- Fájlformátumok a gyakorlatban: ProRes, H.265, AV1
- "3D-s" hővezető csövekkel jön a Cooler Master legfrissebb CPU-hűtője
- Olcsóbb fajtájúnak ígérkező Team Group SSD a PCI Express 5.0-s halmazban
- Több memóriát kapott az RTX PRO 5000 új kiadása
- Obsbot blog: 4K-s produkciós kamera professzionális babérokra törőknek
- Powerbank topik
- Bemutatta az RTX PRO generációt az NVIDIA
- OLED TV topic
- DUNE médialejátszók topicja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Mini-ITX
- Milyen SSD-t vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
Új hozzászólás Aktív témák
-
hobizsolti
csendes tag
ELnézést, senkit nem akarok lenézni.
Egy valamit emelnék ki:
Nem úgy van az, hogy majd a programozó optimalizál, nem ennyire egyszerű
És még egyet:
A végfelhasználónál senkit nem érdekel, hogy ki optimalizál, legyen gyorsabb és kész.Egyetértek veletek abban, hogy ez nem programozóknak készült. Ezzel így van jól. De ha így van, akkor ne a programozói optimalizálásra vetítsük a problémát. Akkor tudjuk, hogy az hogyan zajlik, hogy x64-re fejlesztünk. És szerintem ehhez nincsen lövése se a cikk írójának.
-
Lortech
addikt
Nekem pl Pentium m procim van Vistával, és kapásból tudok még pár embert.
De a procin kívül van egy másik nagyon fontos tényező is, a driverek. Egyes régebbi alkatrészeknél az is csoda, ha 32 bites Vista driver van, nemhogy 64 bites. XP-s 32 bites drivert az egyszerűbb eszközök nagy százalékánál nem vészes Vistára kiadni, de 64 bittel már nemigen foglalkoznak. Drivereknél pedig nem úgy van, hogy felrakod a 32 bitest és működik általában, mint felhasználói alkalmazásoknál. Ehhez hozzájön, hogy digitális aláírással ellátott driver kell x64-hez.
A Vista felhasználók többsége 32 bitest használ, na most ha csak 64 bitest adtak volna ki, akkor velük kitolnak, mivel nem választhatták volna azt, amit egyébként választottak volna. Ezt jól megaszondtam.
még valami: az MS hülye lett volna két verzióval párhuzamosan szívni, ha reális lett volna, hogy mindenki azonnal hanyatt-homlok átáll a 64 bitre, és hipphopp mindenhez elkészül a 64 bites driver, alkalmazások stb. Nyilván nem a felhasználó két szép szeméért van két változat, hanem hogy minél több Vistát el tudjon, de a kettő szorosan összefügg (felhasználó igény - válasz).
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude 3310 2in1 i5-8G I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari
- Bomba ár! Dell Vostro 3550 - i3-2310M I 4GB I 250GB I DVDRW I 15,6" HD I HDMI I Cam I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3604
- AKCIÓ! Sony PlayStation 5 Slim 1TB SSD lemezes konzol garanciával hibátlan működéssel
- Samsung C27JG50QQU Monitor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest