Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #40935168 #10 üzenetére

    (#7) priti

    Azert ez nagyon nem igy van. A kepjavitas alatt nem egyedul a szoftveres trukkoket kell erteni. Hiaba ugyanaz a panel itt a tapasztalat rengeteget szamit. Nagyon durva vicc lenne, ha egy kinai belepo ceg kozelebe erne egy Panasonicnak, aki a plazmak vezerlesevel oriasi tudast szerzet, amit itt kamatoztathat. Pont a fekete, a szinkezeles vagy mozgasmegjelenites az, amit ok elvileg kategoriakkal finomabban vezerelnek es ennek semmi koze a nativ felbontashoz. Elmeletileg (a Panasonic szerint) ok meg az LG sajat paneljabol is tobbet tudtak kihozni, mint maga az LG. (ami a plazmak okan meg igaz is lehet)

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz #40935168 #10 üzenetére

    Azért tőled ilyet olvasni.
    Azt biztosan tudod, hogy pl az EIZO sem gyárt panelt, csak "képjavítót" (aka elektronika). No, a tv-knél, bár jóval több a marketing bs, de itt sem elhanyagolható, hogy mi hajcsaja panelt. ;)
    De ezt tényleg pont neked kell magyarázni?! :U

    [ Szerkesztve ]

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • priti

    addikt

    válasz #40935168 #10 üzenetére

    Ha pl. termékfotókat gyártasz weblaphoz, akkor halál az ilyen kínai, mert tutira nem színhelyes. Szóval nem mindegy mire kell.
    Ha kell egy multimédiás megjelenítő otthonra netre, videóra, játékra, hobby képekre akkor a színhelyesség egyáltalán nem kell, meg sok más sem. Hobbyra, kvázi szemre faxa.
    Akinek ilyesmire nem jó natívban és kezdi a nyafit annak semmi sem jó. Úgy értem csak azért mondja egy megjelenítőre, hogy jó, mert tudja, hogy perpill nincs jobb vagy csak horror millás áron van, de ahogy kijön egy (még mindig drága) termék, ami azt valami nüansznyi kis semmiben meg tudja haladni már kezd is fikázni minden mást. Oké, hogy dilije a terület, de ennyire nem tudom miért kell bedilizni valamitől. Itt a PH-n elég gyakori...

    A kis kommancs is szétszedi a konkurencia termékét és másol olyan meghajtó elektronikát, amivel natívban szemre faxa képe lesz egy LG panelnek abban biztos lehetsz.

    Várjál, ne várjál. Egy piszok gyorsan fejlődő területen mindig megéri várni, mert minden egyre jobb lesz, szerintem rendszerben érdemes gondolkodni.

    4K-val én nem a TV-re, hanem inkább a grafikus erőforrásra várnék, ami tudja nyomni akár 60FPS-ben is ezt a felbontást, hogy a 60Hz-es képfrissítés is okés legyen natív felbontásban.
    Szerintem egy bármilyen 4K cucc, megfelelő grafikus erőforrás nélkül nem praktikus. 4K megjelenítőért többletet fizetni úgy, hogy mire meglesz hozzá az erőforrás egy csomót veszít a cucc az értékéből pénzkidobás szerintem.
    Egyelőre még jó drága egy 4K-hoz elég erős konfiguráció. A TV-nek olyan pocsék az értékállósága, hogy marhaság előre megvenni.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák