Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    Nem kétséges, hogy jobb minőségű, drágább géppel jobban, szebben lehet dolgozni. De drágább gépbe annak érdemes befektetni, aki rendszeresen fogja használni.(vagy akinek néhány 10 ezer ide-oda nem számít). Nekem sosem voltak fa megmunkáló gépeim. Nem is terveztem venni. Aztán feleségemmel kitaláltuk, hogy kellene az udvarra egy kiülő, ahol szép időben lehet eszegetni, beszélgetni, hogy ne a házban legyünk állandóan. Elkezdtem nézegetni udvari kiülőket, de ami árban megfelelő volt, azt még nézni is rossz volt olyan borzalmas volt a minősége. Amire jól esett ránézni, arra nem futotta anyagilag (jellemzően 250 ezer felettiek voltak). A sors úgy hozta, hogy tavaly két hónapot otthon töltöttem pandémiás cégleállás miatt. Nulla szaktudással, de határtalan elszántsággal úgy döntöttem, hogy nem keresek tovább kerti kiülőt, hanem majd én csinálok egyet, ami olyan lesz amilyet én elképzeltem. Se gépek, se műhely, se munkaasztal. Összeírtam mi kell: kézi körfűrész, beszúró fűrész, gyalu és néhány kiegészítő: derékszög és szögmérő, leszorítók, vízmérték, ecsetek, fafúró stb. Mindenből a legolcsóbbtól egyel drágábbat vettem: körfűrész Parkside, beszúró Lux, gyalu Strauss. A három gép megvolt 40 ezerből (egyik se akkus). Vettem térburkolót, faanyagot, impregnálót, lazúrt, ezeken nem spóroltam, és nekiálltam. Nem ment könnyen, és legfőképp nem ment gyorsan, de megcsináltam. A teljes végösszeg 200 ezer alatt maradt, és ebben minden benne van, a térburkolattól kezdve a gépek, eszközök, faanyag, Sadolin, világítás, minden. Látszik, hogy nem mesterember csinálta, de így, hogy saját munka még jobban szeretjük. Ismétlem, előtte sose barkácsoltam.
    [Innen kezdődött]
    [Itt már körvonalazódik]
    [Közel a célhoz]
    [Az asztal]
    [Majdnem végleges állapot]
    [Kivilágítva]

Új hozzászólás Aktív témák