Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz Tikakukac #12 üzenetére

    "Míg egy T500-al passzívan netezgetsz, addig a csodagéped most úgy fog pörögni mint az állat. "
    150K-s Samsunggal ami még csak Ivy Bridge i3-al volt szerelve is teljes és totális csendben tudtam netezni. Kb óránként 1x felpörgött egy izmosabb szúnyog hangjára, majd ismét kuss. Mostani Probook (céges) viszont hiába üzleti, meg magnézium, meg usb3 és 5ghz-s Wifi... izzad, hangos, a kijelzője pedig csak elrettentő példának jó (komolyan ilyen sz*r képernyőt én még egy gépen sem láttam a lassan 8 éves pályafutásom alatt) a touchpad egy szenvedés, de legalább a LED-ek vakítanak mint az állat... Ez a gép a cégnek bruttó 260 ezrébe került, igaz 3 év NBD garis. Azért az üzleti gépektől sem szabad hasra esni. Ott is találsz bőven sz*rkupacot.

    "Nagyon sok marhaság kering sajnos a piacon."
    Ez tény. Napjában 1x mikor megyek ebédelni egy "üzletláncba" ott látom miket raknak ki, mennyért. Aztán mikor odamegyek és már kettéhajlott a billentyűzet, vagy megcsavarodott az egész gép a ráragasztott matrica súlya alatt akkor nézek. Ezt mind 130 magasságában. Márka és márka között van némi különbség. Lehet drágán szart és olcsón jót is venni. Aki ostoba módra berohan egy ilyen helyre és leemeli az elsőt amit meglát az így járt... az ilyet nem tudom sajnálni.

    "kinek meg van 200k-ja 3 év NBD-s garival vegyen."
    3-al ezelőtti Acer laptopom 120-ért olyan masszív volt, hogy szöget tudtam beverni vele (na jó azt ezért nem :D), a 3 év Pickup-and-Return VIP garancia 25 ezerért került rá. 3 nap alatt megjárta a szervizt amikor "véletlen" eltörtem a zsanért. Kérdés nélkül cserélték. Jó kis gép volt az akkoriban, manapság nem találok még egy olyan összeszerelést ilyen áron.

    "A legjobb, hogy a TDP-nek semmi köze az akksi időhöz. Semmi."
    Tény hogy a leadott hőmennyiségből nehéz a fogyasztást számolni egy elektromos alkatrész esetén, de azért egy körülbelüli képet kaphat az ember. Mobil eszközökben nagyon közel szokott lenni a TDP az áramfogyasztás értékéhez, így azért lehet mondani hogy némi köze van a fogyasztáshoz, de ha szorosan nézzük akkor TDP =/= W/h ez tény

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Tikakukac #21 üzenetére

    " többet szopok a konzumerekkel a driverezés miatt"
    Win 8 béta óta én csak a VGA drivert telepítem külön, mert néha játszom régi játékokkal. Amikor volt egy fél éves játékmentes időszak, elég volt az MS féle is. Ismerősnek is akit már megtérítettem ennyiből áll az egész: os-t telepít, használ. Bár mostanában egyre több gépen van OEM Win8 (amit a halál-f*szára kívánok az esetek 80%-ban a f*s gyárilag telepített programokkal és gyökér-mód particionálással), így legtöbbször csak bekapcsol és használ effektus lép életbe.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák