Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz cigam #37316 üzenetére

    Nem. Én egyszer bíztam a telepítést a Linuxra, az meg törölt mindent, azóta nem játszok ilyet. De akár EFI volt, akár UEFI, akár efi, mindig nyavalygott. Tegnap meg először kipróbáltam volna a csak azt írja újra amit muszáj, mert ugye ha rendesen csinálom, nem írja ki, hogy melyik partíció mi volt, így meg magától felismerte mindet, (boot, home, opt, /) továbblépésnél azonban most se volt jó, visszarakott a partícionálóba, de abban inkább nem csináltam semmit, mert mikor töröltem az 50-52MB-os túlméretezett partíciót(mert amúgy, ha formázom(kipipálom, hogy formázza), kiírja, hogy nagyobbra méreteztem át mint lehet...), na mindegy, töröltem, erre ahelyett, hogy létrehozhattam volna újra, csak olyan lehetőség volt, hogy partíciós tábla létrehozása... De a lényeg, hogy ha én állítgatom be, akkor is ki szokta írni, hiába hoztam létre.

    De lehet. Mondjuk igazából nem is tudom, mert miután rendesen telepítettem, formázással a Linuxot, és elindítottam, az benne volt a menüben, de nincs ikonnal, és tán nem is indult el, és a szoftverekből telepítettem, és utána ment, de azóta is olyan ikonja van (szövegfájl körvonalban ablak, benne felkiáltójel).De nem az a lényeg, hanem, hogy más programmal is jártam így, tán a vine-os zenelejátszóval az ufóssal. Szóval a 3TB-os NTFS-es lemezen lévő dolgok nem nyílnak meg. Illetve semmi, üresnek mutatja a /mediát. És a sudo-ra problémát írt, rákerestem, helyette mit írjak be, de mindre problémát írt.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz cigam #37316 üzenetére

    Csak snap verzió van.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák