Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nvyktor #34 üzenetére

    He? Milyen rossz minőségű előállított jelről beszélsz? Digitális az egész folyamat, a D/A átalakítást az erősítő végzi. Pont ezért nem értem én sem, hogy mi értelme az ilyen hangkártyáknak. Ha van már Hi-fi rendszered, egy valamire való erősítővel, akkor abban esélyesen legalább olyan jó, vagy még jobb D/A átalakító található, mint a hangkártyán. Ráadásul minek vesződni azzal, hogy a hangkártyából analóg jelet küldj az erősítőnek?

    Ahol elviekben az ilyen hangkártyák brillirozhatnának, az a játékok alatt a hangok effektezése, csakhát az OpenAL miatt ez kb. bukott, mert a CPU nagyszerűen elvégzi ezt ugyanúgy, mint a célhardver.

    KenGuruL: Szvsz aki max. 20e Ft-s fülhallgatóval és hangfalakkal nyomja, annak untig elég az alaplapi cucc. Amennyibe ezek a kártyák kerülnek, inkább költse jobb hangfalakra vagy jobb fülesre, nagyobb előrelépést fog tapasztalni.
    Ha meg van erősítője, akkor ott van a HDMI kimenetes videókarin lévő hanggerjesztő, és megint nincs szükség dedikált hangkártyára.

    Amúgy arra kiváncsi lennék, hol is nyújt 10-15 fps pluszt a dedikált hangkártya, valami roppant CPU limitált ősrégi játéknál, ahol 160 fps helyett akár 170fps-t is mutathat a fraps, mi? :D

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #44 üzenetére

    Akkor írd ki rendesen, hogy HD-DTS, DD TruHD ill. 5.1/7.1 LPCM-re gondolsz, azokat tényleg csak HDMI-vel lehet továbbítani. Olyan, hogy HD hangzás így ugyanis nincs megkülönböztetve, mint a HD felbontás... :D

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    BTW had szabadjon megjegyeznem, hogy bár mindenki el van ájulva az ASUS-tól, és a Xonar hangkártyáitól, gyakorlatilag nem csinál mást a cég, mint a C-Media chipjeire építi a saját kártyáit, amit jópár más gyártó is csinál és csinált. Csak éppen fogta magát, és a csúcskártyák piacát erővel átvette.

    Nem tudom ki emlékszik az Auzentech X-Meridian kártyájára, illetve a Turtle Beach hasonló CM8788 chipes kártyájára (a neve már nem rémlik, gyors Google keresésre se találtam). Ami nem sokkal a megjelenés után eltünt a polcokról. Tudnillik az ASUS szépen megvette az exkluzív jogokat a CM8788-as chipekre, így a csúcs C-Media chip csak az ASUS kártyáiba kerülhetett. A kisebb gyártók meg ehették a kefét, a minőségi hangzásra vágyóknak nem volt választásuk, vagy Creativ, vagy ASUS...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ng0ofy #58 üzenetére

    Egész pontosan Counter-Strike 1.6, ha jól sejtem. Izé... hát... nem ma volt, amikor játszottam azzal. Már a CS:Source sem támogatta az EAX-et. Szóval oké. Jó 6-7 éve még megérte a dedikált hangkártya.... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kr/\toS #62 üzenetére

    Milyen extrára képes a Xonar HDAV egy HDMI erősítő felé küldendő jel esetén, mint egy videókártyán lévő HDMI audio forrás?

    Addig oké, hogy van nagyon profi analóg ki- és bemenete, el is hiszem, hogy jobb e téren, mint egy átlagos alaplapi hangkártya, de simán a Digitális kimenet terén én nem látok semmi olyasmit, ahol a HDAV többet tudna nyújtani, mint a videókártyán lévő audió...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz vinibali #63 üzenetére

    Minden az igényektől függ, van nagyon jó Realtek is (Realtek 898), sőt, külön audiofileknek gyártott alaplapot is talál, aki ilyet keres, pl. Biostar Hi-fi Z77X, ahol az analóg kimenetek számára is igyekeztek igényes megoldást találni.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kr/\toS #68 üzenetére

    Mondjuk a driver-kontrol panel; equalizer?

    A driver kontrol panel alatt nem tudom mit értesz. Ha a hangfal távolságait akarod beállítani, azért azt az erősítőn is megoldható, sok típusnál teljesen automatikusan, egy mikrofon segítségével maga képes rá.

    Az equalizer dettó erősítő dolog.

    A dsp belső feldolgozási dinamikája?

    Gondolom arra gondolsz, hogy a DTS-HD vagy Dolby TruHD hangzást hogy dolgozza fel. De ez megint olyan dolog, amit az erősítő fog csinálni, ha HDMI-vel kötöd össze.

    A hangzás testreszabhatósága?

    Erősítő setupjában ott van...

    ASIO?

    Támogatja a videókártya audio is.

    Régi játékok esetén hardveres eax?

    Egen, ez komoly érv, hogy 200$-os kártyát vegyél (a Xonar HDAV amúgy csak EAX 2.0-át tud, nem?).

    Analóg kimenet esetén a kondenzátorok és a dac, és az műveleti erősítők alapvető hangzása?

    Videókártya HDMI Audio vs. Xonar HDAV (HDMI kimenetes hangkártya) volt a téma. Onnan indultunk. De ha már van egy HDMI képes erősítőd, akkor nem nagyon fogsz analóg rákötni egy hangkártyát...

    Szóval még mindig ott tartunk, hogy ha van egy rendes erősítőd, semmi szükséged különálló hangkártyára...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #65675776 #70 üzenetére

    Ugye ezt a Biostar lapot csak viccnek linkelted? Mi köze van annak a Hi-Fi-hez, pláne az audiofil igényekhez?

    Megnézted mire válaszoltam? A kérdés az volt, hogy miért nem csinálnak minőségibb integrált cuccost. Linkeltem, tessék, ott van. Van olyan jó, mint egy jó közepes hangkártya.

    annak egy fejhallgató-erősítős hangkártya nagyon is sokat jelent. Messze jobb minőségű, mint bármelyik alaplapi nyekergő.

    Most eléggé szétágazóan kezdtünk el haladni. Mire akarja használni az ember a PC-s zajkeltőt, és milyen eszközzel.

    Forrás:
    -Játék (minél több megszólaltatott hang, 5.1 vagy 7.1, effektezés)
    -Zenehallgatás (sztereo, minél jobb jel/zaj viszony)
    -Filmnézés (5.1 vagy 7.1, jó DSP)

    -Bemenet (hangfelvétel, jel/zaj viszont)

    Hangrendszer:
    -Fülhallgató (kevés kivételtől eltekintve analóg sztereó jel, komolyabb fülesnél erősített jel igény)
    -Olcsó PC-s zajláda (2.0-7.1, analóg vagy optikai/koax bemenet)
    -Sztereó erősítő (általában analóg bemenet)
    -AV erősítő és hangrendszer (analóg, optikai/koax ill. HDMI bemenet)

    Ebből kell összeütni, hogy ki mire akarja használni, és mi az ideális neki.
    Szigorúan saját vélemény, de ha valakinek olyan fülese van, amely erősített jelet igényel, és ilyesmin gondolkodik, az inkább gondolkozzon el egy külső digitális fejhallgató erősítőn. Először is többmindenre használható (rá lehet más forrást is kötni), másfelől pedig mobilisabb (laptop mellé is lehet használni, stb.), harmadrészt pedig egy modern alaplapi digi sztereo jel ugyanolyan lesz, mint egy drága hangkártya digi sztereo jele..

    De én nem értek a témához... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Archer #72 üzenetére

    Itt olvashatsz erről (úgy kellett utánanéznem, nem ma történt már). Ahogy nézem, tényleg vannak már más gyártóknak is CM8788-as hangkártyái. lehet, hogy az ASUS úgy döntött, hogy miután a hangkártyapiacon az erős marketingjével a Xonar brandet megerősítette, a kis gyártók már nem jelentenek veszélyt rá.

    Hozzá kell tenni, hogy az ASUS három néven nevezi a "saját" hangprociját, AV66, AV100 és AV200, utóbbi kettő a CM8788, az AV66 ha jól rémlik a CM8786-os.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #80 üzenetére

    Aki 600$-ért videókártyát, 1000$-ért procit, 400$-ért házat, 300$-ért procihűtőt, és így tovább.

    Bár hozzáteszem, hogy noha nem ismerem a Creative eladásait, de szerintem már ezek se nagyon... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #65675776 #85 üzenetére

    Közelítsük meg a problémát a másik oldalról. A DAC-ot kell kivenni a gépből, és az mégjobb megoldás.

    Én pedig pont ezt mondtam. Az, hogy a digitális jelgenerálás az alaplapon vagy egy dedikált kártyán zajlik, ez esetben teljesen lényegtelen...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz cskamacska #88 üzenetére

    No offense, de aki 200+ dolláros hangkártyában gondolkozik (az általad említett "csóró" hangkártyák szintje), az valószínűleg megengedhet magának egy megfelelő minőségű sztereo ill. AV erősítőt, függően attól, mire akarja használni a rendszerét.

    Ha pedig ismét a fülhallgatók kerülnek elő, akkor valahogy nem hiszem, hogy egy 200$-os hangkártyán jobb DAC lehet, mint egy 200$-os digi füllhalgató erősítőn...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz fatallerror #93 üzenetére

    Ehh... a fenéért irkálok ilyen későn, félkómában. Természetesen fejhallgató erősítőre gondoltam... :U

    Amúgy meg hogy mit akarok írni:

    *Jönnek azzal, hogy jobb a külön HDMI-s hangkari...

    -Amit nem igazán tudok megérteni, mert egy ilyen hangkari 200+ dollár, és a digitális jelnél úgysem az a fontos, hogy milyen eszközből indul ki, mert az ugyanolyan lesz, hanem az, hogy milyen DSP dolgozza fel, és milyen DAC csinál abból majd jelet.
    Szóval a videókártya HDMI kimenete ugyanolyan jó, mint bármilyen über-hangkártya.

    *Jönnek azzal, hogy hú de jó, kell a külön kártya, mert... mert jó lesz analógon kiküldeni a filmet 5.1-re.

    -Na én erre azt mondom, hogy ha picit is komoly házimoziról van szó, akkor HDMI bemenet úgy is van rajta, és akkor a videókarin lévő HDMI hangkimenet untig megfelelő. Nem kell 200+ dolláros hangkártya.

    -Ha nincs HDMI bemenetes AV erősítő, akkor esélyesen pedig nem a hangkártya lesz a szűk keresztmetszet a rendszerben. Egy olcsó PC-s hangfalpárhoz nagyszerűen meg fog felelni az alaplapi is...

    *Jönnek azzal, hogy jó a 200+ dolláros hangkártya, mert rendes fejhallgatót úgy sem lehet elviselni alaplapi zajkeltővel.

    -Én meg erre mondom, hogy akkor inkább küldje ki a hangot digitálisan (koax/optikai, esetleg USB) és használjon digi fejhallgató erősítőt.

    1 elfogadható sztereó rendszer kb 3-4-500 ezer ft

    Szigorúan szvsz, de ha már félmilliós sztereó rendszered van, akkor aligha analóg fogod a jelet elküldeni a PC-ből az erőlködőbe. Szerintem.

    1 jó hangot megkapsz jó hangkari+ fejhallgató párossal kb 100 ezerért

    Azt még mindig senki nem árulta el, hogy mi lenne akkor, ha a hangkari helyett digi fejhallgató erősítőt venne... Ugyebár a DAC kikerül a gépből, így aztán nem kell a zajforrás miatt aggódni (legalábbis onnan). És ahogy már 1x megjegyeztem egy 200 dolláros hangkártyában nem lesz jobb DAC, mint egy 200 dolláros fejhallgató erősítőben....

    hangkari+fejhallgató is tud úgy szólni h befosol és sokkal olcsóbban

    Nem, én azon csodálkozom csak, hogy ha az alaplapi hangkari nem felel meg a vájt fülű illetőnek, de a hangkari igen, akkor miért fázik mégis mindenki a digi fejhallgató erősítőtől?

    Trendibb a hangkari? Oké, hajdan az volt, roppant büszkén mutogattam én is már úgy 16-17 éve a GUS PnP hangkarimat, és azt, hogy is szólt, de azóta azért történt egy's más a számítógépes hangalkotás boszorkánykonyhájában...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dezz #192 üzenetére

    Ha jól értem azt mondod, hogy nem is érdemes 16bit / 44kHz fölött szórakozni digitális átvitelnél?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz PuMbA #195 üzenetére

    Magyarul ahogy írtam: nincs értelme 16bit / 44kHz felett szórakozni egy átlag egyorrú usernek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák