Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deter

    aktív tag

    válasz dchard #102 üzenetére

    Már többször írtam, hogy elviekben sikerült feltenni az egyedi fw-t, csak nem működik vele a modem (és már végig zongoráztam minden lehetőséget), de visszatudtam minden egyes alkalommal állítani a gyári firmware-t.

    Valójában én is tapasztaltam olyan problémát néhány alkalommal, amit joecontra[/B leírt, konkrétan, amikor megjelenik fw reset után, a frissítő menü, a "feltöltésre" kattintva, rádob, hogy offline kapcsolat vagy hasonló oldalra. Ami egy IP ütközésből fakadhat. Vagy mert nem tud a modem értelemszerűen IP címet osztani a kártyának. De ubuntu-n ilyenkor például a "auto etho"-kattintva, frissíti az adott hálózati eszközt, és megszűnik a hiba, így gond nélkül megy a gyárira való vissza flashelés. Abban sem vagyok biztos, hogy előre megvolt-e címezve a hálókártyája joe-nak.

    Egyébként nem akarok laikusként okoskodni, de nem csak a puffer kondikban meg az árnyékolásban van a differencia, ahogy látom a d1 verzión más, a LAN vezérlő IC-je (NIC) is, tehát nyilván más meghajtója is. Megpróbálom kilistázni, hogy gyári firmware-rel, pontosan milyen meghajtókat is használ a D2-es modem...

    (opera bug: valamiért a fórum motor oda is tesz kiemelő kódot, ahova én nem tettem, többszöri szerkesztés után is)

    üdv_
    deter

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák