Hirdetés
- Új szintre emeli a csalók elleni védelmet a Battlefield 6
- Mini-ITX
- Kompakt vízhűtés
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kingston FURY Renegade G5: Adatok villámgyorsan
- Milyen SSD-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Canon MILC: EOS R és M topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
lenox
veterán
Ez a fabric esetében nem gond.
Nincs ilyen, hogy 'a fabric'. A fabric egy az adott rendszerben alkalmazott halozati strukturat/topologiat/rendszert jelenti. Mindegyiknel mas megoldas van, a k computer eseteben pl. 6 dimenzios torus, masoknal 2-3-5 dimenzios, esetleg mas. Van, ahol kartyan keresztul kapcsolodik switchbe, van ahol fel van rakva az alaplapra. Mi a hagyomanyos, amit szuperszamitogepekben alkalmaznak es nem ez? A node-ok szama mindenhol szamit.
Igazából a legnagyobb ellenérv, amit minden fejlesztőtől hallok az AVX-szel kapcsolatban, hogy nehéz programozni. Jóval nehezebb, mint a GPGPU-t, legalábbis a TLP-seket.
Milyen fejlesztoktol hallod ezt? Csak mert aki hasznalja pl. a megfelelo intel libeket, az automatikusan megkapja a gyorsitast. Pl. ez az uj benchmark is hamarabb volt kesz cpu-ra, mint gyorsitokartyara. Desktopon amugy legtobb cpu-n nem elerheto az avx, ez lehet ellenerve, de a mai xeonok tudjak, tehat hpc-nel nem erv.
Ők csak azt mondták el, hogy a mai szuperszámítógépekben mik jelentik a limitációt az új programban. Az egyik a fabric, míg a másik az adatmásolás a gyorsítók különálló memóriájába.
A mai szuperszamitogepeknek kevesebb, mint 20%-aban van gyorsitokartya, amiben tehat nincs, ott nem is lehet limitacio az adatmasolas. Masik dolog, hogy valamilyen lapkaval is elo kellene allni ahhoz, hogy a mely integracio alkalmazasan lehessen gondolkozni, a jelenlegiek gyengebbek, mint egy skylake lesz. Persze az meg 2 ev, mire kijon belole xeon, szoval nem lehetetlen megcsinalni, az amd-nek meg is van a tudasa hozza, csak nem latom, hogy mitol erne meg nekik a jelenlegi minimal szerver cpu eladasbol. Mert az intel barmit fejleszt azt el tudja adni mashova is, tehat ott latom, hogy megeri.
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! GAMER PC: i5-14400F (10mag/16szál) +RTX 5060 Ti +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA!
- Eladó GAMER konfig! I5-12400F 512GB SSD 16GB DDR4 RX6700XT 12GB!
- Eladó GAMER konfig! I5-12400F 512GB SSD 16GB DDR4 RTX3070 8GB!
- Eladó GAMER konfig! I7-12700E 512GB SSD 1TB HDD 32GB DDR4 RX6800 16GB!
- Erős gamer gép bontás/ egyben
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB 1 év Garanciával
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest