Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz #gab_ #14 üzenetére

    ''jolvan.. biztos te is sok DDR2es konfigot használtál már az életedben''

    Na, üljél le... azért is több itt a nem-lamer mint a lamer. Soha a büdös életbe nem éreznéd meg, ha két amúgy hasnoló gép lenne, azzal az eltéréssel, hogy az egyikben DDR 400 a másikban meg DDR2 800 van... Persze a gyártók szerencséjére az átlag ember olyan, mint te, azaz ha sokkal nagyobb számot írnak vmire, akkor máris érzi hogy sokkal gyorsabb (aztán közbe van hogy még lassabb is), és aztán még aszisztál is az ipar marketing trükkjeihez (aminek egyébként ő is csak áldozata), azzal, hogy terjeszti az igét... Szóval, max. az van, hogy a DDR2-vel idővel olyan magas órajeleket tudnak majd elérni, aminél már tényleg jelentősen gyorsabb a régi DDR-nél, amely technológia azt az órajelet esetleg már tényleg nem bírta volna.

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz #gab_ #26 üzenetére

    Nem csak az átlag usernek nem számít a fent említett különbség, hanem senkinek sem. OK, kivéve azt, aki vmi tesztben pont rekordokat akar dönteni, mert ez a hobbija. Bár akkor illető negatívan irányban meglepődhet DDR2-vel, mint egyesek említették már itt... Ez egész igazából a pszichológia játék. Sokan nehezen bírják, hogy mondjuk 400-as ramot vegyenek, mikor van 800-as is, még akkor is, ha recionálisan tudják, hogy gyakorlatban semmit nem nyernek vele. Mert azért mégis... belül idegesíti őket, hogy akkor ez most nem töte.

  • ddekany

    veterán

    válasz t72killer #30 üzenetére

    Annyira azért nem titokzatos ez. Te mit tennél a helyükben, ha DDR1 400 környékén technikai okokból elakadsz, azaz már nem nagyon tudsz frekvenciát emelni? Ki fogja kidobni a még működő memória moduljait (és alaplapját), ha nincs olyan, aminek (lényegesen) nagyobb a száma? Lecsökkene a forgalom. Ilyenkor a logikus lépés, hogy kitalálsz egy másik szabványt, ami arra fekszik rá, hogy még nagyobb frekvencián mennyen minden áron, annak az árán is, hogy az egy órajelre eső teljesítményéből túl sokat veszít. Lényeg hogy nagyobb frekvenciát lehessen ráírni. A valós teljesítmény nem olyan fontos, bár persze sokkal lassabbat nem lehet kihozni, mert az már nagyon visszaüthet. (A Pentium 4 is ilyen eset volt... nem csak a technikai racionlatás számított, hanem hogy minél nagyob MHz-t lehessen ráírni. Ezt ott is az egy órajelre eső teljesítmény feláldozásával érték el. Persze végül rájöttek, hogy ez így üzletileg mégsem nyerő, miután az AMD szerencsére elterjesztette a valós freki nélküli termékjelölést... úgyhogy most van Core.)

  • ddekany

    veterán

    válasz Geli #45 üzenetére

    Nem csak a Zsenik... Arra is gondolj, hogyha az új alaplapok DDR3-at követelnek, akkor nem tudod átpakolnia a régebbi gépekből a DDR2-t. Esetleg ez is fontos lehet üzletileg. És, akár gyorsabb a DDR3 akár nem, lépéskényszer van... minél sűrübben újat kell kihozni, különben csökken a kereslet. Nem lehet megállni, csak azért, mert jelenlegi techniaki szinten még nincs lényegesen jobb.

Új hozzászólás Aktív témák