Hirdetés
- 500 Hz-es QD-OLED panelen dolgozik a Samsung
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen egeret válasszak?
- Monitor hiba topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Vezetékes FEJhallgatók
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- iPad topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
anglergab
addikt
A rejtély hátterében valószínűleg az áll, hogy a media partíció boot rekordja valamiért megváltozik (felülíródik), így lehetetlenné válik a csatolás (mivel már nem korrekt vfat fájlrendszerű). Ez az ADB log-ból derült ki.
Ezt a problémát fsck-val (fsck_msdos) nem tudtam javítani, csak az újraformázás segített.A partíciót PC-ről való írása után mindig válasszuk le (biztonságos eltávolítás). Linux rendszereken a lecsatolás előtt érdemes sync-elni. Előfordulhat, hogy cachelt a rendszer írási műveleteket, és ha eközben kihúzzuk, akkor adatvesztés lép fel. Akár magic módon ez érintheti a boot rekordot is.
Vagy a NAND kiolvasó és fordító (FTL) logikájába került téves adat. Így elképzelhető, hogy a media partíció FAT(32) fájlrendszerének boot rekordját tévedésből felülírta.
Mindenesetre (ezek szerint) a probléma nem egyedi, és korábban ilyennel nem találkoztam. Lehet hogy firmware eredetű, vagy az elektronika szed össze zajt.
RealGonzy (#66)
Mennyi adatnál lépett ez fel?
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Van egy belső tároló (media a partíció neve, esetünkben 6.06 GiB), ez az /mnt/sdcard helyen van felcsatolva a fájlrendszerbe (ami a RAM-ban van). Az egyszerűség kedvéért mindig létrehozódik egy szimbolikus link (parancsikon) erre az /sdcard helyen.
A belsó memóriához, micro SD-kártyához hasonlóan a pendrive szintúgy a RAM-ba gyökerező fájlrendszerbe van felcsatolva automatikusan, ha kártyát helyezel az olvasóba, vagy pendrive-ot csatlakoztatsz. A külső SD-kártya csatolási pontja lehet a belső memória (belső "SD-kártya") csatolási pontján belül is, szóval: /mnt/sdcard/sdcard_ext (és /sdcard/sdcard_ext). A pendrive-é is valószínűleg itt lesz, pl. /mnt/sdcard/sdcard_ext2 vagy /mnt/sdcard/sdcard2
Egyszerűen egy fájlkezelővel másolhatsz a két mappa között: ekkor a két "meghajtó" (külső, belső SD-kártya, pendrive) között másolsz valójában.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Az természetes, hogy állandóan villog. Az UI-ban valóban nem tudod lecsatolni. Elképzelhető, hogy ilyen célra lehet letölteni appot a Play Store-ból. Vagy terminálból tudod még lecsatolni az umount /mnt/sdcard/sdcard_ext2 paranccsal, ahol az elérési út az eszköz csatolási pontja (lehet, hogy itt más az elérési út, ezt megnézheted a mount paranccsal).
-
anglergab
addikt
Terminál: lásd az Android terminál parancsok c. cikkemet.
-
anglergab
addikt
Az alap fájlkezelő appot elindítod, ott megnyomod a házikó ikont, és a 2. sortól látszónak a csatolt partíciók (USB-n csatlakoztatott tárolóeszközök).
(#119) spiritex
A biztonságos eltávolítás annak felel meg, hogy
sync
sync
umount /mnt/sdcard/scard_ext2 (vagy az adott rendszeren érvényes csatolási pont)Ha ez sikeres (0-val tér vissza ), akkor eltávolítható a lemez.
Ha ez nem történik meg, akkor adatvesztés felléphet.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
A wifi, amin szépen játsza le a filmeket g-s vagy n-es?
Meg tudod nézni a wifi beállításoknál az aktív kapcsolat kiválasztása után.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Ha a Power gombot 4 másodpercnél tovább lenyomva tartod, az szerintem megfelel egy Resetnek. Nekem mindkettő kikapcsolta a gépet. Egyébként nálatok a Reset kikapcsol vagy újraindít?
(#140) spiritex
Itt úgy tűnik, mind a Power gomb lenyomva tartása, mind a Reset kikapcsol. Nálatok is így történik?[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Egyértelműen megérdemli a Tetszett plecsnit.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Minden, a gépen tárolt adatodról készíts biztonsági másolatot. Ezután állítsd vissza a gyári állapotot (Beállításokban találod; minden adat el fog veszni!), ezután a gép újraindul. Majd megírhatod az Android build és a kernel verziódat.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Lásd: XTAB-80 1. hozzászólás játékokra vonatkozó kérdés-válaszait.
Sok játékot a Mali-400-ra optimalizáltak, és a 70w-ben az van, könnyen elérhető, hogy ezek szépen menjenek.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Sok kérdés-válasz a 70w-re is érvényes.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Minden további részlet megtalálható egy korábbi hozzászólásomban.
-
anglergab
addikt
Az USB-s audio/video eszközök általában az isochronous átviteli protokollt (transactiont) használják. Sok OTG implementáció ezt sajnos nem tartalmazza, ezért ilyen eszközök nem működnek. Általában csak a control, interrupt és bulk transaction támogatott, ez behatárolja a használható eszközöket is: beviteli eszközök, tárolóeszközök, hubok, stb. Arról nem is beszélve, hogy a szükséges kernel objectek sem állnak rendelkezésre. További részleteket az OTG módról a blogomban olvashatsz.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
(#224) tomee007007
Ilyen kábel nincsen, és nem is működne. 3.5" jack: analóg hangjelek; USB: digitális csomagok. Az USB-s hangfalba be van építve valószínűleg egy hangkártya.(#225) spiritex
Az ICS tablet sávját nem lehet letakarni. A gyári lejátszó sem tudja letakarni, csak az érintőgombokat elhalványítani. De ezt az MX Player is tudja. Root jogokkal sem lehetséges az alsó sáv eltakarása. Egyik lejátszó sem tudja letakarni. -
anglergab
addikt
Úgy emlékeztem, hogy nálam a gyári lejátszó esetében is látható volt a sáv, éppen hogy a videót takarta.
Kérdés, hogy a gyári lejátszó alatt a video player-re vagy a Galériára gondolsz (az utóbbi is le tud játszani videókat).[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Az újraindítás rövid távon, a gyári visszaállítás (factory reset) hosszabb távon megoldást jelenthet. Gyári visszaállítás során minden adat törlődik, így feltétlenül készíts másolatot azokról.
-
anglergab
addikt
1. Root Explorerrel: /system mappában (system partíció): build.prop szöveges fájl szerkesztése. Előtte a system partíciót R/W-ként (írható-olvasható) újra kell mountolni (a fájl módosítása miatt), erre van egy gomb.
2. igen
3. átírod az értékeiket a megadottakra és mented a módosításokat.Lehet, ezek után szükséges egy újraindítás (kikapcsolás, majd bekapcsolás).
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Közelebb viszed a tabletet a routerhez.
-
anglergab
addikt
A build szám nem változik.
-
anglergab
addikt
Köszönöm! Meg lett erősítve, hogy a 70w is támogatja az n-es wifit.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Általában az akksiknak nem tesz jót, ha egyszerre (nagyon) terhelve vannak és töltve is (lásd az USB-s akksiról írt cikkemet). Legoptimálisabb és legegyenletesebb a töltés kikapcsolt állapotban. Persze lehet használni töltés közben is, a fenti effektus annyira nem számottevő.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Készíts biztonsági másolatot minden adatodról, majd tedd fel a kelzsoca által közzétett gyári szoftvert. Minden infót megtalálsz az 1. hozzászólásban.
Ha ezután is tapasztalod a problémát, jelezd itt a topicban.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
(#342) Yeti77
Az ilyen és hasonló problémák hátterében általában szoftveres hibák (bugok) állnak. Itt sincs ez másként.
A további teendők tekintetében lásd kelzsoca hozzászólását.(#343) Amantius
A gyári visszaállítást (factory resetet) próbáltad? Másik micro SD-kártyával próbáltad?
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
A szoftverfrissítés sem indul a kártyáról?
Normál bekapcsoláskor és Hangerő fel bekapcsoláskor mi történik, mit ír ki, ha van benne micro SD? -
anglergab
addikt
Ha az SD-n csak a tablet szoftverének fájljai vannak, és Hangerő fel-lel bekapcsolod, akkor is simán bekapcsol, semmi zöld szöveg?
-
anglergab
addikt
(#374) spiritex
Az Android memóriakezelése egészen sajátos koncepción alapszik. Először is, a futó appok több folyamatot és szolgáltatást is magukba foglalhatnak. Ha fogytán a szabad RAM, az Android elkezdi killezni (kilőni) a legalacsonyabb prioritású appokat. Vannak appok, amelyek csak vészhelyzetben killelhetők, pl. a zenelejátszó Media folyamata. Nem finomkodik velük, killel. Ez megoldást nyújt arra, hogy a (valószínűleg) szükségtelen appok minden szemetükkel együtt eltűnjenek, ne foglaljanak értékes RAM-ot.
Ezzel egy időben sok appot előre betölt, hogy javítsa a felhasználói élményt, tehát úgy tűnjön, minden egyszerre fut (true multitasking), azonban természetesen ez csak egy illúzió. Mindenesetre ha jól van implementálva, optimalizálva van az adott platformra, akkor nagyon sikeres, gördülékeny rendszert adhat, tényleg az lehet a benyomásod, mintha minden egyszerre futna, és pillanatok alatt váltogathatnád az appokat. Tehát a még nem használt (de nagy valószínűséggel használandó) appok előtöltése és a már nem használt (de nagy valószínűséggel már nem használandó) appok kilövése automatizáltan, mindenfajta felhasználói beavatkozástól mentesen a háttérben dinamikusan, egyszerre megy végbe. A rendszer gyorsítása érdekében betöltött app akármikor kilőhető a memóriából, mihelyst a felhasználó egy nagyobb memóriaigényű appot indít, vagy egy létező kérne még RAM-ot. Tehát a gyorsítótárként használt memória (puffer) lényegében szabad RAM.
Hangsúlyozom, ha a kritikus rendszerappok (magas prioritással) nem bugosak, nem foglalják le a memóriát a szemetüknek feleslegesen, akkor a fenti koncepció egy gördülékeny rendszert eredményez. Azonban a valóság mindig eltér az ideális esettől, itt sincs ez másként. Azonban folyamatos optimalizációval, a bugok javításával a rendszer nagyon (szinte tetszőlegesen) gördülékennyé, reszponzívvá tehető.
A konkrét kérdésedre válaszolva: ha az Android úgy gondolja, akkor kilőheti az "elhúzott" appot a recent app menüben. De hangsúlyozom: ami ott van, lehet nincs is a RAM-ban és egy csomó dolog van a RAM-ban, ami ott sincs. Sőt, lehet, hogy elhúzod, de ugyanúgy fut tovább. Szóval a recent apps menün keresztül nincs full control az appok felett, ez teljesen érthető. Te csak szándékaidat esetleg jelezheted a rendszer felé, amit az Android elbírál, és -- sok szempontot mérlegelve -- ha rendben találja, akkor megtörténik.
A fentiekből következik, ha egy app sokszor, szükségtelenül használja a memóriát csak egy megoldás van: el kell távolítani. Ugyanis az appok szinte akármikor automatikusan elindulhatnak.
(#376) spiritex
Itt a gyári rom felralása egyenértékű az egész ROM felülírásával, minden érintett partíció törlődik.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
A memóriahasználat miatt nem kell ennyire aggódni, mivel Android rendszeren:
1. a már memóriába betöltött adatokat több app is használhatja, sok erőforrás megosztható;
2. a rendszer gyorsítása érdekében előre betöltött appok akármikor automatikusan kivehetők a memóriából;
3. a rendszer gondoskodik róla, hogy ha egy appnak szüksége van memóriára, vagy újabb appokat indítasz el, akkor azt megadja nekik, a legkevésbé szükséges appok kilövése árán; a rendszer törekszik rá, hogy ez ne befolyásolja a felhasználói élményt -- pl. gyors legyen a váltás az appok között, az éppen aktív appot nem lövi ki stb.;
4. a rendszer nem tűri, hogy nem rendszer appok hosszabb ideig szükségtelenül foglalják a memóriát;
5. a már nem használt, szükségtelen appok (folyamataik és szolgáltatásaik) kilövése teljesen automatizált; ekkor az app minden ideiglenes adata is eltűnik, nem fogja foglalni az értékes RAM-ot más appok elől.
---
Persze sok app szoftveres hibák (bugok) miatt nem feltétlenül szabadítja fel a neki már szükségtelen memóriaterületeket (értsd: nem ad vissza lapokat, ami már nem is kell neki), ezzel foglalva az értékes rendszererőforrást, sok esetben ezzel lelassítva a rendszer működését. Ezért kell különösen odafigyelni, hogy milyen appokat telepítünk fel.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
A gyari bongeszot nem szinkronizalja? A Szinkronizacio menuben van ilyen opcio.
-
anglergab
addikt
A legujabb szoftvert hasznalod? Ha nem, akkor telepitsd a recoverybol.
-
anglergab
addikt
.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Igen, lehetseges. Androidon a megfelelo jogosultsaggal rendelkezo app szinte barmikor elindulhat es hasznalhatja a gep eroforrasait. Tehat a problemat okozo appokat erdemes eltavolitani.
Alvo modban egy nap alatt nehany %-ot merulhet.
Az akksit pedig nem erdemes teljesen lemeriteni, mert ezzel csokken a varhato elettartama.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Az ondemand-nál hatékonyabb governoron működik.
Bizonyos színeknél előfordul hullámzás, villogás, főleg a sarkakban, ahol a fényforrások is vannak, ám ez nem hiba. Valószínűleg a háttérvilágítás frekvenciája és a kijelzőfrissítés frekvenciája közel kerül egymáshoz és lebegésszerű jelenség léphet fel, a megjelenő egyik felharmonikus frekvenciáját az emberi szem már észleli, mivel az kellően alacsony érték.
-
anglergab
addikt
A jelen esetben az ondemand nem hatékony, ezért nem az van alkalmazva.
Vannak más, fontosabb szempontok is, nemcsak a kijelző feléledésének a gyorsasága.Az, hogy az ondemand a legelterjedtebb default governor, korántsem jelenti azt, hogy az a legjobb. Nincs abszolút legjobb governor, csak egy adott alkalmazásra, termékhez legoptimálisabb.
Egyébként könnyen lehet, hogy ondemandon sem ébred számottevőbben gyorsabban, mivel hardveres sajátosságoktól is függhet az ébredési sebesség.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
A recoverybol wipe-old a media particiot.
-----
Mas tema: ez es hasonlo eszkozok akkor melegednek kulonosen, ha toltes kozben vannak hasznalva.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Köszönjük a részletes tesztet!
Nálam valamiért a PLAY-en letöltött youtube kliens nem akart elindulni
Sajnos valami bug lehet a kliens legújabb verziójában, ezt javítani fogják valószínűleg.
a radarvideókat is viszi rendesen, sőt a webkamerákat is megnézhetjük az alap böngészővel is
Az alap böngésző igen sok szempontból hasonlít az asztali Google Chrome-ra. Lassúnak tűnhet egyes esetekben; ha feláldozunk némely funkcionalitást, ésszerű kompromisszumot köthetünk az Opera Mini (vagy Opera Mobile) használatával (kevésbé kompatibilis, de nagyon gyors).
Videólejátszásban nagyon erős.
A manapság elterjedt legtöbb tömörített videoformátumot (bizonyos level-ekig) hardveresen dekódolja, ezzel nem, vagy csak minimálisan terheli a CPU-t.
Az MPEG-2, MPEG-4/H.264 videók dekódolása igen sok (előre ismert) viszonylag komplex műveletet követelne a CPU-tól, viszont egy egyszerű, olcsó célhardver (integrálva a SoC-ba, ASIC) alacsony fogyasztás mellett megoldja.zavaró volt még, hogy a számokra váltani kellett, szerintem elfértek volna a felső sorban
A Play Store-ban találhatsz ilyen billentyűzetet. Sőt még olyat is, ahol a funkciógombok, speciális billentyűk is jelen vannak.
programból lépett már ki, de szerintem azért mert nem támogatott-- talán? Térkép és társai programok csinálták ezt.
kb 2x kilépett a PLAY-ből de nem tudom, hogy miért.
Frissítetted a legújabb rom-ra? Innen a topicból elérhető. Mindenképpen érdemes frissíteni. A frissítéssel minden, a belső "SD"-n tárolt adat elveszik, szóval készíts biztonsági másolatot.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Egér és billentyűzet (és további perifériák) egyszerre is ráköthetők egy hub segítségével. Ezek általában még elég kis áramfelvételűek, azonban, ha sok bus-powered eszközt, vagy nagyobb áramfelvételűeket is kötsz rá, akkor feltétlenül szükség lesz powered hubra, vagy árambetáplálásra a mellékelt Y-kábellel. Elméletileg a gyári töltője max. 2 A-t ad le névlegesen 5 V mellett; de lehet, a hoszt vezérlő, vagy az akksi töltésvezérlése is felvesz valamennyit, ezzel is számolni kell.
A "belső SD" gyakorlatilag az operációs rendszer feletti adattárolási helyet jelenti igaz?
Igen, ugyanúgy van kezelve, mint a microSD, a rendszernek mindegy is, melyik a default (ez megváltoztatható). Tehát van egy 8 GB-os NAND, ami partíciókra van osztva (a media nevű a belső "SD"), a részleteket lásd az 1. hozzászólásban.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
(#814) kameraman77
Az appok egy engedély birtokában készenléti módban is felébreszthetik az eszközt, sőt az erőforrásokat is használhatják (és/vagy megakadályozhatják a tényleges elalvást -- ha a kijelző inaktív, attól még lehet nem alvó módban). Androidon megfelelő engedélyekkel egy app szinte bármikor (pontosabban, bármilyen trigger esemény hatására) elindulhat, ezért (is) kell különösen meggondolni, mely appokat telepítjük.
Ideális esetben a készenléti állapotban minimális a fogyasztás/merülés, hasonlóan a PC-k standby-to-RAM állapotához.
Ebben ez eszközben nincs GSM-rádió/UMTS-modem, szóval standbyban különösen keveset fogyaszt.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Ha kikapcsolod, akkor tényleg ki van kapcsolva, onnan semmiképpen nem ébredhet fel, az ébresztés sem szólal meg. Tehát ilyen szempontból (is) nagyon hasonló egy PC-hez.
Készenlétből ébredhet fel szinte bármikor, ha van olyan appod, ami ébresztheti és jön a megfelelő trigger. Ekkor a kijelző általában nem kapcsol be, de persze gyorsabban merül.
Ha a tabon le van zárva a kijelző, azt alvó/készenléti módnak hívják, ekkor jó esetben, ha nincsenek ébresztgető/alvást gátló appok, akkor minimális a fogyasztás. Ez hasonlít a PC-k standby-to-RAM (S3) állapotához.
Ha a tab ki van kapcsolva, akkor semmiképpen sem kapcsolhat be újra magától, ekkor (igen jó közelítéssel) nincs fogyasztás. Ez egy kikapcsolt PC-nek felel meg (S5 állapot). Persze pl. az RTC (valósidejű óra) ekkor is megy, és bizonyos komponensek igen-igen minimális áramot fogyaszthatnak, mivel az akkumulátor csatlakozik (ez hasonló a hálózatra csatlakoztatott kikapcsolt PC-hez). Azonban míg PC-nel van WoL (LAN-ról ébresztés), a tab-nál, meg más hasonló beágyazott eszközöknél általában nincs.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
(#833) kameraman77
Még figyelmedbe ajánlanám az Android memóriakezelésének sajátosságait részletező hozzászólásaimat és az Android adattárolásáról írt cikkemet:
Android memóriakezelés 1.
Android memóriakezelés 2.
Adattárolás Androidon(#832) spiritex
Igen.
(#834) Keeperv85
Ha nincs RTC, akkor hogyan megy az óra kikapcsolt állapotban?
Az RTC általában külön modul, i2c-vel csatlakozik a SoC-ra, sokszor backup battery-vel.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Megy az óra kikapcsolt állapotban, csak a megjelenítés csúszik el sokszor, ez egy bug lehet.
Pl. a hoszt vezérló feszültségregulátorairól is lekapcsolja a feszültséget standbyban (nincs kimeneti feszültség OTG módban, standbyban), lehet, az RTC feszültségforrását is lekapcsolja és ez okozza a csúszást.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Szoftveres bugnak tűnik inkább az idő csúszkálása (vagy helytelen megjelenítése).
Sokszor elcsúszott, majd "visszatalált" (szinkronizálás nélkül; akár kikapcsolt állapotból bekapcsolva mutatta már a helyes időt): ez csak akkor lehetséges, ha végig megvolt a helyes idő is.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Nem szinkronizálhatott, mert nem volt netkapcsolata, mégis visszatalált.
Úgy emlékszem, akkor is csúszott, ha szinkronizált, majd átállítottam manuálisra az időbeállítást. A default auto szinkron esetén csúszkál, ez lehet szinkronizálási bug is.Úgy tűnt, hogy késik, méghozzá egyre többet. Lassul le az idő -> az órajelforrás leskálázódna?! Lehet, energiatakarékosság miatt leveszi az órajelgenerátorok frekvenciáját, és ez kihat az RTC-re is. Lehet, hogy az RTC a SoC-ban van, és a SoC órajelforrását használja.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Ismerem a DCF77-et, az integrált vevőmodul biztos drágább, mint egy BT és/vagy GPS.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
De manuális beállításnál miért lassul le az idő? Aztán előfordulhat, hogy egyszer csak a helyes időt mutatja.
-
anglergab
addikt
Frissítsd a rom-ot. Ha ekkor sem működik, akkor a recoveryben wipe-old a media partíciót.
-
anglergab
addikt
(#852) kameraman77
A szenzorok:
- gyorsulásmérő (3-tengely mentén): 3 db m/s^2 adat, ebből számolható -> gravitációs gyorsulás, lineáris gyorsulás
- mágneses-térerősségmérő (3-tengely mentén): 3 db mT (milliTesla) adat, ebből számolható -> iránytű funkció, fémkeresés
A kettő adataiból pedig a finom elfordítás, forgatás számolható.
Részben a gyorsulásmérő adataira támaszkodik a kijelző pozíciójának érzékelése. Egyes játékok is használhatják a két fenti szenzort.
A Google Maps használja az iránytűt, van iránytű és fémkereső, mágneses-térerősségmérő app is.Van app, amivel kiolvashatók, sőt rögzíthetők SD-re a szenzorok nyers adatai (egyszerű szöveges fájlba), így pl. mérhető a metró gyorsulása stb.
A szenzorok viszonylag sok áramot fogyasztanak, érdemes meggyőződni, hogy az appok, amik lekérdezhetik őket nem futnak a háttérben, mert az gyors merüléshez vezethet.
Az Android támogatja még a giroszkópot, fényerősségmérést, közelségérzékelést, barométert is a fentieken túl.
Azonban ez a tab csak lineáris gyorsulásmérővel és mágneses-térerősség szenzorokkal rendelkezik.Kipróbálhatsz más képnézegető appokat, lehet, hogy ott gyorsabb a képek nagyítása, görgetése nagy felbontásoknál, mivel esetleg jobban optimalizáltak.
Ha egy app CPU használata túllép egy meghatározott limitet egy adott ideig, akkor a rendszer értesíti a felhasználót, hogy megszakíthatja az app futását, vagy várakozhat.
Sokszor automatikusan megszakít a rendszer, főleg, ha programhibára (pl. végtelen ciklus, puffertúlcsordulás, stb.) gyanakodott (Force Close). Ekkor csak a bezárás tényéről értesíti a felhasználót.[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Mikor tapasztaltad a fagyásokat? A kijelző bekapcsolásakor vagy app futtatásakor?
-
anglergab
addikt
Telepítsd a legfrissebb, a topicból letölthető szoftvert.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
Nem a build számot célszerű ilyenkor megadnod, hanem azt a dátumot, amikor a rom ki lett adva (ugyanis az egyértelmű).
Az akksinál valószínűleg az idő ugrálása miatt jelent meg a max. időtartam.
Telepítsd a legfrissebb rom-ot; ha ott is tapasztalsz problémát, akkor azt jelezd a topicban.
[ Szerkesztve ]
-
anglergab
addikt
(#906) spiritex
Több release-nek lehet ugyanaz a build száma, tehát a kiadási dátum az egyértelmű. Ha megnézed, ezt tartalmazza a zip fájlneve is.
(#905) kokaix
Mindenképpen érdemes frissíteni, a kiadott szoftverek (frissítések) is hivatalosak, gyáriak.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 500 Hz-es QD-OLED panelen dolgozik a Samsung
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Hiába Musk kritikája, az ausztrálok szerint megoldható a közösségi médiás tiltás
- Vicces képek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Android szakmai topik
- További aktív témák...
- iPad 9th. 64GB Wifi Használt/1-3 hónap gar./Akku 95%/p3851
- Samsung Galaxy S9 ultra, bontatlan, vadonatúj
- Apple iPad Pro 12,9 hüvelykes (2021-es, 5. generációs) Wi-Fi + Cellular, 256 GB-os, Space Gray
- Apple iPad (2017) Wifi + 4G 32GB, Megkímélt Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Bomba ár! Acer Switch SW512 - i5-7G I 8GB I 512GB SSD I 12" QHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest