Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz opr #31 üzenetére

    Én azt szoktam mindig mondani, hogy először képméretet kell növelni és aztán felbontást, különben csak nézel, de nem látsz.

    Egykori TV fan kollégával egy filmet szedtünk le egyszer a netről. Mindketten megnéztük otthon. Valami középszar vígjáték, kérdezem másnap röhögve „láttad milyen fejet vágott a srác mögött az a néger amikor…” jaja látta, de csak néz rám zavartan művigyorral, látom rajta, hogy igazából nem nagyon érti, miről beszélek. Átjött hozzám pár napra rá eszembe jutott, megmutattam neki projektorral a filmből a részletet 5 percig röhögött rajta, hát ő ezt észre sem vette.

    Persze mert ült 3 méterre egy 40”-os TV előtt (átlag magyar otthon), tehát a srác feje a háttérben volt a TV-jén kb. 8cm, ő meg a srácot nézte, akit vett a kamera és elsiklott felette. Szóval ha pici a kép, ilyen 40-50” az már nem is az igazi és akkor még a felbontásnál egyáltalán nem is tartunk.

    A nagy 4K panel ilyen horror áron nem győzött meg és jön a 8K… hiába lehet már filmet nézni rajta messzebbről, a projektor azért praktikusabb és olcsóbb, pláne ha helikopterrel kell beemelni a kibontott háztetőn már a 75”-os TV-t is. Kaliforniába a luxuspecóba értem hogy ezt kell tenni, mert ott akkora a teraszajtó, hogy autóval beállsz a nappaliba és nincs kifogás. Az egy másik sportág.

    De tegyük fel befér, azért sok családi házba befér nálunk is, akkor is ott van még az is, hogy vettél egy problémát, mert egyedül még kvázi kibontani se tudod, még levenni sem tudod a falról. Festetnél, aztán szólsz a festékes gatyás Hodornak, hogy akasszátok már le? Már csak azért is odaveri, mert irigy ... Á, nem való ide.

Új hozzászólás Aktív témák