénél.
Inkább nem kommentálom. -
válasz
freeknight #95069 üzenetére
Nincs összefüggés a kettő között. A beadott oltás lehetséges következményéről beszéltünk. Nyilván belefuthatsz a covidba is, aminek nagyobb az esélye, ezt szerintem senki sem kérdőjelezte meg soha és nem is fogja.
Szerintem erre pontot kell tenniük.
-
válasz
freeknight #95057 üzenetére
Lehet neked annak tűnik. Viszont ha te kapnál egy vérrögöt és lebénulnál, vagy a rokonod és mondjuk belehalna, akkor meg azért szidnád az atyaúristent is, hogy miért engedték ezt a vakcinát forgalmazni. Nem véletlen vizsgálódnak. Az adott populációra eső problémák száma nagyjából 7-szerese, mint ami még elfogadható lenne. Múltkor jött ki egy német intézettől a hír.
Az oltás utáni esetek száma statisztikailag szignifikánsan magasabb, mint az oltás nélküli populációban általában előforduló agyi vénás trombózisok száma: "Körülbelül egy eset lett volna várható, de hét esetről számoltak volna be."
-
válasz
Chesterfield #95053 üzenetére
Szerintem a legbutább és legfelelőtlenebb döntés volt, amit csak meghozhatott. Lehet amúgy el sem kapták volna, a fertőzés kimenetele pedig bármi lehet. Enyhe, tünetmentestől a halálig (olvashattuk, hogy volt ahol mindkét szülő belehalt) és akkor még ott a long covid kockázata, ami egy életre szétfingathat valakit, a gyermekeket is.
-
válasz
Motion_Blur #95049 üzenetére
Látod mégis vannak olyan idióták, akik direkt fertőzik meg magukat és a családot.
-
Van aki ez tüzel fel:
Valaki feljelentette az egyik mentőst, aki ebédet vett magának egy büfénél
-
válasz
Ezekiell #95017 üzenetére
Szerintem a tényeknek nincs értelme ellentmondani.
Összefüggés van az AstraZeneca brit–svéd gyógyszercég és az Oxfordi Egyetem által a koronavírus ellen kifejlesztett vakcina és a vérrögképződéses esetek között – jelentette ki Marco Cavaleri, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vezető tisztségviselője egy kedden megjelent olasz lapinterjúban.
VILÁGOS, HOGY VAN ÖSSZEFÜGGÉS A VAKCINA ÉS AZ UTÓBBI HETEKBEN TAPASZTALT VÉRRÖGKÉPZŐDÉSES ESETEK KÖZÖTT, DE AZT MÉG NEM TUDNI, HOGY PONTOSAN MI VÁLTOTTA KI EZEKET A REAKCIÓKAT.
Utalt arra, hogy az EMA várhatóan órákon belül hivatalosan is megerősíti ennek az összefüggésnek a fennállását. [link]Nyilván nem a levegőbe beszél az a tisztségviselő, ha ilyet ki mert jelenteni.
-
válasz
daneel_hu #94778 üzenetére
Arról nem is beszélve, úgy néz ki a fertőzés lefolyásától független az, hogy lesznek-e maradandó tünetei az embernek:
Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgatója szerint nem függ össze a koronavírus-betegség súlyossága a hosszan tartó szövődmények kialakulásával.
Enyhe lefolyású fertőzést követően is lehetnek maradandó tünetei a betegeknek [link] -
N95 maszkok tisztítása újrafelhasználás céljából: Researchers find a way to clean N95 masks for reuse - in a common electric cooker
-
egy friss németországi videó szerint a Lidl már nagyon olcsón is árul antigénes-gyorsteszteket egyes diszkontjaiban.
Egyes Lidl áruházakban meglepően olcsón lehet kapni koronavírus antigén-gyorsteszteket, illetve FFP2-es maszkokat - erről tanúskodik egy, a napokban az internetre feltöltött videó is. Ebből az derül ki, hogy a diszkontlánc teszteket már - átszámítva - kevesebb mint 2 ezer forintért is árul, illetve maszkokért is csak párszáz forintot kér. [link]
---------------------------------------------------
Nem tudom volt-e a cikk korábban, videóban is mutatják hogy működnek az oltások: Így működnek a Covid elleni oltások: a Semmelweis Egyetem animációs kisfilmjéből mindent megtudhatsz
-
válasz
Sir Pocok #94520 üzenetére
Abszolút egyetértek. Az ilyen emberek borzasztóan önzők, mert csak magukra gondolnak. Arra nem, hogy az agyatlanságukkal a szeretteiknek, a környezetüknek milyen problémákat és fájdalmat fognak okozni, mikor jönnek a bajok. Azok márpedig mindenkinél jönnek egy idő után.
-
válasz
szabi__memo #94521 üzenetére
Hát ez nem valami jól néz ki. Kórházi ellátottak száma nő, lélegeztető nő, oltottak száma lófütty.
-
válasz
szabi__memo #94161 üzenetére
Jófelé haladunk, a kórházi ellátottak csökkennek és viszonylag szépen halad az oltás is.
-
válasz
Chesterfield #93891 üzenetére
Szerintem ezt nekünk is el kellett volna utasítani. Vagy ha annyira osztogatni akarnak, jótékonykodjanak astrazenecaval. Azt már több helyen kilőtték , így van belőle elvileg felesleg is. Pfizer meg mindenkinek jó, erre azt adják máshova.
-
[lihttps://youtu.be/WskpgSMFssQ?t=1164nk]
Együtt mennek enni, de nem ülhetnek egy asztalhoz.
Ezek a svédek is tudnak azért.
-
Jó lenne olvasni a pfizeren kívül a többi vakcinával oltottakról is olyan cikkeket, hogy ők mennyire vesznek részt a továbbfertőzésben. A pfizernél már tudjuk, hogy gyakorlatilag nem fertőznek tovább. Ha ez így működne a többi vakcinánál is, akkor az oltottak számára valóban kinyílhatna a világ.
-
válasz
Chesterfield #93833 üzenetére
Röhej az egész. Önkritika nulla (nem rád írom természetesen).
-
válasz
Foxmulder89 #93789 üzenetére
-
-
válasz
szabi__memo #93745 üzenetére
Jól néznek ki ezek a változások a jelenlegi helyzetet tekintve.
-
Élj ebben a tudatban, nincs vele probléma. Azért elég sok infót lehetett már olvasni, hogy full egészséges embereket is tolnak pfizerrel. A környezetemben szintén ismerős a jelenség. Ajánlás van, azonban meg tudják kerülni. Gyakorlatilag hasra osztják el kinek jut a pfizer (család, pacsisok, fizetővendégek), többi ahogy puffanik. Amúgy a katonák sem mindenki kap pfizert, nyomják oda is az astrat is.
Számodra ez legyen fake news.
-
válasz
snecizero #93371 üzenetére
Igen, majd 2 hete változtattak az alkalmazási előírásán. [link]
Az új változat szerint
„a védőoltás körültekintéssel alkalmazható krónikus vesebetegség....Ahogy arra Dobson Szabolcs gyógyszerész felhívta a figyelmet, a módosítással igazodnak az eredeti orosz alkalmazási előíráshoz. Amikor az első, hivatalos magyar változat megjelent, a fenti betegségek Oroszországban sem számítottak ellenjavalltnak, csak óvatosságra hívták fel a figyelmet.
-
válasz
szabi__memo #93306 üzenetére
Igaziból felajánlották a megkeresett embereknek, hogy xy vakcina elérhető, kéri-e.
-
Én zártam, mivel az ezt hallottam-on kívül semmivel nem tudja az állítását alátámasztani. Az elérhető statisztika szerint bár nőtt a 3. hullámban a fiatalabb korosztály veszélyeztetettsége, a halálozások 91%-a még mindig az 55 év feletti korosztályból kerül ki. A helyzet pedig szar nagyon.
-
válasz
snecizero #93102 üzenetére
Igen, te stresszeled agyon magad. A legjobbat kapod, véleményem szerint nincs okod az aggodalomra.
--------------------------------------------------
Közben megérkezett az igazolványom.
Ekkora ökörséget komolyan. Ilyen szarokra költik a pénzt, inkább adnák az orvosoknak, ápolóknak stb stb...
-
Nálunk is leállt a járóbeteg ellátás. Nem engednek be senkit. Az időpontokat törölték.
-
-
Sinopharm-vakcina: megszólalt a gyártó az antitesthiányos problémákról
Az ajánlások szerint ugyan az első oltást követően 21-28 nappal kell beadni a második dózist, majd újabb 28 napon belül alakul ki csak védettség a SARS-CoV-2. vírus ellen, több esetben is azt tapasztalták, hogy bizonyos emebereknél a második oltás sem termelődtek antitestek, vagy termelődtek, de nem kellő mennyiségben.A gyártó China National Pharmaceutical Group vasárnap elismerte, hogy bizonyos esetekben nem indul be a védettséget jelentő antitest-termelés.
Amúgy minden oké. -
válasz
szabi__memo #92879 üzenetére
Ez megint egy értelmezhetetlen kijelentés. Mikori dátumig regisztráltak kapják meg április 11-ig az első oltásukat? A szokásos néphülyítésen kívül ez semmire nem jó.
-------------------------------------------
„A 2,5 millió pedig egy erkölcsi törvény. Nem szabad addig újraindítani, amíg a leginkább veszélyben lévők nem kaptak oltást, ez a 65 év fölöttieket jelenti.”. [link]
Szintén zenész. Mivel totálisan összevissza oltanak boldog boldogtalant, ennek már semmi köze a 65 év felettiekhez. Az erkölcsöt pedig távolról sem ismeri. -
[Kovács Zoltán: Gyógyítani kell a kórházakban, nem kamerázni ]
Nesze demokrácia.
-
Orbán: Láttam már novemberben, hogy nagy baj lesz
Orbán nem látta novemberben a bajt, de nem is állított ilyet
Meglepett.
----------------------------------------
Jó kis összefoglaló cikk orbán nyitási víziójáról: Saját minisztere és szakértők cáfolnak rá Orbán nyitási terveire
Elképesztő, hogy már rendeletet alkotott a 2,5 millió első oltottnál kezdődő nyitásról, holott a szakma az egészet nem érti.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Információk, statisztikák:
● koronavirus.gov.hu
● vakcinainfo.gov.hu
● vakcina kisokos
● minden fontos információ a vakcinákról
● dunántúli kórházi oltópontok
● EU vaccine tracker oldal
● pandemia.hu - megyei statisztikával
● gisanddata.maps.arcgis.com
● worldometers.info
● ncov2019.live
● atlo.team
● google mobility reports
● euro momo
● covid-19 projections
Egyéb hasznos tanácsok:
● bevásárlólista házi karanténhoz
● karanténnal kapcsolatos tudnivalók
● AZ oltás időpont módosítás
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Yettel topik
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- LED világítás a lakásban
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Synology NAS
- Fujifilm X
- OLED TV topic
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest