Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz the_mad #5 üzenetére

    Nem hittem volna, hogy valaha is ezt mondom... de főleg mióta az AMD összespanolt a samuval... - hajrá Samsunk! ;] :P :B

    Nem!

  • SylverR

    senior tag

    válasz schawo #63 üzenetére

    Elárulnád, hogy mégis miről beszélsz? :Y
    Az ATi jóval régebbi cég mint az nVidia. Sokkal régebb óta jelen voltak.
    Mikor az nVidia még szárnypróbálgatott a TNT-kkel, az ATi Fury családját CrossFire módba összekötve katonai szimulációkat futtattak. Az ATi nagyon nem a semmiből tűnt elő, és marhára nem az R300-zzal. Akkor honnan lett volna nekem R200-zam? (8500) Na és a sokak által szeretett R100? (7500). Illetve a fentebb említett Fury sorozat. A GPU piacon SOHA nem volt monopólium. Kivéve a 3dfx megjelenésekor. De hamarosan megjelent az nVidia és hozta a TNT, fejlesztett 3d kártyát az ATi, az S3, a Matrox. Utóbbi kettő nem mellesleg a legszebb képminőséget produkálta, és még teljesítményben is felvették a versenyt a többivel.

    Nem!

  • SylverR

    senior tag

    válasz Jim Tonic #69 üzenetére

    Én teljesen úgy értelmeztem a mondatából, hogy addigra bukkant elő. Gondoltam arra is, hogy esetleg arra gondol, hogy addig ismeretlen volt hazánkban.
    Nagyot durrantani? Hát khm... A 7500 simán verte a GF2-t. A 8500 is símán verte a GF3-at. Hogy a 9700 porba alázta a GF4-et, az más tészta... De végig fellelhető az ATi agresszív fejlesztési tendenciája: 8500-ba egyből az 1.4-es PS került, míg nVidia csak a GF4-be pakolta bele (abba is azt hiszem csak az 1.3-at). Azóta is folyamat szándékosan lemarad, hátráltatva a gaming ipart.

    @(#71) schawo

    "Volt 3dfx-em, TNT-n, volt Geforce2-m, volt Matrox G-m és volt S3 Savege 3D-m. el nem tudom képzelni, hogyan juthatott eszedbe az S3-ról a jó képminőség. Az S3 a 2D korszak egyik erős szereplője volt, bár én abban a korszakban VideoSevenes voltam."
    Az S3-ról azért jut eszembe a jó képminőség, mert bizony egy Vantával összehasonlítva sokkal szebb képet adott, sokkal gyorsabban. Akkor legyen közepes képminőség. Az nVidia-nál meg ugye jó ideig maradt a rossz képminőség. :U

    "Hogy is nézett ki a VGA piac 2000-ben? A Matrox épp kivonult a konzumer piacról, utolsó félvállról vett próbálkozásai a G400 (ilyenem is volt, sajnos), és a Pharelia voltak. Az S3 pont az utolsót rúgta a Savage 2000-rel, és még abban az évben csődbe is ment. A 3dfx-et elvitték az nVidia perei. Az nVidián kívül maradt az ATI, ami akkoriban a Rage128-féle szörnyűséggel próbálkozott, már jópár éve. A 98-tól (Rage 128) 4 évig aludtak, pont a 3D korszak legaktívabb időszakát aludták át, a 8xxx sorozat is csak az (alsó) középkategóriába futott be 2002-ben. Úgyhogy igen, a 9700 nagyjából a semmiből jött elő, mindenki legnagyobb örömére. Az egyik kedvenc VGÁ-m volt, azóta is csak ATI/AMD van."

    Hm? A 7500 és a 8500 alsó kategória? Ugye tudod, hogy nem a számozást kell nézni..?

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

Új hozzászólás Aktív témák