Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
#85552128 #24 üzenetére
Van. Kijelöltem a legordítóbbat. A DX11 vs. DX12 összehasonlítás tekintetében egy GeForce-on.
Emellett látható, hogy a DX11 képe általánosan rosszabb, picikét, de rosszabb. FP16->R11G11B10 csere?
Radeon és GeForce között is van különbség. Nézd a kaput, a keletkező árnyékokat.
Lehet, hogy én vagyok nagyon szőrszálhasogató, hogy ennyi különbséget is észreveszek, és nem törődöm bele, de ott van akkor is.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
kisbalázs #15 üzenetére
Nézd az FP16->R11G11B10 csere nem egy rossz dolog. Ezt az AMD találta ki még 2008 körül. Aztán az NV is elkezdte "ha ők csinálják, akkor mi is alapon". Ma már az AMD ezt nem használja, mert a GCN óta nincs hasznuk belőle. Ezért használják a fejlesztők az FP16-ot a mostani konzolokon, mert GCN-en nem gyorsabb az R11G11B10. Az NV-nél azonban ez még mindig gyorsabb. Nem mondanám azt, hogy ez olyan dolog, amit az FX-eknél csináltak, ez inkább egy tipikusan hasznos optimalizálás, hiszen láthatod, hogy nem sokan veszik észre, amíg egymás mellé nem rakod az eredményeket.
(#18) Firestormhun: Ezt direkt megnéztem, mert a support is azt mondta, hogy várjak pár percet. De nem az asset a baj, hanem effekt, így nem ért semmit. Aztán lezárták a ticketet azzal, hogy a DX12-es verzió jó.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Van sajnos.
Egyrészt ott a scaling probléma DX11-ben.
Scaling On - Scaling Off
A scaling kikapcsolása kikapcsol mást is, pedig DX12-ben ez nem történik meg ilyen formában. Erre annyi a válasz, hogy használd a DX12-t, de majd javítják.A másik egy felhasználói összevetés:
[link]
Ezt megkérdeztem szintén és volt a válasz, hogy nem miattuk van, hanem a driver rontja le a képminőséget GeForce-on. A hogyanról nincs adat. Valszeg az történik, amit sayinpety írt itt: [link]
Az a régi R11G11B10-es formátumtrükk a Maxwell óta tényleg hasznos, mert kétszerezi a sebességet a formátum használatánál, és alig okoz minőségromlást. Ráadásul a DX11 miatt le is cserélhető, míg DX12 alatt erre nincs lehetőség. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Rengeteg levelet küldtünk a fejlesztőknek. Eddig nem sok haszna volt. Bármilyen DX11-es grafikai hibát kérdeztünk az volt a válasz, hogy majd egyszer javítva lesz, addig is DX12-ben jól működik. Annyit már írtak, hogy NV-n nem ők limitálják a DX11-es képminőséget a DX12 módhoz képest, hanem a meghajtó, és ezen nem tudnak változtatni.
Totál védekező kommunikációra vannak beállva, pedig nem támadom őket, csak információt akarok. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Két játék van ezzel a motorral. Az egyik az Offworld Trading Company, de ott még egy nagyon kezdetleges motorverziót használtak, emiatt sok funkció nem is működik, viszont a játékmenet nem is igényli ezeket. A másik játék pedig az Ashes of the Singularity.
Jelenleg négy projektet fejleszt a Stardock erre a motorra. Az egyik biztosan a Star Control remake, ami a fő projekt. Valószínűleg a négy közül lesz egy új Sins of a Solar Empire, mert erre volt utalás. A többi projekt titok. Annyit tudni ezekről, hogy az új lehetőségek miatt új IP-ket akarnak, mert mostantól nem köti a kezüket a technológia.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen videókártyát?
- ldave: New Game Blitz - 2025
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Napelem
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- AKCIÓ! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3050 8GB DeepCool Tesseract SW 500W
- ismét elérhető 3db - Sennheiser MOMENTUM 4 fejhallgatók
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
- BESZÁMÍTÁS! Dell Latitude 5550 üzleti -Intel Ultra 7 165U16GB DDR5 RAM 1TB SSD Intel Graphics WIN11
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest