Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mert_csokis

    senior tag

    Estét!
    Epic akció keretében megvettem a játékot. Egy ideje játszottam a gondolattal, de minden alkalommal sikerült visszatartanom magam.
    A GTA V-öt is csak tavaly húztam be olcsón.
    De a képek és videók győztek. "Szarok bele, megveszem most" féle impulzusvásárlás lett a vége.
    Néhány nap alatt kiismertem a grafikai beállításokat. A játék a végletekig finomhangolható, gyakorlatilag észrevehető minőségromlás nélkül.
    Az egérmozgással volt gondom az elején, de megoldotta a Vulkan-ról DX12-re váltás.
    Pedig mit össze kínlódtam vele.
    VSync ki és be, mouse input váltogatás, driver-ből Fast Sync erőltetése, majd ezen beállítások végtelen számú mixelése. :)
    Már ide is akartam írni, amikor eszembe jutott, hogy még megnézem DX12 alatt.
    Vajsima, bekapcsolt VSync és Triple Buffering mellett.
    A másik, amit véletlenül fedeztem fel, az a TAA opció.
    Soha nem foglalkozok semmilyen élsimító eljárással. Feleslegesen eszi a teljesítményt, és a legtöbb esetben mossa is a képet.
    De amilyen különbséget ad ez az opció, olyat még nem láttam. A játék elejét TAA nélkül játszottam, és fura volt a szokásosnál erősebb kontúr és "élesség", leginkább a fák és a növényzet esetében, de elfogadtam, hogy ez ilyen.
    Szóval érdekes az engine, gyakorlatilag bele van kalkulálva a TAA használata. Ég és föld a játék atmoszférája, viszont még max-ra húzott TAA Sharpening mellett is mosottas kicsit.
    De mégis jót tesz az összképnek.
    Tudom, hogy sokan túl vannak már a story módon, de az ismert optimalizálós videók és oldalak mellett találtam egy gyöngyszemet.
    Nem tudom, volt-e már, de valaki még hasznát veheti: link
    Embertelen részletes munka. Átlátható, minden egyes beállítás egymással összevetve.
    Komoly a fickó, na...

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Estét!
    Nem akarom elkiabálni, de a ma kiadott Nvidia driver rendberakta a kép elmosását TAA használata alatt. Legalább is nálam.
    Gyakorlatilag ugyanaz az élesség, mint kikapcsolt TAA mellett, viszont a TAA jótékony hatása megmarad. Tehát lesz valódi lombozata a fáknak, illetve a túlélesítés is tompul. De csak finoman, amennyi szükséges. Megmarad az éles föld textúra is, ami eddig szintén hiányzott bekapcsolt TAA-val.
    Gyönyörűek a pata és szekérnyomok. Medium TAA és max-ra húzott TAA Sharpening.
    Driver-ben nem adtam rá plusz élesítést.

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz Habugi #5422 üzenetére

    Igen, azt nem írtam.
    DX12-vel játszom, mivel Vulkan alatt folyamatos volt a micro lag és akadozó egérmozgás.
    Ezek szerint profitált belőle a DX12 is, mert egyértelmű a javulás.
    Eddig teljes blur telepedett a képre. Most az épületek, tereptárgyak kontúrja is éles marad TAA mellett. Látszik a füvön, és a föld textúrákon is.
    Csak annyi elmosás történik, amennyi indokolt. Gyönyörű lett a játék, művészileg is ízléses.

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz keIdor #5462 üzenetére

    Végülis, ez is egy fétis... :)

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz nyozo #5736 üzenetére

    A saját, végletekig kitesztelt beállításaim:

    API - DX12
    Texture - Ultra
    Aniso - 8x vagy 16x (a 8x-os beállítást simábbnak érzed, látható különbség nélkül)
    Lighting - High (kötelező, Medium-on az éjszakai árnyékok elvesznek, ezen nem szabad spórolni)
    Global Illumination - Low
    Shadow - High
    Far Shadow - Ultra
    SSAO - Medium
    Reflection - Medium
    Mirror - Ultra
    Particle - Medium
    Tesselation - High
    TAA - Medium
    FXAA - Off
    MSAA - Off
    Near Volumetric - Low
    Far Volumetric - Ultra
    Volumetric Lighting - Low
    Unlocked Vol. Raymarch - Off
    Particle Lighting - Medium
    Soft Shadows - Off
    Grass Shadows - High (kötelező, alatta a leveles aljnövényzet árnyékai eltűnnek)
    Long Shadows - Off
    Full Res. SSAO - Off
    Water Refraction - Medium
    Water Reflection - Medium
    Water Physics - Off
    TAA Sharpening - Maximum
    Motion Blur - Off
    Reflection MSAA - Off
    Geometry LOD - Maximum
    Grass LOD - 2 out of 10
    Tree Quality - Ultra
    POM - High
    Decal - High
    Fur - Medium (High beállítás mellett sok esetben artifact-ol a bunda ill. szőrzet textúra)

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz arcitec #5779 üzenetére

    Nem kell belinkelni, gyakorlatilag az összes ilyen cikket, oldalt és fórumot ismerem.
    Azokból ollóztam össze a saját beállításaimat. Nem kis munka volt.
    És nem is "majd én megmondom a tutit" jellegű hozzászólás akart lenni, pusztán segítő. :)
    Tudom, hogy mennyi munka és idő ezeket kitesztelni, átlátni.
    Én szeretek ezzel foglalkozni, érdekel. Szeretem átlátni és kitesztelni én magam a dolgokat, így ezek a cikkek csak irányadóak voltak.
    Medium bevilágítással tényleg sokat lehet fogni éjszaka, de nem érdemes. Olyan szinten illúzióromboló lesz tőle a játék, hogy annyit nem ér.
    Inkább az olyan opciókon kell fogni, ami látványban nem sokat tesz hozzá az összképhez.

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz Puma K #5782 üzenetére

    Hiába ezer éves opció, a játékok grafikájának komplexitása évről évre durvább.
    Nagyon nem mindegy, hogy a gpu-nak 16x-os szűrést kell alkalmaznia a teljes képre, vagy csak 8x-ost. Netalán 4x-est. Gyakorlatilag látható minőségromlás nélkül.
    Hiába nem mérhető esetleges fps különbség, nagyon is érezhető.
    Szinte "fellélegzik" a gép. Csak ki kell próbálni. Levenni 8x-os vagy 4x-es értékre, az egérmozgás érzékelhetően finomabb, gyorsabb lesz. Nem véletlen. Különbséget meg nem látsz.
    Okosan kell beállítani a dolgokat, tök mindegy milyen kártya van a gép alatt. Ki kell hozni a legtöbbet. Később jól jön majd az a plusz fps többlet, mondjuk egy komplexebb éjszakai városi kószálás közben.

    De az is lehet, hogy ez csak az én fétisem.
    Annak idején a Crysis demóját is olyan szinten optimalizáltam cfg fájl turkálással, hogy haverom nem volt észnél, hogy bő 20-30 fps-t nyertem, gyakorlatilag észrevehető minőségromlás nélkül. Pedig jóval combosabb gépe volt.

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Új hozzászólás Aktív témák