Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • almafa42

    aktív tag

    válasz VirsLee #187 üzenetére

    Az, hogy te 0 értéket társítasz valamihez, attól még lehet értékes mások szemében. Pl szerintem a kosaras kártya egy baromság, mégsem nulla a piaci ára egy ritkább darabnak. Egy balatoni üres telekért sem adnék 100 milliót, de azért ennyi az ára, mert van elég ember, aki lát ennyi értéket benne.

    De az is lehet, hogy valami úgy értékes valaki számára, hogy nem pénzzel mérhető. Pl egy nyugodt este a családod körében. Vagy egy jógaóra, ami után nyugodtabban alszol. Egyik sem fizet pénzbeli osztalékot, cash flow sincs, mégsem érzem értéktelennek.

    Hogy konkrétumot írjak, nekem érték kimondottan a BTC-ben az, hogy nem köthető a bankrendszerhez. Bármi miatt zárolják a számláimat, ehhez nem férnek hozzá közvetlenül. Eggyel kevesebb counterparty risk. Ha háború lesz és menni kell nyugatra, ezt a zsebemben el tudom vinni magammal, az ingatlanokkal kapcsolatban meg maximum imádkozhatok. Mellesleg kimondottan jó egy külön eszközosztályba diverzifikálni, hogy ne legyen ennyire ingatlan + részvény koncentrált a vagyonom. Kezdetnek ez elég lesz?
    Természetesen lehet, hogy neked ezek nem számítanak, vagy nem érnek annyit, mint nekem. És feltételezem, hogy a világon sokan hasonlóan gondolkoznak, mint én (sőt, még azt is, hogy ezen emberek száma nőni fog, ahogy történt is az elmúlt években), ami fenntartja az ökoszisztéma értékét.

Új hozzászólás Aktív témák