- Házimozi belépő szinten
- Milyen videókártyát?
- Projektor topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Computex 2025: Olcsóbb és szemrevalóbb hűtések és házak a DeepCoolnál
- RAM topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen notebookot vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fauszt
senior tag
Emberek!
A mai SOHO kategóriás routerek döntő többségénél alap tulajdonság, hogy lehessen azt távolról interneten keresztül konfigurálni, portforwardot beállítani, fix ip címe(ke)t kiosztani a belső hálós gép(ek)nek, valamint a beépített dyndns kliens is igen ritkán hiányzik belőlük. Azonban ezek mindegyike kevés ahhoz, hogy több, mint 10 perc kikapcsolt gépállapotot követően felébresszük interneten keresztül a PC-nket. Ehhez már vagy olyan router kell, amiben már így vagy úgy beépítve van a wol szolgáltatás, vagy olyan ami tud broadcast címre forwardolni, mint ahogyan ezekről a #126-os HSz-ban beszéltem is.
A routereknek azonban csak a kisebbik hányada támogatja a broadcast címre forwardolást, ill. szintén kevés típus az, amiben beépítve van a WOL szolgáltatás.
Azt pedig, hogy a magic packet egyedi címre történő forwardolása esetén miért működik az ébresztés funkció az ébresztendő gép kikapcsolását követő 1-2 percig és miért nem működik akkor, ha több, mint 10 percet van kikapcsolva szintén leírtam a [#114]-es HSz-ban, ahol az ARP sajátosságait leíró link már elévűlt, így most ezt is javítanám: [link].
A TP-Link router amiről Stirlitz ír -akárcsak a routerek többsége- sem rendelkezik beépített WOL támogatással és valószínűleg a broadcast címre forwardolást sem tudja, mint ahogyan ezt Stirlitz írja is a #184-es HSz-ban, viszont biztosít egy olyan lehetőséget, amit a mai SOHO routerek döntő többsége nem! Ez pedig a router saját ARP táblájának a szerkesztési lehetősége, mely által fix bejegyzést létrehozva a router ARP gyorsítótárában nem jelent gondot az egyedi ip címre beállított port forward, hiszen ez esetben tudja a router, hogy az adott ip címhez milyen MAC cím tartozik, nem kell azt megkérdeznie a hálózattól (amelyre a gép kikapcsolt állapota miatt ugye nem is érkezne válasz, ergo nem történne port forward), hanem kérdés nélkül küldi a csomagot a gyorsítótárban szereplő MAC címre és ha az egy megfelelően elkészített magic packet, akkor ébredni is fog a gép. És, hogy ez valóban így van a gyakorlatban is azt köszönjük Stirlitz-nek, Ő ugyanis ezt ki is tudta próbálni, és ahogyan azt olvashatjuk, tényleg működik, az infot köszönjük, erről ugyanis még nem esett szó ebben a topic-ban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- Milyen videókártyát?
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Projektor topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Google Pixel topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Nintendo Switch 2
- További aktív témák...
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- AKCIÓ! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB AIO Enigma XL Seasonic 650W
- Vadiúj SSD-k!
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) G.Skill Trident Z RGB 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! XFX MERC 310 RX 7900 XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest