Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Jim Tonic #27 üzenetére

    "Ha nincs igényed extra légáramra"

    Mi számít "extrának"? :)

    Véleményem szerint a "kitűnő szellőzés" az, amikor a gépház belső hőmérséklete nem a ~45-50°C fokos, a "magok" hőmérséklete pedig nem a ~70-80°C fokos kategóriában vannak.

    Ahhoz pedig ilyen zárt ház esetében nem elég a két lassan forgó venti, még az általad említett légáramlás mellett sem.

    Ismerem a "huzat hatást"; eddig én is mindig olyan számítógép házat használtam, amelyet így alakítottam ki. Még le is ragasztottam minden egyéb nyílást, rést az első és hátsó ventiken kívül, hogy a "csőszerű" hűtési rendszer, az említett hatás még hatékonyabb legyen.

    Ám ennek ellenére (még kifejezetten halk 12 cm-es ventik alkalmazásával) sem volt kifejezetten halk a számítógép működése.

    A mostani alul és elől hálós, maxi tower házam sokkal csendesebb. Ennek aztán tényleg jó a szellőzése.

    Megjegyzem, hogy a "huzat hatás" is könnyebben megvalósítható egy ilyen típusú házban. (A teljesség igénye nélkül; az itteni "Hazai pálya" rovatból "ollózva"...)

    Egyébként ismerem a "Define C" házat, és tudom, hogy felül lehet zárt, vagy porszűrő hálóval üzemeltetett is. :K

    A lényeg viszont az, hogy az összes ilyen háznál...

    A "csendes", "hűvös (vagy "jól hűt"), és "halk" jelzők közül egyszerre együtt csak maximum kettő tud megvalósulni.

    A "mesh" házaknál viszont mind a három.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák