- ASUS notebook topic
- Pokoli lövölde pörgetné meg a GeForce-ok eladását
- Azonnali informatikai kérdések órája
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- Melyik tápegységet vegyem?
- OLED TV topic
- Milyen széket vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- RAM topik
- Milyen lézer nyomtatót vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Silenzio
addikt
Na igen. Az egy érdekes momentum, hogy a kamera előtt mi néz ki jól, egyáltalán mi látszik?! Örültem ennek a kis írásnak mert egyrészt nem húzta rá a filmre a vizes lepedőt azonnal, másrészt kitért pár bosszantó apróságra, és szakmai szemmel vizsgálta tárgyát. Én is szakmabeli vagyok, de nem az informatikus, hanem a filmes oldalról, méghozzá nem hobbifilmes vagyok, én ezt tanultam/tanulom, egyetemen, hivatalosan stb. Ezért hozzáfűznék egy-két gondolatot:
Nos az említett vizuális, a nézői figyelemre apelláló megoldások nem csak képileg szükségszerűek, de dramaturgiailag is. Egy Linuxos környezetben 10-es betűmérettel írogató és kattintgató, és nem bőszen gépelő, hatalmas színes ablakok és villogó feliratok között lavírozó hacker egész egyszerűen unalmas. Drámaiságnak még írmagja sem marad,a film pedig ugye vizuális művészet. Szakmai szemmel nézve amúgy is megmosolyogtató ahogy egyébként művelt és eszes emberek realista szemmel próbálják nézni az alkotásokat, holott a filmek elsősorban fikciós produkciók, kitalációk és belenyúlnak a valóságba: sűrítik, eltúlozzák, máshová helyezik a hangsúlyokat. Realista film, mint olyan nagyon kevés van. Voltak iskolák akik kifejezetten realista filmek készítésére tették fel működésüket de előbb-utóbb mindenhol megbomlott a realista stilisztikai rendszer.
Másrészt az egyszeri néző számára a ''kiberteret'', a világhálót valóban kiber-szerűvé kell tenni, hogy a fogalomhoz tartozó képzettársítás a nézőben képileg is passzoljon. A filmek mindig így működtek: tárgyaknak, szereplőknek, jellemeknek képi motívumokat, ismertetőjegyeket kölcsönöztek hogy a néző szorgos tanuló módjára rábólinthasson: igen, ezt értem, ő ilyen vagány, ő meg a környék balekja, ő melegszívű, ő aljas, a verda dögös, a pisztoly ''kúlos'' stb... Ennyi lett volna... -
masterful87
senior tag
válasz
Realradical #47 üzenetére
Ha nem tudnád ez a magyar-féle védelem a cyber támadások ellen.
-
KEndre
HÁZIGAZDA
válasz
Realradical #47 üzenetére
szívbajos crackerek a kórházban... -
Realradical
őstag
Azért megnéznék egy ilyen kórház megbénítást Mo.-on.
A néhány kórház még mindig 486-osokkal dolgozik és modemes internetkapcsolattal. Mire feltölt oda bármit is a cracker (figyelitek figyelek a részletekre ''cracker'') agyvérzést kap.
Főleg, hogy nálunk nincs semmilyen kpi adatbázis tehát egyesével kéne feltörni az intézményeket.
[Szerkesztve] -
Raymond
titán
Hullara rohogtem magam a filmen, jo volt. A realitashoz meg semmi koze. Egyebkent nekem is a repulos resz a kedvencem, az mar majdnem elerte a 'House os Flying Daggers' veget nem ero vegso harcat amikor a szereplo feltamadt a hobol
-
Daweee
őstag
Na én is megnéztem ezt a gyöngyszemet
Azt hiszem, a Die Hard quadrológiát és a realisztikumot ne említsük egy lapon mióta Wili félholtamn egy öngyújtó segítségével a kifolyó kerozinból felrobbantott egy repülőt... Ne tessék fennakadni a kamionnal keresztül az autópályán 3 dimenzióban miközben egy vadászgép folyamatosan lő ránk de azért még rá tudunk ugrani mert mi vagyunk a brúszvilisz témán... Az sem volt semmi, ahogy egy communicatorról sikerült felhívni a rendőrségi rádiót, majd miután lemerült, szivargyújtóba bedugva semmi boot vagy ilyesmi és már próbálna műholdra csatlakozni
De azért jó volt, aki még nem látta, üljön be rá (ha másnak nem, mosolyogni egy jót) -
A hacker is simán feltör egy rendszert, a különbség csak az, hogy nem a károkozás a célja, hanem az, hogy figyelmeztesse a rendszergizdát a hibákra.
-
Amennyire én tudom, a hacker az aki rendszereket, a cracker aki programokat (másolásvédelmet, serialt, szokásos...) tör fel.
A monitor képét meg egy nagy költségvetésű megafilmben nehogy ne tudják már bevágni pár snittre. Akkor nem csapná agyon egy csomó film sztoriját a nagy ''access granted'' -
ploteus
aktív tag
Hát pedig erős kritika ez, de ez így van, a film vontatott és lapos.
NA meg a cracker támadás, megterveztetnek egy rendszert egy fickóval, hogy utánna feltörje azt, mert időközben gonosz lesz, és pont mindent egy helyen tárolnak....Micsoda gyöngyszem...
Aki ilyen valóságban él, az hajrá, pohár víz+ piros tabletta, és irány a matrix
Vannak mániákusok is a valóságban, ami tényleg rémisztő: [link]
Archer Ezt úgy hívják kritika, és filmeknél gyakorta használják...
[Szerkesztve] -
Archer
őstag
Nem tudom miért jön mindenki azzal, hogy nem reális. Ha valaki realitást akar, nézzen meg egy jó! háborús filmet vagy valami dokumentumfilmet, esetleg az esti híradót(bár abban sem vagyok biztos). Ennek a filmnek az a célja, hogy kikapcsoljon, szórakoztasson, addig se a sok problémájára gondoljon az ember, amíg nézi. Az meg hogy Willis kiöregedett hát nem tudom, a nagy kalsszikusokon kívül(Schwarzi, Sly, esetleg Ford) mondjatok még valakit, aki ennyi idősen ilyen szerepet elvállal! Amúgy tényleg voltak benne meredek jelenetek, de ha jól emlékszem az előző részekben is volt ilyen(az egyik leglátványosabb pl., hogy a teherszállító gépekben nincs katapultülés).
-
dr faustus
senior tag
Kétfajta felosztás is létezik, mi is az a cracker és a hacker. Az egyik szerint az, hogy rossz szándékú-e vagy sem (a hackerek erre az említett ''...hat'' kifejezést használják), a másik, ami a szócikkekben is van, vagyis a hacker a neten keresztül támadó, a cracker pedig pl. a programok védelmének feltörője. Mindenesetre a köznyelvben nem véletlenül csereszabatos a két elnevezés, hiszen az ún. szakma is megosztott, mint az látható.
[Szerkesztve] -
csabika25
aktív tag
Na elmész te a fenébe. Most, hogy újra átolvastam az írást, sehol nem használtam rosszul a hacker szót. Ahol a hacker szó szerepel, az mindenhol a hacker szereplőkre vonatkozik, ahol pedig a támadás szó szerepel, egyszer sem írtam le, hogy hacker. De fikázni, azt muszáj... Gratula!
-
DJ.Gróf
aktív tag
Jó volt a film, bár valahogy nem hozzta azt a klasszikus die hard érzést. Csak effektek,sehool az igazi jo és rossz történet. De azért egy lift akna volt.
-
-
azbest
félisten
Azért az erős volt, hogy teljes mobil és rádiós zavarás közben az autós biztosnsági céggel automatikusan egy pillanat alatt kapcsolat van és jól elbeszélgetnek...
A poénok jók benne, szórakoztató film... lehet még lazább és szórakoztatóbb mint a korábbiak. -
rudi
nagyúr
Jaja, John McLane-t azért szeressük mert annyi vére folyik filmenként mint húsz másiknak
Egyébként az összes ilyen film realitása már ott bukik, hogy akit puszta kézzel (vagy bakanccsal) orrbavágnak, az nem fog legénykedni az hétszentség, szóval a többit már teljesen fölösleges kifogásolni, nem dokumentumfilmek ezek.
-
stepboy
csendes tag
A kedvencem a ''feltöltünk egy vírust, ami majd felrobbantja a számítógépet'' mutatványok. Sajnos az a baj, h ezeket a dolgokat túlságosan is komolyan gondolták a készítők; ezért számomra csak a látvány maradt, meg néhány beszolás; a többi már nem.
OFF:
A Transformers nekem is jobban tetszett... -
Tsunami
senior tag
Ezzel csak annyiban vitatkoznék, hogy előre megirt (asszem 8 hacker által, nem 5 perc alatt) algoritmusokkal csinálták amit csináltak, tehát a gyorsaság ilyen szempontbol nem volt gáz, kivéve amikor willis bácsi bankszámláját 3 mp alatt törölték.
A transformers állitolag csak látvány és ennyi, történet nincs, valszeg majd aug végén 350 ért megnézem. -
-FreaK-
veterán
Hát az alapötleten kívül szerintem nemsok realitás volt a filmben... Bruce bácsi is szerintem kezd kiöregedni a dologból bár azért még úgy-ahogy hozta a formáját. Nekem kifejezetten nemtetszett, a hackerjelenetek tényleg egyszerűen nevetségesek voltak, mondjuk ez minden filmben így jelenik meg, ez még érthető is valamennyire hiszen a való életben nagyon unalmasan és látványtól mentesen zajlik az ilyesmi(és könnyen tarthat több hétig is.. sőt..). Egyetlen dolog ami tetszett benne az a látvány, de még ezt se tudtam igazán élvezni mivel nagyon ''unreális'' volt az egész. Egyszer nézhető popcorn mozi, de szerintem még a korábbi részek is jobbak voltak. Mondjuk ez után néztem nemsokkal a Transformers-t, na hát annak még sikerült ezt is nemkicsit alulmúlnia.. arra aztán tényleg kár volt az időmet pazarolni(igaz majdnem abba is hagytam 3x, de aztán csak folytattam ha már belekezdtem.. ).
-
dr faustus
senior tag
válasz
csabika25 #11 üzenetére
Ez a hacker-cracker felosztás mindig is erőltetett volt, és aki benne van, az jól tudja, hogy ez a felosztás nem létezik. A szándékos károkozók a ''black hat'' elnevezést kapták, az amatőr búvárok pedig a ''white hat''-et, és ezt szokták használni, még a hacker konferenciák neve is sokszor tartalmazza a ''... hat'' kifejezést.
-
Tsunami
senior tag
Nem kell komolyan venni a filmet, nem az a lényege, hanem az, hogy egy jót szórakozzon az ember a moziban popcornal a kezében. Az előző részek sem voltak realisztikusak, (pl. 2 ben integet a kifutópályán, légcsóva meg fel se repíti, 3-ban meg billenőskocsikkal viszik az aranyat kifele egy nyilván őrizetlen államkincstárból) szóval itt nem ez a lényeg. Ha tényleg realisztikusan lenne megcsinálva minden, akkor ez nem die hard lenne, és nem szórakoztató mozi, hanem egy kis rétegfilm, amit a szakavatottak élvezhetnek.
-
ALI_G
veterán
Azért néma bob nem éppen a feszes hasfaláról és izmos felsőtestéről ismertem meg. Szóval
-
bLaCkDoGoNe
veterán
Nem véletlen az, hogy elképzelhető támadási forgatókönyv szerepel a filmben: ugyanis a Die Hard 4 forgatókönyve John Carlin ''Farewell to arms'' című 1997-es cikkén alapul. ([link])
(Ez meg is látszik a filmen, hogy egy újságcikk a forgatókönyv és a sztori alapja.) -
csabika25
aktív tag
A tisztességes kifejtést rábíznám Kovács őrnagyra, ez az ő területe. Várunk szeptember 22-23-án a Hacktivity konferenciára, a Fonóba, ahol reményeink szerint ő legalább fél órában elmondja, amit én most itt hirtelen felindulásból leírtam.
A másik gondolatra a megjegyzésemet ld. feljebb. -
csabika25
aktív tag
Gratula. Több éve írok szakcikkeket, és mindig ebbe kötnek bele. Akkor most és mindörökké: tudom, hogy per definíció mi a különbség a hacker és a cracker között. De mivel ez most csak egy blogbejegyzés, nem pedig akadémiai székfoglaló, a közérthetőség miatt egyszerűbb a hacker szó használata. És mellesleg órákat tudnék vitatkozgatni, hogy mennyire állnak még ezek a meghatározások. Mert azért az elmúlt években elég sok dolog megváltozott, amit a t. kötekedők nyilván nem tudnak.
-
PazsitZ
addikt
Szerintem nem volt gond Bruce bácsival, jól adta a szokásos szerepet.
Az ''ittfáj-ottfáj ..., de azért még fél kézzel elintézek bárkit'' dolog már az 1. részben is megvolt, bár belátom már nem fiatal, de ő még 90 évesen is meg fogja menti a világot, ha úgy adódik...
A filmekben meg mindig is látványossá fogják tenni a rendszerfeltöréseket.
Mindig teljesképernyős kodbekérés és felirat lesz a képernyőn, mert így látványos...szvsz -
bolondember
MODERÁTOR
na ja - sosem létezett oprencer, meg ilyenek...
a legmegmosolyogtatóbb a ''''hackeR'' támadás ért bennünket, ezt onnan tudjuk, h egy pillanatra elsötétedtek a képernyők'' - dolog...
viszont a szövegek megint ütnek a filmben, az menti meg (na és Kevin Smith - bár a szinkron hangját rohadtul elcseszték!) -
spirit007
senior tag
Szerintem nem Brúsznak való már ez .
Öreg ember és kész . Már a 16 utcában is eröltetettnek találtam ezt az :
ittfáj-ottfáj szívem néha kihagy , de azért még fél kézzel elintézek bárkit ...egy szívroham és két whiskey között
Cikkhez :
Az a gáz , hogy ezek a jelenetek még nem informatikus szemmel is nevettségesek . -
7
addikt
Ez mind szép és jó, de a hacker az, aki bütykölget, nem pedig az, aki töröget. Az a cracker. Sajnos igencsak erősen fogalomzavarban vagyunk mink, de legalább egy olyan írástól szeretnék jó fogalomhasználatot látni, amelyik szakmai szempontból szeretne ítélkezni.
-
7
addikt
Ez mind szép és jó, de a hacker az, aki bütykölget, nem pedig az, aki töröget. Az a cracker. Sajnos igencsak erősen fogalomzavarban vagyunk mink, de legalább egy olyan írástól szeretnék jó fogalomhasználatot látni, amelyik szakmai szempontból szeretne ítélkezni.
-
bambano
titán
Mi lenne, ha tisztességesen megírnád ezt a cikket, nem csak a vázlatot másoltad volna be? Engem érdekelne...
Szerk: azt sem ártana figyelembe venni, hogy olyan, hogy hackertámadás, definíció szerint nem létezik. A hacker soha nem támad, aki támad, azt crackernek hívják.
[Szerkesztve] -
Tsunami
senior tag
A hacker-támadás-elképzelés sztori részével nem volt különösebb gond, de ezzel ki is fújt a film erős pontja. Sok megmosolyogtató jelenet van a filmben (negatív értelemben, és a hacker mozzanatoknál is). A történet akár komolyabb is lehetne, de sok dologgal mint emlitettem inkább mosolyogtat. Igazából egy nagy limonádé a maga nemében, amire érdemes egyszer beűlni, már csak azért is mert jó öreg die hard, jó öreg bruce willis, na meg ugye PG-13 besorolás ami elárul mindent.
-
Hmm, úgy látom, mégis csak érdemes lesz megnéznem a filmet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
lo Régóta esedékes, hogy egyszer kiírom magamból a véleményemet a hacker témájú filmekről.
- Sorozatok
- ASUS notebook topic
- Tőzsde és gazdaság
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Pokoli lövölde pörgetné meg a GeForce-ok eladását
- Háztartási gépek
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Random25: Windows 11 telepítés Pendriveról
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- AliExpress tapasztalatok
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- Samsung Galaxy A35 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte H510M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 5700 8GB Zalman Z9 Zalman 500W
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Samsung Galaxy A32 4G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest