Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    Ez a 1.5V-os teória szerintem totál nem állja meg a helyét. A szabvány 1.5V amitől +-5% eltérést tolerált. Ezt az OC miatt +10%-ig tolták ki, némi többletet ráhagyva. Ez amíg DDR3 lesz a piacon meg is fog maradni, a 32nm-es procikat is ezt figyelembe véve fogják tervezni és a 22nm-est is. Váltás majd akkor lesz ha úgy 4 év és 2 processzor architectúrával később jön majd a DDR4, ami szabvány szerint 1.2V-os lesz. Ott már lesz értelme újra úgy áttervezni a komplett cpu-t hogy még alacsonyabb feszültségekre optimalizálják az egész chipet. Ugyanúgy ahogy Nehalemnél szándékosan hagyták ki a DDR2-t hisz annak támogatása esetén a chipnek tudnia kellett volna 1.8V+10%-ot hogy megfelelően támogassa a szabványt. Úgy viszont nem alkalmazhattak volna olyan megoldásokat amik az alacsony feszültségű működésre vannak optimalizálva és ami alapján az egész Nehalemet az alapjaitól újraterveztek. A jővőben persze ez a trend ugyanúgy folytatódni fog, de a ritkábban cserélődő memória szabványok azért határt szabnak majd milyen időszakoknénk lehet alacsonyabb feszültségre optimalizálni egy chipet. A jővő mindenképp az egyre alacsony feszültségű chipekről fog szólni, amik persze alacsonyabb órajelen is fognak járni mint a mai chipek, de több maggal rendelkeznek majd. Máskülönben nem lehetne ésszerű TDP korlátok között tartani a fogyasztást.

    Attól mert lesznek alacsonyabb feszültségű JEDEC szabványok, még jelenti azt hogy annak kötelező használata lesz. Főleg azért mert ezek jellemzően nem desktop, hanem mobil vagy szerver környezethez készülnek elsősorban. DDR2-ből is a szabvány 1.8V mellett készültek 1.5 és 1.2V-os alacsony feszültségű változatok egyes célpiaci területekhez, attól még desktop fronton ezek nem váltak kötelezővé, ahogy ez DDR3 esetén sem túl valószínű.

    A új foglalatok ugyanúgy ki fognak szerintem tartani DDR4-ig minimum, de akár tovább is. Erősen attól függ a Haswell mennyire györekes változásokat hoz majd.

  • Jack O'Neill

    tag

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    Én a westmere-nél még teljes kompatibilitást várok minden téren, ram+foglalat (mai alaplapok). És egyetértek az előttem szólóval. Reméljük így lesz.

    JAJJMÁÁÁÁ

Új hozzászólás Aktív témák