Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Dare2Live #43 üzenetére

    Moorestownból már fognak jönni, felső kategóriás okostelefonok is. Medfield esetén pedig már mainstream okostelefon piac is képbe jön majd. Az Intel piacot nyit, ő ezen a területen új belépő, ki kell építenie a gyártói bázisait. Azért kötött az elmúlt évben szerződéseket az LG-vel, Nokiával és idővel lesznek még itt mások is. Ez nem megy az egyik pillanatról a másikra, hanem idő kell hozzá. Nem véletlen hogy az Atom termékkel kapcsolatban legalább 5-6 év távlatra kalkulálnak, amíg az embedded piacon(mobil, szórakoztató elektronika, gépjármű, gyógyászat, energetika) érdemi piaci részesedéseket lehet majd kialakítani. És ehhez sok munka és idő kell, hisz ezen a piacon az Intel új szereplő, miközben a gyártói kapcsolatoknál akár évtizedes üzleti kapcsolatok vannak, így nehéz egy új termékkel piacot szerezni. Az AMD-nek ugyanezekkel a gondokkol úgy 3 év késéssel ugyanúgy meg kell majd küzdenie, annyival lesz csak könnyebb dolga hogy az Intel már részben ki fogja taposni előtte az utat.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    Ez nem egészen így van ahogy írod. ARM esetén az 1.9W az ARM core-t jelenti L1 cache-el, L2 cache vezérlővel. Atom esetén gyakorlatilag az L2 cachet és az FSB áramköröket ki kellene venni az első generációs termékekből, hogy hasonló funkcionalítású egységet kapj az összehasonlításhoz. A második generációnál meg sokkal többet.

    Az ARM proci nem encode/decodeol neked semmilyen videot, ezt nem a proci végzi mivel ahhoz igen kis teljesítménnyel bír hogy ezzel sw-ből elboldoguljon. A SoC-re ha pakolnak video encoder/decoder ASIC egységet, akkor az végzi el, az ARM proci csak az ASIC egység vezérlését látja el. Video dekódoló ASIC egység az első generációs Menlow platformnak is részét képezi, így az is tud 1080-as videot dekódolni, minimális cpu terheltség mellett. A második generációs Moorestown platformban pedig már encoder egység is lesz. A Moorestown fogyasztása pedig sokkal kedvezőbb mint az első generációs Menlow platformé, a 3, generációs Medfieldé pedig még tovább fog javulni.

    oO7-nek abban valóban igaza van az N270-nel való összevetés erősen marketinges maszatolás. Hisz ez a Cortex-A9 proci 2010 év vége felé fog majd megjelenni, addigra pedig az N270 már 2.5 éves termék lesz, sőt addigra már rég nem is lesz a kapható. Ráadásul ezeknek az ARM termékeknek nem az N270+945GSE, hanem a Z530+US15W termékvonal utódja lesz majd a fő termék konkurense. A 2. generációs Atom Moorestown termékei rövidesen érkeznek, a Cortex-A9 termékeknek csak viszonylag egy szűkebb időtartamban - jővő év vége felé- lesz majd a konkurenciájuk. A termékciklusának legnagyobb részét - 2011-ben - az Atomok 3. generációjával fogja párhuzamosan eltölteni. Azok pedig már 32nm-en készülnek, ott is lesznek 2 magos mobil megoldások - hasonlóan a Cortex-A9MP-hez - amelyeknek a teljesítménye is nagyobb lesz.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz bambano #19 üzenetére

    Amikor nincsenek kihasználva a magok, akkor viszont nem is fogyasztanak 40-60W-ot, hanem csak a töredékét.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz bambano #16 üzenetére

    Almát hasonlítasz körtéhez. A 2 mag és 2 watt, az nem egy komplett processzort takar, hanem csak a core részt L1 cache-el és L2 controllerrel. Ahhoz hogy ebből SoC legyen még hozzá kell rakni az L2 cachet, a memória vezérlőket, a QPI/HT linkeket, PCIe controllert, meg egyéb további komponenst amivel összeállhat egy működőképes proci ami akár egy szerver feladat elvégzésére is alkalmazni lehetne. Természetesen akkor már jóval nagyobb lesz a die méret és a fogyasztás is.

    A másik pedig az hogy egy ilyen 2Ghz-es 2 magos Cortex-A9 teljesítménye töredéke pl egy szerver Core 2-4 magos 40-60W-os prociénak. Ahhoz hogy hasonló teljesítményt tudj elérni vele, igen sokat kellene belepakolni abba a szerverbe és akkor már fogyasztás terén sem lennének olyan marginálisan távol egymástól.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés