Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OddMan

    őstag

    Ha feltelepítek egy Windows7 x64 Profession-t host-nak és telepítek rá egy virtualbox-ot, majd bridged adapter-t választva telepítek guest rendszernek egy Win2003Server-t, akkor ugye a bridged adapter működése miatt a guest oprendszer kapcsolatainak száma nem lesz korlátozva? :U
    A Win7Pro csak 10 konkurens kapcsolatot engedélyez. Ha nem úgy működik a dolog, ahogy fentebb vázoltam, akkor gondolom host rendszernek is szerver Windows-t kell telepíteni, hacsak nem akarom, hogy korlátozva legyen a kapcsolatok száma (10-re).
    A Windows Server host rendszerként telepítését azért szeretném elkerülni, mert egy Pro Windows azért jóval olcsóbb, mint egy Standard szerver. Amúgy a host gépre nem telepítenénk semmit csak a virtualbox-ot.
    A Bridged networking-ről az alábbiakat találtam angol nyelven a virtualbox weblapján.

    Bridged networking

    This is for more advanced networking needs such as network simulations and running servers in a guest. When enabled, VirtualBox connects to one of your installed network cards and exchanges network packets directly, circumventing your host operating system's network stack.

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Új hozzászólás Aktív témák