Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz fkosa #41 üzenetére

    "egyébként a legtöbb tápban ugyanaz a TL494-TL431 páros határozza meg a stabilitást, ... ezek egyike sem mai darab"
    Az FSP-kben, Chifikben és más márkás tápokban úgy az AT-s idők óta nem fordultak elő ezek az IC-k, vagyis a személyes tapasztalataid -ha vannak- csupán a nagyon gagyi tápokra korlátozódhatnak. Ezért aztán inkább ne mondj véleményt olyan dolgokról, amit nem ismersz.

    "ráadásul csak 1 fesz-re szabályoz - pl. a 3,3V-os kimenetre"
    A 3.3V-ra soha nem szabályoznak. Ami kapcsolást láthattál, ott az 5V a fő ág, de a 12V-ról vett hibajellel korrigálják bizonyos határok között. Ezzel foglalkozik a TL494, míg a TL431 kizárólag a 3.3V-ot stabilizálja.

    "Szóval a Codegen tápok valóban elmennek sokáig, de arányaiban több hibásodik meg belőle a silány alkatrészek miatt."
    Ez sem igaz. A Codegen az évek során többféle noname kínai kondigyártóval próbálkozott. A jelenleg használt HEC kondik meglepően jól bírják.

    "A táp minőségét csak kisebb részben határozza meg a kapcsolás"
    Aha... Vagyis ha egy tápból elkezdem kihajigálni a felesleges részeket -zavarszűrők, védelmek, ventiszabályzó, stb- akkor nem lesz sokkal rosszabb a minősége szerinted? Tehát a márkás gyártók tök feleslegesen raknak 2-3x annyi alkatrészt a tápjukba, mint a dzsunkáék :F

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz hcl #31 üzenetére

    ""A minőségi kapcsolások tervezésekor akár minden egyes ellenállásra megvizsgálják, hogy az milyen irányba változhat az idők során,"
    Hááááát azért ez egy kicsit túlzás"

    Az "elektro CAD"-féle progik korában? Hogyan lenne már az? Az áramkör szimulációknak része kell legyen, hogy a különféle haváriákra is lefuttassák. Az más kérdés, hogy a gazdaságos dzsunkagyártók ezt is elsprórolják, vagy nem is használnak CAD progikat.

    A Codegen tápokban évekig lehetett figyelni, hogy az újabb verziókban hogyan másznak miliméterenként arrébb a legforróbb bordák tövébe telepített elektrolit kondik. Tesztelték a vásárlók, és amikor gariban már nem érkeztek vissza a tápok, akkor a kondik megtalálták a helyüket.

    "Hiszen akkor ez nem lenne :"
    Minden eseményt lehetetlenség előre látni. Néha a repülőgépek is lezuhannak, és akkor a tervezők mosakodnak, hogy bocs, de arra nem gondoltunk, hogy működő vulkán felett is vezethet légifolyosó, például.

    "...éspedig lehet, mert van, akinek márkás táp küldte el a gépét."
    Merciben vagy BMW-ben is halnak meg emberek, de Marutiban kicsit nagyobb eséllyel...

    "Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem feltétlen kell megdöglenie egy óccó tápegységnek. Főleg nem magától."
    A Vargáné vagy az Acorp magától halt. Minél többet álltak áram alatt készenlétben, annál nagyobb volt az esélye, hogy a szent háborúban az al kaida oldalára álljanak.

    "Aki meg egy 4-6-8-sok magos gépet 400W-os Codegennel hajt, az amúgy sem normális..."
    Itt egy teszt, ahol a 460W-os Codegen fél terhelésen kilehelte a lelkét.
    Itt pedig egy link egy másik tesztre, és a hevenyészett fordítás.
    Szerintem a Codegenre mást sem érdemes bízni, de úgysem tudlak meggyőzni, felesleges is próbálkoznom.

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz hcl #27 üzenetére

    "Különben ha valami bezárlatosodik, és kikerül rá a 220, az akár egy FSP is lehet, az is viszi a cuccot, ami a kimenetén van "
    Egy FSP-nél nem kerülhet a 230V a kimenetre. Azért vannak a szigeteléssel elválasztott tekercselésű trafók, és az optocsatolók benne.

    "Pár A terhelést az is kibír."
    Te egyáltalán nem látod át a lényeget! Az olcsó cuccok tervezésekor nem foglalkoznak azzal, hogy mi történik, ha az alkatrészek bármelyike meghibásodik, vagy a tulajdonságai megváltoznak az idők során. Ha ez bekövetkezik, akkor valami váratlan dolog következik, ami akár a táplált gép károsodását is okozhatja.
    A minőségi kapcsolások tervezésekor akár minden egyes ellenállásra megvizsgálják, hogy az milyen irányba változhat az idők során, és ezek a változásoknak milyen hatása lesz. Ha ez kárt okozhat, akkor raknak valami kiegészítő védelmet.
    A márkás tápban is történhet előre nem látható hiba, és ekkor akár kárt is okozhat, de ennek az esélye 100-szor, 1000-szer, akár 10000-szer kisebb, mint egy nagyon gazdaságosra tervezett cucc esetén.

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz hcl #23 üzenetére

    "Különben nekem még a világon semmilyen táp sem vágott haza HW eszközt."
    Nekem viszont volt Vargáné tápom. (És azért csak az alaplapot vitte, mert a 12 és az 5V-ján éppen komoly LC szűrők voltak, mert éppen tápszűréssel kísérleteztem. Ha a HDD-imet is elviszi, biztosan elsírom magam.)
    [link]

    "Az sem, amibe fordítva tettem be a 220-as puffert..."
    Ez szakmai érvnek gyenge, ugyanis a 220-as puffer egy elko, fordított polaritással vezet, vagyis a táp bemenetén csinál egy rövidzárszerű állapotot. Így a táp el sem indul, a kimenetén a gép felé nem jelenik meg semmi feszültség. A 0V meg nem tudja károsítani.
    Max a kondi robbanhat fel, de jó esetben csak a biztosíték megy ki.

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz ZetorGumi #6 üzenetére

    Szia!

    Te azért kényszerülsz az Acorp tápot használni, mert nincs fegyvertartási engedélyed?
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés