Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gecsoz

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem tudom az ide írok közül ki az akinek van is új szériás ThinkPad -je, és ki az akinek nincs, de engedjétek meg, hogy leírjam az én igazi, gyakorlatban szerzett tapasztalataimat.

    T41 -el kezdtem, majd T400, T420, és most T450 -em van (i5, 14"-os 1600x900 matt, 1belső aksi, 1 külső aksi méghozzá a legkissebb méret, és 256GB SSD)

    Igen, valóban változott a TP sorozat folyamatosan.
    Hogy jó vagy rossz irányba azt mindenki döntse el maga, de nekem ezek a meglátásaim:

    - a régi kis ledes billentyűzet megvilágításbál sokkal jobb az új, háttérvilágításos billentyűzet
    igaz a régi kislámpa megvilágította az asztalt is, de cserébe a működése nagyon függöt attól, hogy milyen szögbe van állítva a képernyő, és ez így nagyon szar volt szerintem.

    - szép volt a kék enter, meg a speckó IBM / Lenovo gombok, de őszntén szólva, az utóbbi 15 év alatt 50 -nél többször biztosan nem nyomtam meg őket. Nem hiányoznak egyáltalán.

    - nincs kis zár, amivel a képernyő és a laptop váz összezáródik ez tény, de nem is hiányzik, annyira stabil mikor zárva van, hogy nem jelent gondot. Ugyan akkor a régi T420 zárja mikor eltörött akkor amíg meg nem javították addig hímestojásként kellett bánnom a géppel, mert 1-2cm -re mindíg kinyílt a kijelző magától..

    - vékonyabb, nincs rollcage váz, stb. A hétköznapi használatban nem érzem hiányát még úgy sem, hogy a munkám miatt napi szinten viszem magammal hátizsákban. Tény, hogy Logitech Kinetik táskában van, és az védi szépen, de eddig mindent kibírt az új "gyenge" ház is

    - legyen inkább nagyobb nehezebb, de legyen masszívabb. Ezzel nem értek egyet. Iszonyat jó érzés, hogy majdnem feleannyi a súlya, mint a T420 -nak, ugyanakkor nagyobb a teljesítménye, és tovább működik aksiról, élvezem, és soha többet nem akarok nehezebb gépet :)

    - nincs optikai meghajtó, és így bővíthetőség sem ez elsőre nekem is fura volt. De igazán a windows telepítséen kívül alig használtam már DVD eddig is. Egyetlen gond, hogy így most az asztali pc -t használom, ha audio cd -t akarok írni. Ennyit kibírok :D Hogy nem lehet bővíteni második HDD -vel, ezt sem érzem gondnak. Ez egy laptop, van benne 256GB SSD, kettéosztva, rajta az oprendszer, programok, és a munkához minden. Adobe Creative Suit -tól a Visual Studio -ig. Bőven elférnek az adatok és a programok is rajta, ha meg nem lenne elég, akkor van már 512 vagy 1024 GB -os SSD is. De az SD kártya olvasóba is vettem egy márkás, stabil 256GB -os SD kártyát, és azt használom backup -nak. Tökéletesen működik. Filmeket, zenéket nem ezen tárolok. Miért is tenném? Ez egy laptop, egy munkaeszköz, nem szórakoztató központ.. Arra ott az asztali pc, htpc, házimozi, stb..

    Szóval szerintem próbáljátok ki, használjátok legalább fél évig, és utána mondjatok vélemnényt, és ne csak sírjatok a múlton.

    Igenis érdemes lecserélni a régi TP -t, egy új TP -re.
    Próbáld ki, jó lesz! :D

  • gecsoz

    aktív tag

    válasz zaborav #158 üzenetére

    Ha rossz a géped, javíttasd meg, ne szenvedj a géppel.
    Be kell vinni, nézzétek itt a gép, itt a dokkoló, oldjátok meg, vagy kérem vissza a pénzt.
    Ennyi, nem dühöngeni, meg idegeskedni!

    A fagyásos tuti nem a TP miatt vannak, hanem valami szofveres gond.

Új hozzászólás Aktív témák