Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz 30z.Samu #39 üzenetére

    Szerintem jobban jársz, ha a csomagkezelőből teszed fel, legalábbis így a legkényelmesebb...

    Amúgy azt írja az aMSN oldalán, hogy a letölthető általános telepítők az Autopackage-vel lettek készítve, ami lehetővé teszi disztribúció-független csomagok létrehozását, felhasználóbarát kinézettel... viszont ezt is fel kéne tenni ezekszerint a telepítéshez....

    tlan: Pulseaudioval én is csak szenvedni tudok, pozitívumát még nem láttam... viszont a böngésző hangja itt is problémát okozott, Mandriván.

    Iscariah: Nekem egész szépen felmegy az Ati drivere, a következőképpen:
    - Ati oldaláról letöltöm egy könyvtárba, majd chmod-dal futtathatóvá teszem (chmod +x filenév)

    - Lelövöm az X-et. Ehhez eddig jobb megoldást nem tudok (mivel automatikusan újraindul), mint hogy rootként megszerkesztem a /etc/X11/xorg.conf file-t, illetve annak "Section Device"" részénél a "Drivel "ati"" vagy ehez hasonló sorát, az ati helyére ökörséget írva.
    Ezután nem tud újraindulni a grafikus szerver (érdemes az xorg.conf-ról mentést csinálni előtte).

    - Ezután ctrl+alt+backspace-szel lelövöm az X-et.

    - Konzolból elindítom az ati "driverét", szintén root-ként. Végigmegy a lépéseken és újraindítás után vagy userként startx hatására elindul.

    A modulfordításhoz szükséges kernel forrás ill. C fordító fent kell, hogy legyen hozzá. Talán grafikus felületről elindulva panaszkodik is, ha ezek nincsenek fenn.

Új hozzászólás Aktív témák