Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Mennyibe fog kerülni a Steam Machine?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Autóhifi
- Fujifilm X
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dave™
nagyúr
Félreértetted, nem a zsebedben turkálok, hanem azt mondom, hogy nem a Pulseaudio az erőforrás igényes, hanem egy ilyen hardveren bármi. Tehát ha azt írod, hogy a PA erőforrás igényes, az kicsit csúsztatás önmagában, mert az egy elég fontos körülmény, hogy egy elég régi Atomon tapasztaltad.
-
Frawly
veterán
Abszolút egyetértek veled, volt, amikor nekem is csak ilyen szaros Atom-hulladékra tellett. Azért ha el tudsz tenni egy kis zsét, 30-35k környékén lőjj egy Thinkpad X220-at vagy X230-at, vagy hasonló használt üzleti notit (Thinkpad régebbi szériák, régi Dell Latitude-ok, HP Elitebookok sem drágábbak), nem nagy összegek már, de dimenzióugrásnak számítanak egy atomos netbookhoz képest, kapásból a KDE5, Unity7-8, Gnome3.2x sem okoz nekik gondot egyáltalán, meg régebbi játékokat is elvisznek Steamről, Wine alatt meg natívan is (ilyen HL1, HL2, Doom3, Far Cry1, Fear, hasonló szintű játékok), viszik az 1080p-t is, nem csak natív lejásztóban, hanem HTML5, NPAPI Flash, PPAPI Flash alatt is, mindegy, hogy x264, x264, vp8, vp9 codecet használ-e az adott videó. Nem csak teljesítményben, de megbízhatóságban, szerelhetőségben, alkatrészellátottságban is durván rávernek egy atomos netbookra, cserébe meg csak 1-2 inchel nagyobbak, ha annyira kicsi gép kell. Később meg a HDD helyére lősz bele olcsó SSD-t, a 4 giga RAM-ot apránként felbővíted bennük 8-16-ra, nézelődsz a használt olcsó áruk között.
Atomon a max. asztali környezet, ami még használhatóan elmegy, az az LXDE, az Xfce már határeset lehet (nem is annyira a CPU-tól függ, hanem a RAM mennyiségétől), a KDE-Gnome durván felejtős rajta. Bár én inkább Openboxot vagy IceWM-et tennék rá, de azokhoz kell már szakértelem is, mire használhatóra kofigolod. Esetleg i3wm, dwm, egyebek, de azok már olyan fapadok, hogy Windowsról jött felhasználónak nem fogja a gyomra bevenni.
Atomnál még arra kell figyelni, hogy sokszor a CPU-ba integrált GPU hiába van Intelnek hívva, valójában valami PowerVR-os hulladék, aminek nincs támogatottsága Linux alatt, csak hardveres gyorsítás nélküli 2D driver van Linux alá, ami csak arra jó, hogy ad képet a konzolban meg az asztalon (de pl. görgetés és videólejátszás közben a kép csíkozni fog), emiatt a Gallium LLVMpipe szoftverrender drivert kell használni, meg mellé szoftverrenderes Mesa és Compton kompozitort agresszív OpenGL vsync beállításokkal, hogy ne csíkozzon a képernyő. A D550-es CPU-ban nem tudom milyen GPU van, én anno Atom N2600-as CPU-val szoptam, amiben Intel GMA3600-as GPU lassító volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Call of Duty: Black Ops 7
- Lexus, Toyota topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Mennyibe fog kerülni a Steam Machine?
- LG V30 - vezércsel
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- LG 39GX90SA-W - 39" Ívelt Smart OLED/ WQHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / G-Sync & FreeSync
- LG 27US550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / Forgatható / sRGB 99%
- Apple MacBook Pro M1 13" 2020 8GB RAM 512GB SSD - gyári doboz + összes gyári tartozék, megkímélt
- Samsung Galaxy Z Flip 7 512GB JETBLACK
- PlayStation 5 Fat lemezes változat
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 (DisplayLink)
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3421
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T4 Plus CM 500W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


