Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz xEon1337 #6 üzenetére

    Nos nekem 1 picit más tapasztalatom van, amiben van jó is meg rossz is. A táp: Seasonic PRIME 600W Titanium (SSR-600TL). Elsők közt vettem az országban, de lehet elsőként. A gép amibe ment egy viszonylag egyszerű nem gamer konfig. Középkategóriás lap, nem húzott 7700K, 32GB RAM, NVMe SSD, Palit1050 Ti KalmX 4GB mindösszesen.
    A hétköznapi használaton felül ez egy fejlesztői gép volt azért volt sok RAM benne meg olyan proci ami akkor consumer vonalon gyorsnak számított (FPGA-ra VHDL fordításhoz nem árt a jobb gép). Azért vettem komolyabb tápot, mert korábbi tapasztalataim szerint bármi amiben elektrolit kondenzátor van képes a hőtől viszonylag gyorsan tönkremenni (főképpen táp, alaplap ill. VGA) és fejlesztői gépet újrahúzni nem kis macera meg van kiesett idő is ill. később a normalizálódott VGA áraknál esetleg teszek bele nagyobb VGA-t.

    A gépben két venti volt 1 a gigantikus proci hűtőn, ill. egy a torony házban. Fejlesztéshez viszonylag csöndes gépet szerettem volna, ezért a visszafogott ventizés.
    A helyiségben nyáron is max 26 fok volt.
    A táp 1.5 éven belül megpusztult, napi néhány óra használattól, úgy hogy a max. teljesítmény felvétel 150-200W lehetett a fenti konfigból számolva.
    Tényleg kb. 2 héten belül szó nélkül cserélték (addig a kistesóját raktam bele egy másik gépből mert a gép addig is kellett). A cseréhez legjobb tudásom szerint összeszedtem a kábeleket (amit az utolsó darabig átszámoltak; ezt nem árt észben tartani, ha valaki ilyesmi tápra szánja el magát), ami zűrös volt mert a kisebb táp is moduláris volt és a nem használt kábeleket egybe tettem.
    Ami utólag nézve hiba volt az a tápkábel. Azt is adtam ami a tápba dugva volt. A meglepetés
    akkor ért amikor megjött a csere táp. A tápkábel kb. 120 centis ultra rövid hulladék. Nem tudom, hogy egy ilyen árkategóriás táphoz, hogy adhatnak ilyen rövid hulladék tápkábelt. Globálisan meg ugye töredék terhelésen töredék gari időn belül elhullik minden különösebb ok nélkül. Persze jó dolog, hogy cserélik, de az igazi az lenne, ha nem lenne rá szükség.

Új hozzászólás Aktív témák