Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • privacy99

    senior tag

    Hát, én ennél valahogy többet vártam. A mai fejlődést nézve nem olyan brutális a hardver, nincs nagy extra, csak hozták a kötelezőt. Ettől függetlenül jó meg minden, csak én ennél sokkal többet vártam, főleg úgy hogy eltelt 8 év.. Ez nem generációváltás így, csak nagy frissítés. Azt vártam volna, hogy egyértelmű legyen, miért ezt vegyem és ne egy komolyabb PC-t.

    Ez a média center meg tökjó, de ezt már a PS3 is tudja, fullHD filmek streamelve is, bármilyen kép/videó/hang lejátszása. Hálózati lehetőségek, média center alkalmazás gépekre. Remélem az ínyenc dolgokat csak elhallgatták egyelőre, és ez csak egy kis kedvcsináló volt.

  • privacy99

    senior tag

    válasz zenwalk #404 üzenetére

    Alapvetően konzolpárti vagyok, mert elismerem, azokra optimalizálva vannak a dolgok és nem fordulhat elő, hogy akad(azért előfordul, de ritka). Van is PS3-am. De azért amilyen áron ezek kezdeni fognak, abból össze lehet pakolni egy elég durva PC-t is szerintem. Főleg ha már van valamilyen alapod(ház, alaplap, akármi), az pedig szokott lenni. Az a helyzet, hogy pár éve 100%-os biztossággal állítottam, hogy a konzol jobb mint a PC, és nekem konzol kell. Ma már, ezután a cikk után nem tudom ezt elmondani. De mint írtam, remélem a "finomságokat" még nem teregették ki, mert ha ennyit tud ez a gép, hogy média center(ami a PS3 is, már 7 éve) meg erős, akkor ez szerintem 0 azaz semmi. 8 év alatt ennyit sikerült fejleszteni? AMD-től veszünk egy jobb hardvert, kicsit átrajzoljuk a design-t, egy doboz jó lesz bekapcsológombbal, azt' viszlát. USB 3.0 - alap, n szabványú Wifi - nagyon alap, blu-ray - nagyon alap.

    Ha 2-3 évre tervezzük ezeket a konzolokat akkor oké, de ha ez is 8 évet akar élni akkor ez nagyon nagyon kevés lesz. Gyorsulóban van a fejlődés, pár év és a mobiljaink lenyomják ezeket a konzolokat. Nagyon nyomatni kéne, nehogy az legyen hogy hazajövök, ráteszem a telóm egy dokkolóra és a TV-n ott van a kép, és konzolminőségben játszhatok vagy bármit csinálhatok vezeték nélkül, ennek nem kell 8 év.

    Kíváncsian várom a PS4 felhozatalát, mert ilyen XBOX-ot tuti nem veszek :)

    [ Szerkesztve ]

  • privacy99

    senior tag

    válasz Def26 #462 üzenetére

    Ők = Ő, meg 5 haverja mondjuk? Attól, mert van egy ilyen vélemény, ez nem jelent semmit, itt is van 200 féle vélemény. Ma már egy televíziózásra, és játékra alkalmas konzol egyenlő a semmivel. Ez nem innováció. Ha nem mutatnak be legalább 2-3 olyan extrát a jövőben, amitől leesik az állunk, akkor ez ténylegesen egy semmi. Most azért cseréljem le a PS3-at, hogy kapjak egy Xbox-ot, ami erősebb ennél, de pontosan ugyanezt tudja? Média center, tv nézős appok, játékok, csomó hálózati lehetőség. Ez már évek óta itt van a szobámban.

    Egyébként ahogy írt az amerikai barátod, egyértelműen lejön, hogy megszállottja/híve a Microsoftnak. Én próbálom semlegesen nézni a dolgokat. Az a vélemény, amit bemásoltál pont olyan, mint amikor egy Apple hívő meg akarja magyarázni az Apple egyik rossz lépését(iPhone 5-m van, én is Apple hívő vagyok). Pont ez a duma jönne akkor is(én is ezt mondanám), hogy hát az Apple-nek piacformáló hatása van, ez mindenkinek tetszik, ezzel majd a többi gyártót simán lemossa, és mindenki ezt fogja használni ha az Apple úgy akarja.

    Még nem temettem el ezt az XBox-ot, mert remélem a durva dolgokat még szándékosan visszatartják, de ez a gép egyelőre tényleg nem nyújt többet, mint a mostani generáció(szolgáltatásokban, a hardver nem érdekel, mert az egy PC-ben is megvan, nekem több kell, mint amit egy PC adni tud).

    Kezdjük ott, hogy ennyi év alatt a Kinectet nem sikerült kisebbé varázsolni? Minimum elvártam volna, hogy egy vezeték nélküli, ici-pici kis kamera legyen(vagy nagyon vékony/alacsony széles, ami világít meg ilyesmi) amit a TV-re lehet valahogy akasztani/ragasztani és viszlát. Elvártam volna legalább 1 TB tárhelyet, de inkább 2-t(4k filmek úgy betelítik majd 2 perc alatt mint a huzat). Még tudnám sorolni, mit vártam ettől a cikktől, és nem kaptam belőlük semmit.

    És a legnagyobb poént hagytam a végére, a Microsoft ezen a konferencián mondta el a szolgáltatásokat. Tehát a játék háttérbe szorult, és a többi dologra fókuszáltak..aha, és hol a többi dolog? Hol van az, amikor a PS3 egy vadonatúj technológiát, a Blu-Rayt hozta el, meg amikor elhozták a hálózati játékot, barátokkal meg minden. Meg a vezeték nélküli kontrollereket, belső tárhelyet, média lejátszási lehetőségeket. Ezek akkor voltak innovációk 8 éve, ma már nulla.

    [ Szerkesztve ]

  • privacy99

    senior tag

    válasz narumon #473 üzenetére

    Miről beszélsz? A PS4 még nem is végleges, azt sem tudjuk hogy néz ki, azt hiszed hogy a Sony már ellőtt minden extrát? Az elég vicces lenne.

    Ha a PS4 nem hoz 3-4 állleejtős újdonságot, akkor az sem kell, és az is nulla. :K Azért nem fogom lecserélni a 3-at, mert erősebb a 4. A PS2-met azért cseréltem le mert: média lejátszó, blu-ray lejátszó, hálózati játék barátokkal, összeköttetés a PC-kkel, USB lejátszás, vezeték nélküli vezérlés. Most azért cseréljem le, mert erősebb? Nekem ennél sokkal sokkal több kell. Kíváncsi leszek, 8 év alatt én többet várok, mint hogy az AMD csinált egy jobb hardvert. És a Sony/MS mit csinált? Nézett ki a fejéből 8 évig? Nem hiszem.. Az a véleményem, hogy még közel sem mutattak meg mindent. Legalábbis reménykedem..

  • privacy99

    senior tag

    válasz narumon #481 üzenetére

    A Sony bemutatója a játékokról szólt, míg az MS bemutatója az egyéb szolgáltatásokról. Ami hiányzik az XBOX-ból, azok pont az egyéb szolgáltatások, pedig pont azokat mutatták be. A Sony még be sem mutatta az egyéb szolgáltatásait, ezért várok tőlük valami nagy durranást.

    Vagy Te láttál/olvastál olyan dolgot az új XBOX-al kapcsolatban, ami ma már nem teljesen alap, és elvárható? Én csak ilyeneket látok: USB3, n Wifi, Blu-ray, TV, Média...húha, ez pont egyenlő a semmivel. Ha ezek nincsenek benne, akkor olyan pofáraesés lett volna mint az állat, így csak egy alap cucc. Ha még nem tartanak ott technológiailag, hogy érdemi újdonságokat hozzanak a PS3/X360-hoz képest, akkor nem kell kiadni, várjanak még 5 évet. Csak azért, mert a régebbi hardverek visszafogják a motorokat, meg már 8 éves, azért nem kell erősebb/csiszoltabb verzióban odaadni ugyanazt.

    Az iPhone 5-öt is szétoltották, mert nincs érdemi újdonság a 4s-hez képest (bár azért a telefonok más tészták, ott nem ekkora hardverről beszélünk), csak csiszolások.

  • privacy99

    senior tag

    válasz dabadab #484 üzenetére

    NEM. Leírom újra, ott ez történt: volt 1 játékkonzol, minden vezetékes. Majd generációváltás: Blu-ray lejátszó, hálózati lehetőségek, média lejátszás, USB lejátszás, vezeték nélküli kontrollerek, HDMI csatlakozás, Wifi. És még sorolhatnám. Csak ennyi volt az újítás... Nagyon nem egy PS2 jött ki erősebb verzióban, egy teljesen új generáció jött ki. Itt meg nem, csak az elvárhatót hozták.. Szerinted miért van a sok paródia? Meg miért vannak a cikkek a kedvezőtlen fogadtatásról? Ez így nulla, azért.

    És mint említettem többször is, ha a PS4 is ennyit tud majd, akkor az is 0, nulla, semmi, nagyon kevés, nem veszem meg, nem jó...lesz.

  • privacy99

    senior tag

    válasz zsigus #498 üzenetére

    Nem az számít hogy mi miatt lett kifejlesztve, akkor is egy nagy ugrás volt, és ez a mostani nem az. És pont ezaz, úgy van ahogy írtad, de 8 év alatt azért valamicskét fejleszthettek volna. Ha nem történt semmi extra a szórakoztatóelektronikában, akkor csináljanak valamit a PS/XBOX-ban. 8 év nem volt elég rá? Ilyen semmiket tudtak csak összehozni, hogy USB3, meg n Wifi? Ezek már mióta adottak..még egy lowlowlowend notebookban is. Meg az AMD megcsinálta nekik a hardvert. Nagy munka. Várjuk még azért ki a végét, én nem hiszem el, hogy ennyit sikerült csinálni 8 év alatt, egyszerűen nem tudom elhinni. Mi motivál arra, hogy lecseréljem a PS3-at? Hogy az újabb játékok menjenek, hűha. Bármennyire is játékra való a konzol, nekem ennél sokkal több kell, mióta szinte 100%-osan kihasználom a PS3 lehetőségeit (Amikor vettem, azthittem csak játékra való, de nagyon nem).

  • privacy99

    senior tag

    válasz dabadab #506 üzenetére

    Nem is tudtam, hogy a régi XBOX-on fullHD filmet lehetett nézni hálózaton streamelve, meg hogy barátokkal, eredményekkel(achievement rendszer) lehetett neten játszani. Médialejátszás? Akkor volt .mkv, .mp3 meg minden? 20 gigás 1080p filmet simán vitte pendriveról? Nem semmi. És alkalmazások is meg minden volt? Youtube, böngésző?

    Nem ismerem az XBOX vonalat annyira, de 4 évig volt PS2-m és utána a PS3 olyan volt, mint lada után a ferrari, vagy 10 éves merci után a mostani. Most nem ez lesz ahogy nézem. PS vonalon nem kicsit volt korszakváltás a 2-3 között.

    [ Szerkesztve ]

  • privacy99

    senior tag

    válasz zsigus #509 üzenetére

    Így van ahogy mondod, nincs újdonság. Tehát, vagy csinálni kell párat és beleölni a milliárdokat, vagy várni még 10 évet ezekkel a konzolokkal :) Értem, hogy jó, miért jó, jobb de nem elég jó! Ez pont olyan, mint egy PC fejlesztés, erősebb lesz.. Itt már nem lesz kérdés, hogy PC vagy ez, veszek egy fullos laptopot, és az sokkal értelmesebb mint a helyhez kötött, 0 újdonsággal szolgáló konzol(tudom, most jön az ár, de árról most nem beszélünk, felőlem legyen 250k a PS4 csak legyen benne valami újdonság is, nem csak az AMD új remekműve). Persze csak a magam nevében beszélek.

    Ha egy példával kéne élnem hogy értsétek, most pl. az jutott eszembe, hogy nem kéne kamera, hanem ultrahanggal feltérképezné a helyiséget a gép. Tehát tudnám kézmozdulatokkal irányítani, és nem kéne kamera hozzá. Ez pl. egy olyan újdonság lenne, amire azt mondom, na ez igen, inkább ezt veszem, mint egy PC-t ami nem tud ilyet. Vagy adnának egy HDMI vevőegységet a géphez, ami picike, és csak a TV-be(vagy erősítőbe) kell dugni a HDMI aljzatba, ezáltal -1 kábel. Én forradalmi dolgokra vágyom, és ha nagyon akarnák, ezek simán elérhetőek lennének(főleg a HDMI-s cucc). És mondjuk +1: Adnának egy lapot hozzá, sima kerek, a széle világít pirosan, a gépbe lehet dugni kábellel. Erre csak rá kéne rakni a kontrollert, és már töltődne is(ez a technológia egy ideje rendelkezésre áll, vezeték nélküli töltés), ha végezne a töltéssel, a piros perem zöldre váltana. Vagy a kontrolleren lenne egy kis négyzet alakú lap, ha erre rátenném az ujjam, regisztráció után mindig felismerné a lenyomatot, a gépet bekapcsolná, és rögtön az én profilomba jelentkezne be.

    ..És hasonló finomságok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák