Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nuada herceg

    őstag

    Sziasztok! Talán a témához kapcsolódik.
    Épp monitor/tv vásárlása előtt állok.

    És hát nem tudok dönteni. Azonos méretről van szó, 40-42"
    Nem tudom, hogy 1080p 3D tv vagy Uhd (nem 3d) legyen..
    Ugye mivel monitornak is használnám, nagyon csábító az Uhd.
    És nem 1-2 évre vásárolnám nyilván, szóval lehet hogy addigra már lenne értelme az uhd-nak.
    3d-ben meg eddig sem néztem filmeket. Szerintem megnéznék heti 1-2t és annyi. Vélemény?

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    válasz guriga1234 #91 üzenetére

    Na hát arra nincs keret már, hogy kettőt vegyek. Jelenlegi monitorom 24"-os, azt cserélném le. tv igazából nem kellene, azt nem használom. De ha már veszek, csak olyat vegyek. :)
    Viszont majdnem egy árban van a 2 variáció, amit írtam. Egyiknél gondolom a 3d-t kell megfizetni, másiknál az Uhd-t. Az a tizenezer forintos különbség már nem mérvadó, inkább csak tényleg nem tudom melyik kellene. Sokan a 3d-t javasolják, de nekem meg az Uhd lenne szimpatikusabb. :) Na nem tudom, majd kiderül.
    Viszont köszönöm a véleményed. :)

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    Hát nem tudom mi legyen...
    Köszönöm a válaszokat, rendes tőletek! :R

    Igazából tv-t tényleg nem használom, de úgy vagyok vele, ha már ennyi pénzt kiadok érte, akkor ne legyen kompromisszum, legyen ilyen funkciója is. Ki tudja mi lesz 1-2 év múlva. Vagy esetleg 3... Lehet akkor veszek valami újabbat és ez meg jó lesz tv-nek. Persze nem ez a terv, de a lehetőségét nem zárom ki...

    Gondolom a hdmi kábel még át tudja vinni az uhd képet. Nyilván játszani "csak" fhd-ben játszanék. Filmnézés esetleg, youtubeon is van pár 4k video. Tudom ez még kevés médiatartalom, hisz erről (is)szól a cikk. De pl.: asztali felbontásnak már egész jó lenne. :)

    A legjobb az uhd 3d lenne, de arra már nincs keret! :D Vagy 1ik, vagy másik.
    Na nem akarok tovább offolni, tényleg köszönöm a véleményeket.
    Ebéd után megrendelem valamelyiket, majd ahogy "puffan"... ;]

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    válasz dezz #100 üzenetére

    Magamnak természetesen! Gondolom ha másnak kellene vennem, vagy megkérnének rá, akkor pontosabb elvárások, követelmények elé állítanának, amiből pontosabban ki lehetne "következtetni" melyik készülék legyen.
    Igazából ez a saját töketlenkedésem, meg döntésképtelenségem, hogy nem tudom melyik legyen.

    Viszont kétszer is át kellett olvasnom amit írtál, hogy megértsem! :)
    De ami ebben megfogott, ha jól értem, akkor tulajdonképpen a sima led monitoromon is tudnék (tudok) 3d filmet nézni? Csak aktív szemüveget kell vennem hozzá, plusz megfelelő szoftver, lejátszó program kell és ennyi?

    Ez a tv amit kinéztem passzív technológiával rendelkezik.
    Ez a 2 említett típus, te melyiket választanád?

    LG 40UB800V (UHD nem 3D tv, 40")
    LG 42LB650 (FHD 3D tv, 42")

    2 napja ezen dilemmázok már és nem tudok dönteni. Ma délután biztos hogy megrendelem, hogy jövő hétre biztosan megérkezzen. Eddig a második felé hajlok.

    Értem a csíziót.

Új hozzászólás Aktív témák