- Ollós klaviatúrával és az eddigi legkisebb Basilisk egérrel jelentkezett a Razer
- Viszonylag kompakt léghűtésekkel gyarapította kínálatát az Arctic
- Korszakok találkoznak a YUNZII legújabb billentyűzetében
- GPS a Holdon: készül az európai rendszer
- Tőzsdére lépés miatt egyezkedik az OpenAI és a Microsoft
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fellép a hamisított paszták ellen az Arctic
- Projektor topic
- Bluetooth hangszórók
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen notebookot vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kispotter
tag
Sziasztok! Van egy ts 4329 SP tv-m. Ami egy hétvégibházban teszi a szolgálatot. Mivel el voltak állítódva a színek az évek alatt kh-s volt a azínvégfokon a poti kivettem megfújkáltam, megjárattam beállítottam jó is lett. Illetve félig. Mert ha fogok egy fekete fehér képet és az alapján beállítom a színeket szép és jó lesz a képe egészen addig amíg nem egy sötét jelenetes filmet nézek. Mert akkor ugyanis kék árnyalatos lesz a kép és a sötét részek kékben tündökölnek. Fekete képnél is sok a kék látszik, mert nem fekete ha nem kék. Ha letekerem a fényerőt, hogy eltűnjön akkor meg nagyon kevés a fényerő, de úgy is kékes a kép. Ha beállítom film közben, hogy ne legyen kékes árnyalat letekerek a kékből akkor meg amíg nincsenek világos jelenetek jó is de amint van fehér rész zöldes szóval látszik, hogy kevés a kék. Viszont fekete képnél jó. Lehet vele valamit kezdeni vagy ez ilyen szokjak hozzá? 🙂
-
Redneck
nagyúr
Üdv!
Látom nem túl aktív topik (nem meglepő) de lenne egy kérdésem.
Kolléganőm kérdezte hogy mit csináljon a még működő 72-es mélynyomós hangrendszerrel szerelt Trinitron Sony TV-vel, ha nem tudja hova rakni?Mondtam neki hogyha nincs telke ahova kellene, adjon fel hirdetést aprón, vagy ajánlja fel valami karitatív szervezetnek. Szerintetek is ez a jó döntés?
-
Pecc
őstag
Sziasztok. Samsung CW28D83 az alany.
A jelenség, hogy a színeket eltolja(szellemképes) minél tovább van bekapcsolva annál tovább tolódik a szín.
Service menüt próbáltuk, de érdemben nem tudtunk javítani rajta.
Mit lehet ezzel csinálni a kidobáson kívül?Köszi.
-
puhakex
tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy régi képcsöves tv, ami már sajnos mindig csak ab 20-30. próbálkozásra kapcsol be.
Mindig csak kattan, aztán nem kapcsol be.
Standby van és el is indul végül mindig a tv, utána műkösik is ahogyan kell neki, de manapság már nem érzem nagy luxusnak, hogy elsőre kapcsoljon be. =)Van ötletetek, hogy mi lehet a baja?
Nekem az első ötletem kondenzátor, de gondoltam előbb rákérdezek a hozzáértőktől is. =)Előre is köszönök minden segítséget!
-
flash-
veterán
van egy orion televízió anyukámnak
ilyen:
a gond hogy nedves mikroszálas ronggyal áttörölgettem az oldalát, tetejét és rá egy napra kapcsolom azóta csak hang van, a kép az tök kék.
a forrás scart-on keresztül jut el hozzá telekom iptv boxról...
ötlet? mi lehet a gond? a box a rossz vagy a tv? nehogymár egy nedves mirkoszálas rongy tenné tönkre a tv-t...
-
galaxys80
veterán
Sziasztok!
Van egy régi Samsung CRT TV a gyerek szobájában. Scart-al van rákötve a DVD lejátszó. Nemrég AV kábellel rákötöttem egy médialejátszót is. Viszont, ha az AV kábel be van dugva, akkor a DVD-n nincsen hang és fut a kép is.
Mi lehet a gond? -
Kispotter
tag
Sziasztok! Van egy Videoton TS 4329 SP típusú tv-m. Olyan problémám lenne, hogy az évek során egyre nehezebben veszi a távirányítót és ma már teljesen közel kell mennem, hogy betudjam kapcsolni. De nem a távirányító rossz szerintem ugyanis minél többet megy a tv bekapcsolva annál inkább megjavul és ekkor már veszi a jelet a táviráyítóbol. Mi okozhatja mit nézzek meg??
-
Pr3ciSioN
aktív tag
Sziasztok
Ma este Mutter bekapcsolta a tévét (képcsöves kb 10 éves panasonic ) de nem ad le képethang van de kép nincs. Mikor bekapcsoljuk akkor az a tipikus képcsöves tv "sistergés" ( remélem értitek mire gondolok
) elmarad. Szerintetek itthon megtudom nézni hogy mi lehet a baja? Sorkimenőt kizártam mert akkor hang sem lenne ( legalábbis tudomásom szerint). Ha leszedném a hátulját akkor ha hibás forrasztást keressek? vagy csak kábel lazulhatott meg? esetleg csak poros lenne? attól félünk hogy a képcső megadta magát
Szerintetek? -
maci1234
tag
Üdv.........LG 29FB5Rnx televíziómnál túl erős a piros szín RGB-n. Ha visszaveszem a színtelítettséget és megfelelő lesz a piros, akkor meg a többi szín már kevés lesz. Ez a jelenség PS2-n Dreamcaston is látszik, ill. set top boxon a tv adáson is kissé sok a piros.Ha antenna bemenetre kötöm a videójátékokat, akkor helyre áll a szín"egyensúly". Valami az probléma az RGB-vel lehet?
-
Kispotter
tag
Sziasztok! Van egy Philips 14PV375/ 01 típusú képcsöves magnós kombó TV-m. Anyukámnak kellene a konyhába megcsinálnom. Annyit csinál amikor bedugom hogy lemágnesezi a képcsövet ezen kívül se kép se hang a stanby LED sem világít rajta. Ötlet amit esetleg megtudnék nézni mi nem jó?? Biztosítékot néztem az oks.
A másik pedig egy Philips 14PV135/58 as típus ez pedig megy bekapcsol majd 10 másodperc múlva stanby-ba megy minden bekapcsoláskor ezt csinálja. -
Mikisys
őstag
válasz
deisler26 #56 üzenetére
Ilyen időkapcsoló biztos nincs egy TV-ben sem. Nevetséges dolog is lenne.
Ha nagyon sokat ment a TV, akkor inkább újat kellene választani helyette.
Az más kérdés, hogy bizonyos alkatrészek meghibásodása másodlagos jellegű hibákat okozva, teljesen működésképtelenné teheti a készüléket és a javítása is sokba kerülhet.
Egy lehetséges dolog az, hogy a képcső öregedése folytán, nagyobb meghajtó-áramot igényelne azonos képminőséghez, de ezt a nagyobb áramot nem képes leadni a meghajtó áramkör, mert a központi processzora figyeli és a megnövekedett áramot hibaként értékelve, nem engedi a készülék bekapcsolását sem.
Na ebből nehéz kimászni, de meg kellene próbálni, hogy a képcső fűtését egy kétmenetes tekerccsel a sortranszformátorról megtáplálni, az eredeti fűtéskábelt pedig leforrasztani a próba idejére. Bekapcsolni, hátha beindul, ha nem indul akkor sajnos nem nyert hangszórót, ha beindul, akkor lehet, hogy még évekig működni fog. Persze, ehhez szükséges az, hogy a valóban hibás alkatrészeket előbb kicseréljük, kicseréltessük.
Kérdés, hogy megéri-e?Üdv!
-
deisler26
csendes tag
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám egy régebbi típusú Philips 29pt9521 televízióval.
A készülék nem mai darab, de már képes hdmi kábelt fogadni, így nem igazán tudom megemészteni a meghibásodását.
A TV egyik napról a másikra meghibásodott. Ahogy azt az egyszerű parasztember teszi, elvittük egy itteni TV szerelőhöz. A fickó tényleg tv szervízeléssel foglalkozik, nem csak egy sufnituningos. Azt mondta, máról holnapra belenéz, mit lehet vele tenni.
Így is lett, hívott telefonon, hogy a TV-ben található egy "időkapcsoló", ami bizonyos idő elteltével nem hagyja már használatba helyezni az eszközt.
Én még életemben nem hallottam ilyenről. A kérdésem az lenne, valóban lehet-e ilyenről szó, vagy csak szimplán nem akart foglalkozni a TV-vel? A másik, hogy szerintetek lehet-e kezdeni valamit a készülékkel, vagy már tényleg kuka?
Köszönet -
Mikisys
őstag
Ez már lehet képcső öregedési probléma is.
A fehér túlságosan kifehéredve, esetleg átfordulva negatívba, az a képcső öregedési hibájára utal. Szintén a kisebb fényerőnél látható a kontraszt-gyengülés, vagy a színek eltolódása, esetleges színes sáv-csúszások, csóvák a képben.
Ha ez a jelenség, azon nem lehet már segíteni.Üdv!
-
Mikisys
őstag
Káros nemigen lehet, de nem egészen értem, hogy a kis beégett ponton kívül mi a gond?
A nagy fényerőt lejjebb lehet venni, ha a kép egyébként jó, akkor a fényerőt levéve, csökkenteni kell a színtelítettséget és némileg a kontrasztot is lejjebb kell szabályozni.
Ha szabályos és jó kép látható és csak a fényerő a nagy, akkor szakember segíthet beállítani az alapfényerőt a készüléken belül.Üdv!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy A56 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Apple Watch SE 2 44mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest