Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz sebgutkopf #979 üzenetére

    Szerintem nem a szenzor mérettel van ott baj...valami képfeldolgozási szinten lehet elbarmolva, mert a fotói nekem kritikán aluli minőségűek...azt hittem persze, hogy nekem magas a mércém, mft-hez szokott szememnek biztos túl alpári egy ilyen "kis" szenzor képe, de most az x10 meg merem kockáztatni 100szor jobb képeket csinál...és ezalatt nem az izónegyvenezres képeket értem, bár 1600-ig tökéletesen elégedett vagyok a kis masina teljesítményével.
    Saját tapasztalatom szerint a j1 valami agyondigitalizált-átalakított képet lő ki magából és ez vonatkozik a raw-okra is, pedig Parci tapasztalata alapján a nikon raw átalakítót használtam hozzá, de az eredmény számomra iszonyú lett...
    A másik gyenge pont az objektív "kínálat"...itt is hasonló bőség tapasztalható mint nex fronton, azzal a kis különbséggel, hogy ott azért a szenzor és a feldolgozás top-on van.

    Szerintem is egy elég nagy belső "csapás" a sanyinak az rx100...gondold csak végig, sokan miért is vesznek nex-et...eddig más alternatíva nem létezett, mert a viszonylag jó videóval rendelkező hx9-20-30v képei eléggé trágyák, kezelésük borzalmas...és erre itt egy igazi mindenes.
    Azt kell hogy mondjam, megéri az árát, ha lejjebb viszik fél-egy éven belül 150 köré, igazi siker masina válik belőle...

Új hozzászólás Aktív témák