Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    A teszt nagyon frankó, azonban egy kis apróság: A CHL8228 összesen 8 fázist kezel, a kártya hátoldaláról készített fényképen jól kivehető, hogy összesen 7 driver IC található, valamint a tekercsek áramérzékelése is kettesével történik (összesen hét párban). Az bizony jobb helyeken nem több, mint 7 fázis, nem mintha ez a kártya értékéből levonna, mert bőven elegendő az is. A referencián a GPU csak öt fázist kapott. Később egyébként írjátok is, hogy a VTX kártyája 7 fázisos (6 GPU - 1 RAM), és ugyanúgy a CHL8228 kezeli.

    A maradék két fázis meg a VRAM áramát adja, a referencia egy fázisával szemben, habár nem vagyok biztos benne, hogy az két külön fázis, de előlegezzük meg a bizalmat. (Nem volt még alkalmam szétszedni HD 7970 Lightninget.)

    (#2) Agyzuzo: Adnak (elvileg) hozzá mini-DP ---> HDMI átalakítót, ha jól tudom, a referenciához nekem adtak. A cikk a VTX esetén írja is, de az MSI esetén nem, amit furcsállok.
    Közben megnéztem: DVI ---> HDMI átalakítót adnak hozzá: [link], ha lejjebb görgetsz, láthatod.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák