Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miracle

    senior tag

    válasz Gregorius #117 üzenetére

    templatek
    igen, a 2.0ban mar vannak, de nem olyan osszetettek, mint a c++ban levok.

    Nem tudom, a C mióta csinál memóriakezelést.
    a malloc/free es a new/delete tekintheto nyelvi eszkoznek a memoria kezelesere, de akar windowson akar linuxon problemas veluk 1 GBytenal nagyobb mennyisegu memoriat kezelni, es lassuak is.

    hatekonysagi okokbol opcionalis GC (tobbfele implementacio)
    Ezt miért tartod szükségesnek?

    azert, mert a GC sajnos esetenkent nem elhanyagolhato ovreheadet jelent, es nem-szintetikus-tesztek eseten (amikor csinalunk ugyan abbol 50000 peldanyt mondjuk) lassabb lesz, raadasul ugy a .NET mint a java GCa elegge alkalmatlanna teszi a nyelvet realtime mukodesre, mert nincs definialva, hogy mikor collectel. presze, ki lehet kenyszeriteni, es ha te akarod ugy intezni, hogy a kritikus idopontokban NE kezdjen el gyujtogetni akkor joval bonyolultabb kodot is kaphatsz. persze ez az kis teljesitmenytoblet az esetek nagy tobbsegeben valoban kicsi, es megeri GCt hasznalni, de igy, hogy kotelezo lett, a juzer elesik a placement-new hasznalatatol, ami eleg komoly fegyverteny tud lenni bizonyos esetekben. persze sima, semmilyen kulonleges igenyt nem tamaszto feladathoz nyilvan tokeletes megoldas barmilyen GC, mert az esetek nagy tobbsegeben inkabb mem.leakeket szuntet meg, mintsem problemat okozzon.

    elegans referenciakezeles
    Nem tudom, mi nem elég elegáns rajta.

    hat ha visszanezunk a programozasi nyelvek tortenetere, akkor eloszor jott a valtozofoglalas, ami nev, es memoria. aztan jott a memoria, amihez nem tartozik nev. aztan jottek ilyen olyan probalkozasok (pl. smalltalk) amibe nem mennek bele, de lenyeg az, hogy a c++ nyelvben lehetett eloszor ertelmesen uj nevet bevezetni hozza tartozo memoriaterulet foglalasa nelkul. es ezt 1 darab operatorral oldottak meg, ami minden esetben elegseges volt az egyertelmu kifejezeshez. c#ban eltunt ez a szep, egyseges, elegans megoldas.

    a programozonak minden lehetoseget megadni, hogy a leheto legtomorebben es hatekonyabban...
    ...tudja elcseszni a programot

    igen, en is odairtam, hogy az esetek nagy tobbsegeben a c++ bovebb feature-listajat a programozok gyakran inkabb bugtenyesztesre hasznaltak, mint elegans kod keszitesere, megegyszer mondom, en a nyelv osszetettsegerol, es nem az eletkepessegerol/hasznalhatosagarol beszeltem :DDD

    értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Új hozzászólás Aktív témák