Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • milestone

    tag

    válasz cornail #2179 üzenetére

    Szia,

    Én szintén egy R61-es vételén gondolkodom, ez a legesélyesebb (és legdrágább) jelölt egyelőre. A hsz-ed kapcsán fedeztem fel, hogy ennek a modellnek [link] az ára szintén ennél a boltnál a legkedvezőbb. Úgyhogy köszi az infót :)
    A Senorg, ill. az (nevében) amerikánus :) bolt árait találtam eddig kedvezőnek. Utóbbi esetén azt olvastam itt, hogy a helyszíni vásárlásnál nem lehet kipróbálni a gépet, csak fizetés után... A PDAMániánál lehetséges? A kiszállításos verzió (8 nap) problémás lehet ebből a szempontból, ha kekeckedős a bolt.

    Valóban nincs a kijelző fedélben roll-cage? Az usanotebook leírásában [link] szerepel. Vagy a fedélben nincs, de a váz többi részében van?
    A többi bolt nem is említi. A Lenovo leírásában nem volt egyértelmű.

    Nem kérdezted meg véletlenül, hogy náluk (PDAMánia) mennyibe kerül a garancia-kiterjesztés? A Lenovo oldalán azt olvastam, hogy kb. 28,5e Ft és adnak egy hátizsákot ajándékba. Nem találtam viszont egy telefonos elérhetőséget az oldalukon, ahol megkérdezhetném, hogy hol lehet ezt megvenni tőlük közvetlenül? Ahhoz képest, hogy egy ekkora cégről van szó (ráadásul IBM márkaörökös...), elég gyenge a weboldaluk (bármelyik országban/nyelven), törött linkek, hiányos leírások, stb.

    Akik használják az R61-et: mik a gyenge pontjai ennek a modellnek (tudom, hogy sokan dicsérik úgy általában a TP-ket, mint a legmegbízhatóbb márka)? Talán a kijelző és az optikai meghajtó lenne a külföldi fórumok felhaszálóinak tapasztalatai szerint. Valóban? Más esetleg?

    SOHO-jellegű (irodai munka) felhasználásra kellene, ill. amatőr szinten képfeldolgozás (hobbim a fotózás), szerkesztés, konvertálás (erre elég az X3100, nem? itt a processzor a lényeg, ugye?), játékra nem (na jó, nagyon ritkán - kb. 2-3 havonta 30 percet, ha nagyon ideges vagyok, lövöldözöm egy icipicit a RtC Wolfensteinnal).
    Nagyon fontos a megbízhatóság, állandó készenlét, hogy mindig számíthatok rá. Napi kb. 16 órát megy a gép, csak éjjel van kikapcsolva jelenleg az asztalim. Jó kis (asztali) gépem van jelenleg (Athlon 3000+/1 GB RAM, stb. - a teljesítmény nekem jelenleg elég), magam építem már tizenéve a számítógépeim, mindig alaposan tájékozódom előtte, hogy mit tegyek bele. Ha véletlenül mégis elromlik valami (nem szokott), ki tudom deríteni, hogy mi a gond és kicserélem a hibás alkatrészt, ha ez a megoldás.
    Tulajdonképpen ez is a félelmem a notikkal (ez lenne az első) kapcsolatban, hogy itt egy csomagot kapsz, ha bármi gond van, futhatsz vele szervízbe nem javíthatod meg magad (nem bonthatod szét), onnan meg ki tudja mikor kapod vissza. Ez mind kiesés, ami nem fér bele. Viszont olyan jellegű munkát végzek, ami nem feltétlenül helyhez kötött (eljátszottam már a gondolattal, hogy milyen jó lenne vízparton avagy egy jó kis kertben dolgozgatni, jó volt :) több ízben is volt már olyan, hogy jól jött volna egy hordozható gép, ahol minden anyagom kéznél van. Ezért gondolkodom egy ideje (de most már nagyon, rákattantam, majdnem ezzel kelek, fekszem mostanában :), hogy vennék egy ilyen masinát.

    Két opciót vázoltam fel magamnak:
    - olcsó(bb) noti, pl. Dell (fontos a 3 év, nem cserélem gyakrabban a gépeimet, inkább ritkábban) Inspiron Sempronnal vagy Turionnal (1501) vagy CD-val (6400) ÉS marad az asztali, mint backup gép. Előny: biztonság, mindig van mivel dolgozni. Hátrány: állandó szinkronizálási gondok a 2 gép anyagai között (hogyan lehetne ezt praktikusan megoldani?)
    - TP R61 és elpasszolom az asztalit, az anyagiak miatt ekkor már muszáj (nem feneketlen kút a pénztárcám nekem se). Előny: nincs szinkron-kérdés, hátrány: több pénz, nincs backup-gép (max. a párom desktopja, de hát az nem ugyanaz).

    Elnézést a hosszú sorokért. Rengeteg fórumot átnyálaztam, sokat olvasgattam ebben a témában, itt is, máshol is, egy ideje készülök megírni a gondolataimat és aggályaimat és tanácsot kérni a tapasztaltabbaktól, most így kijött belőlem...

    Minden ötletet, tanácsot, javaslatot szívesen fogadok.

Aktív témák