Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82595328

    törölt tag

    Szerintem ez az egész piac - legalábbis a gyártók - tévedésben van. Nekem van egy Asus t100-m, ami nekem egy tökéletes második gép. Kicsi, könnyű, ideális hurcolászós gép, ami ha akarom tablet ha akarom laptop. Viszont értelemszerűen annyiba is került mint egy második gép. Erre mit csinált az MS, Apple és a Google is -> ultrabook árban akarnak ránk sózni olyan gépeket, amik a kisebb képernyő miatt sose lesznek olyan jók használat szempontjából mint a nagyobb gépek (nem véletlen a kiemelés). Cserébe 2x annyiba kerülnek. Kösz nem. Nem akarok elsődleges gépnek egy tabletet, és nem akarok érte prémium laptop árat fizetni. Minek dupla kamera, meg egy csomó marhaság. Legyen kicsi, könnyű, de legfőképpen olcsó. Minek akart a google prémium tablettel versenyezni az MS-sel, mikor üzleti célra jobb a Win, és minek akart az IPad-ekkel (Pro-kal) versenyezni, mikor az pénzes Apple fanok úgyis Apple terméket vesznek.
    Ha most kellene 2in1 gépet venni bajban lennék, mert a t100-nak egyszerűen nincs utódja. Nemcsak az Asusnál sehol. Ami kapható, az kb. ugyanaz.
    A chromium os-t próbáltam. Tableten a felület egész használható, de a rendszer korlátozottsága nagyon idegesítő. Pl: nincs kontrollod a fájlrendszer felett. Ez telefonon lehet, hogy előny, de mikor laptopra felraktam a chromium os-t, akkor második HDD-t, amit óvatosságból nem raktam be telepítéskor (mivel a telepítő mindent töröl), utólag nem ismerte fel, és eszköz sincs amivel beállíthatnád!!! Pedig én már 15 éve használok linuxot.
    Szóval nem csodálkozom, hogy a Google ebbe belebukott. Pont ugyanott kellett volna próbálkoznia, mint a pc-knél. Olcsóbb eszközt kellett volna kiadni.

Új hozzászólás Aktív témák