- Házimozi haladó szinten
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Programajánló: közeleg az idei Bacsis-tuning Retró Számítógép kiállítás
Új hozzászólás Aktív témák
-
ArchElf
addikt
1. De csak a cstlakozás helyén azonosítható. Most egy proxy szerver teljesen el tudja tüntetni a kliens oldalt. Több proxy használata esetén pedig már időben is gond minden szolgáltatótól az adatokat beszerezni. A teljes azonosíthatóság az, ha a célállomáson is azonosítható a távoli fél, függetlenül a közets kapcsolatok számától, vagy a protokolltól.
2. A fenti esetben (teljes azonosíthatóság esetében) nem csak az internet előfizetés azonosítható, hanem maga a felhasználó (pl. személyes digitális aláírás). Így egy szerződés mögé nem tud elbújni több személy. Ugyanígy pl. az free hotspot-ok sem fogják anonimizálni a felhasználókat.
3. Ebben teljesen egyetértek. Amíg rosszindulatú kód tud futni a felhasználó nevébe, annak tudta nélkül, addig nehéz felvenni a harcot a spam hordák, bot networkök ellen. Másrészt viszont a bot hálózat elemei egyértelműen azonosíthatók lesznek, és hatékonyan lehet tiszítani őket - persze ha ez igény volna.AE
-
ArchElf
addikt
Miért is hülyeség?
Amúgy van authentikált email szabvány (nem is egy).
A probléma nem itt van. A gond ott van, hogy az SMTP szerverekre sincs trusted lista, ergo gyakorlatilag bármilyen gép lehet mail szerver. De itt ugyanoda jutottunk, mint az authentikált internet esetén: ki fogja kontrollálni a listát?AE
-
ArchElf
addikt
Az anonimitás a korai egyetemi hálózatok miatt alakult ki? Hát nem tudom ezt szerintem gondold végig még 1x (az internet elődje a kutatások "segítésére" jött létre egyetemek között, nem sok kutatót ismerek akik névtelenül kutatnának
).
Akkor pontosabban. Az anonimitás - a forrás egyértelmű azonosíthatóságának hiánya - azért alakult ki, mert nem volt fontos kritérium az információk megosztásánál (egyszerűen nem tervezték bele az IP/Web architektúrába). Úgy gondolhatták, hogy az IP-k korlátozott felhasználás mellett, később a DNS bejegyzés bürokratizmusa biztosítja majd a szükséges szintű azonosíthatóságot.
Mint kiderült az internet rohamos terjedése miatt - és a felhasználás kibővülése miatti plusz bürokrácia okán - a visszakereshetőség a "felfedezett" anonimizáló technikák használata mellett szinte lehetetlen.
Amennyiben azonban protokoll szinten bevezetik a forrás-ellenőrzést és azt ki is kényszerítik, úgy ennek az "anonim" internetnek bizony gyorsan véget lehet vetni.AE
-
-
ArchElf
addikt
Az anonim irányba az oktatás (korai egyetemi hálózatok) miatt fejlődött. Mióta a gazdaság is magára talált az interneten, annak de-anonimizálása komoly anyagi haszonnal kecsegtet (pl. fájlcserélés megsarcolása).
Ellenőrzésre pedig nem is szükségszerű egy közös szervezet, könnyű megosztani a dolgot. Az internet használata is lehet helyi ellenőrzés alatt (ahogy elméletileg most is van), a "jogosítványt" (mint pl az útlevelet) is kiállíthatja a helyi hatóság. Csak a forrás ellenőrizhetőségének megoldása (lásd trusted CA root provider lista) a feladat.
AE
-
ArchElf
addikt
Meglátjuk hova fejlődik majd mindez. A "fejlett" országok gazdasági vállalkozásai valószínűleg mellszélességgel kiállnak majd ilyen vagy hasonló kezdeményezések mögé a közeljövőben. Amint a szolgáltatókat is sikerül rávenni (pl ki plusz profittal) az adaptálásra szinte azonnal be lesz vezetve. Ezután már nem egy internetünk lesz a földön, hanem kettő:
Lesz egy jól ellátott, fizetős, azonosítható felhasználókat ellátó hálózat, és lesz egy kisebb/liberálisabb nézetű országok által fizetett anonim internet, ami valószínűleg szép lassan marginálissá fog szorulni.
A kettő közötti átjárás pedig - idővel - csak (túl)szabályzott keretek között beavatottak számára lesz hozzáférhető. Amint az azonosított internet fölénybe kerül, a hálózat maradék része el lesz szeparálva (lehet majd betárcsázni Hollandiába, vagy Argentínába...)AE
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Akció! Olcsó számítógép PC Akár játékra is! I7 4770 / GTX 1060 / 16GB DDR3 / 128SSD + 1TB HDD
- ThinkPad T14 Gen2i 14" FHD IPS érintő Ryzen 5 PRO 5650U 16GB 512GB magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Nikon D3300 + Nikon 18-300mm f/3.5-6.3 G AF-S DX ED VR objektív + tartozékok
- ÚJ !! MacBook Pro 14.2" INCH (M4 PRO - 2024) 14C / 20C / 24 GB / 1 TB / 100% AKKU - Magyar
- Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
- Apple iPhone 14 256GB/ 86% Akkuval / 12 hónap jótállással!
- Samsung Galaxy A32 4G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 15" 2019 i9 9980HK 32GB 500GB Radeon Pro 560X hibátlan működéssel
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD / MT I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest