Hirdetés

Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz Xantomas #33550 üzenetére

    Scandium csöves, pontosabban Scandiummal ötvözött alu csöves vázat használt valaki?
    Én csak anyagokat/ötvözeteket nézegettem itt ([link] [link]), de gúglizni biztos gúgliztál Te is.
    Hmm azt hittem drágábbak az ilyen vázak, bár ez biztos vmi olcsóbb fajta. Engem is érdekel mivel jobb/jobb-e.

    Szerk.:
    Találtam egy hozzászólást bikemagon ezzel kapcs.:
    Szóval a scandium vázak is aluötvözetek tulajdonképpen, csak az a kis mennyiségű scandium lényegesen megváltoztatja az anyag szerkezetét és tulajdonságait. Szinte nem is hasonlít az alura. Könnyebb, erősebb, szívósabb, és jobban tompítja a rezgéseket mint a legjobb alu ötvözetek. Valahol a titán és az alu között van fél úton. Csak scandiumból állítólag kevés van a földön és kevesen csinálnak ilyen csöveket, nameg a hozzá gyártott marketing duma miatt lesznek baromi drágák a Scandi vázak! Egy jó aluváz és a leggagyibb scandi súlya között is van min 200g az utóbbi javára! pl Magellán Pyxis Team (2001) 17.5"-es Easton ultralight csövekből ~1550g, míg a Fusion-om ~1300g nyeregbilincsestől 18"-asban! És mondanom sem kell hogy viselkedésre a Fusion fényévekkel jobb, kezesebb, kényelmesebb, mint a magellánom volt, pedig az volt a legjobb pyxis széria!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák