Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10 üzenetére

    A napokban lőttünk össze egy Legamaster 75"-os kijelzőt, air serverrel nyomtunk fel rá 4 tabletet fullhd-ban tehát natív 4k tartalom ment rajta és azt vettem észre, hogy fényes nappal, sötétítés nélkül zavart a fényereje. Oké, közel álltam hozzá, mert érintős és buzeráltam, de ugye betűk mérete stb. egyébként is közel kellene menni a 4K élvezetéhez és bakker lebarnulsz tőle.

    Itthon a HD projektorom képe kétszer akkorára van állítva és nem zavar a felbontás (4 méterre ülök tőle), de azért a FullHD elférne, azért néha már látványfilmeknél kéne.

    A 4K szerintem szélesebb látószögű projektorokba lehet majd praktikus ami kis vetítési távolságból tud jó nagy képet, kvázi alacsony fényerővel, de a 8k még oda is sok, nem hogy panelre.

    Egyszerűen a panel az fény szemből, ha nagy panel akkor sok fény, túl sok. Buzerálja a szemem, nem olyan kellemes nézni, mint a projektort.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Márton #27 üzenetére

    én nem akarok 1m-ről tv-zni

    Meg itt már nem is igazán tudsz. Egy 55"-os TV-t még lehet közelről nézni, de már le kell venni a háttérvilágítást, meg a fényerőt rendesen. Tehát be kell sötétíteni a szobában, mert ha besüt a nap az ablakon, akkor a minden háttérfénytől megfosztott panelt nem látod rendesen

    Egy 75"-os panel viszont már akkora, hogy ha közelről nézed tartósan akkor már hunyorogsz fél óra után akkor is ha sötét van, mert hiába veszed le a fényerőt akkora felületen túl sok a fény szemből ha nagyon közel ülsz, meg a nyakad is elkészül, mert nem fér bele a látószögedbe és kapkodod a fejed.

    Ha viszont messzebb mész tőle a szemed felbontóképessége miatt semmi értelme nem marad a panelen a nagyon magas felbontásnak, csak az, hogy nem tartalomfogyaztásra használod, hanem mondjuk ülnek előtted nyolcan és mind a nyolcan kiteszik a kezükben lévő tablet fullHD képét natívban kicsempézve vele a nagy panelt,
    Te meg touch kinagyítod akihez, vagy amiről beszélni akarsz a többieknek. Ez cégeknek állati menő, most jönnek ki ezek a 4K "táblák" amik olyan okostévék, hogy van benne PC van benne android és ingyenes program is jár hozzá, amivel meg tudod osztani a tablet képét a TV-vel, de otthon filmet nézni nincs értelme a nagy felbontásnak. Legyen 80" a panel, de bőven elég rá a FullHD is, max 4K, de a 8K-hoz a fentiek miatt az ember szeme szervi szinten kevés.
    Csak annak lesz értelme ha ultra pici panelt nézel majd nagyítóval, ezt hívják úgy, hogy VR szemüveg. Abba király lesz a 4K is meg a 8K is.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz opr #31 üzenetére

    Én azt szoktam mindig mondani, hogy először képméretet kell növelni és aztán felbontást, különben csak nézel, de nem látsz.

    Egykori TV fan kollégával egy filmet szedtünk le egyszer a netről. Mindketten megnéztük otthon. Valami középszar vígjáték, kérdezem másnap röhögve „láttad milyen fejet vágott a srác mögött az a néger amikor…” jaja látta, de csak néz rám zavartan művigyorral, látom rajta, hogy igazából nem nagyon érti, miről beszélek. Átjött hozzám pár napra rá eszembe jutott, megmutattam neki projektorral a filmből a részletet 5 percig röhögött rajta, hát ő ezt észre sem vette.

    Persze mert ült 3 méterre egy 40”-os TV előtt (átlag magyar otthon), tehát a srác feje a háttérben volt a TV-jén kb. 8cm, ő meg a srácot nézte, akit vett a kamera és elsiklott felette. Szóval ha pici a kép, ilyen 40-50” az már nem is az igazi és akkor még a felbontásnál egyáltalán nem is tartunk.

    A nagy 4K panel ilyen horror áron nem győzött meg és jön a 8K… hiába lehet már filmet nézni rajta messzebbről, a projektor azért praktikusabb és olcsóbb, pláne ha helikopterrel kell beemelni a kibontott háztetőn már a 75”-os TV-t is. Kaliforniába a luxuspecóba értem hogy ezt kell tenni, mert ott akkora a teraszajtó, hogy autóval beállsz a nappaliba és nincs kifogás. Az egy másik sportág.

    De tegyük fel befér, azért sok családi házba befér nálunk is, akkor is ott van még az is, hogy vettél egy problémát, mert egyedül még kvázi kibontani se tudod, még levenni sem tudod a falról. Festetnél, aztán szólsz a festékes gatyás Hodornak, hogy akasszátok már le? Már csak azért is odaveri, mert irigy ... Á, nem való ide.

  • bot1978

    senior tag

    válasz mepet #33 üzenetére

    Jobb a 4K, nem vitázom. Nézzem meg milyen szép a képe, de ha elkezdem nézni abban a pillanatban rám szól valaki a szobában, hogy tűnjek már onnan, mert nem lát a fejemtől. Utána meg már többen nézzük, de egyikőnk sem látja és akkor a tudat miatt nézzem a többiekkel, hogy jó lenne, ha látnám, csak nem látom?
    Értem én, hogy jó, csak nem jó. :DDD

    A projektor a nyugalom szigete. Senki nem akar elkapcsolni, mert nincs hova. Nincs reklám. Látom normálisan, tökmindegy hányan nézzük. Venni kell mellé egy kis vackot a hálóba, aztán ha az asszony lázad, akkor menjen nézze azon a reklámot. Élni tudni kell és ez nem a pénzről szól. Ha adsz 40k-t már abból is inkább egy használt HD projektort veszek, mint TV-t, aztán kinyomom a falra a Hérára. Persze, hogy nem olyan, mint egy panel, de kit érdekel? Legalább látom. Gondolkodás nélkül azt vennék.

    Sokszor nézem a neten is a képeket, amikor egy 40”-os TV körül vagy fél millányi HTPC, hangfal meg erősítő, a kanapé meg vagy 3 méterre a TV-től és így elakadok egy pillanatra rajta. Csak tűnődöm felgyűrt homlokkal, mint egy millás metálfestés egy Wartburgon. Csak nézed, hogy végül is szép, csak ezt erre vajon minek tették rá? Érzed, hogy nem illik, szóval nem kérdezed. …és ez amúgy nem is ritka.

    Akkora hangot csinálnak vackoknak… és képet nem, nagyobb kép nem kell neki. Megmagyarázza magának, hogy a magas felbontás jó, de mi köze ehhez a felbontásnak? Meg akkor ennyi erővel telefont is nézhetne. Nem, mert azt nem látja a barátnője. Oké.
    Itt azt hiszed érted, de aztán a TV-t lecseréli 3 évesen, tehát költ a képre nem keveset, csak nagyobb nem kell neki.

    Megkérdezed „jobb a 4K, mint a FullHD”? Jobb, de közben ilyen 6GB-os ripeket néz, amibe mi fér bele? Kb. a sima HD, vagy valami agyontömörített 1080p, de jobb a 4K, mert egyszer (érted egyszer) megnézett valamit újra (amit már persze látott, mert 100 éves film), de megnézte újra, mert le tudta tölteni 4K-ban és 4K-ban jobb volt. Szóval jobb. Ki merne vitázni? Megnézte és jobb. Kész.

Új hozzászólás Aktív témák