Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz sphe #3 üzenetére

    Nincs benne time-lapse.

    A képminősége és a manuális kezelhetősége nekem nagyon bejön. Ráadásul a piacon kevés a konkurenciája...ennyiért (Max a Nikon A, meg majd a Ricoh GR, de a 28mm nekem nem jön be).
    Ezt X100S tulajként mondom (X100 után...).

    De azért ez is messze van a tökéletes géptől, és igyekeztem összeírni a hiányosságait (ez nálam szakmai ártalom). Ezek jó része engem nem zavar (és a netről is írtam hozzá párat, de kipróbáltam).
    Persze ezek egy része hardver limitáció, vagy apróság (néha idegesítő) ami orvosolható lenne firmware frissítéssel is: http://x100s.uservoice.com/

    - F2/2.8 főleg közelire nagyon-nagyon lágy (az F5.6 viszont karcol)
    - Akksit zabálja, és a kijelzés vicces...a max 3 egységes, de már 2-ről nagyon hamar kifogy, és az akksit továbbra is be lehet tenni rossz irányban...
    - ND szűrő nincs a Q menüben (erre max az Fn gomb marad, vagy a menüben turkászás)
    - a Q menüt nem lehet átszabi
    - "ISO inflatation", ami szerint kb 2/3 - 1 nagyságrenddel csal a Fuji, tehát ami itt ISO640 az valójában csak ISO400, vagy ISO1600/3200 (és ez nem új dolog náluk, mintha a tesztekre gyúrnának)
    - Jpegben "beégett fekete részek", túl sötét, kevesebb a zaj, de a részlet is
    - a manuális fókusz segédek nem jól láthatóak (jót tenne a kiemeltebb kontraszt és állítható szín is)
    - az AF továbbra sem tud csodát művelni, vagyis kevés fényben most sem siet...
    - Az AF gyorsabb, ha nagyobbra van állítva a fókuszterület, de akkor meg pontatlan lehet (pl pont a szemre nem sikerül fókuszálnia)
    - AE/AF zár használatakor nem lehet kompenzálni az expozíciót (hiába tekered), sem a fúkuszpontot áthelyezni
    - AutoISO továbbra is furcsám működik
    - lehetne +/- 2 Fé az expo sorozatnál (most max 1-et tud, a HDR-hez jól jönne, és akár ilyen 5 képes sorozat is: -2/-1/0/+1/+2)
    - Videóból a 24p-t minek vették ki...meg a 720p is jólesne, minek pazarolni a FullHD-re
    - Videó alatt nincs fókusz segéd (a csúcs pl jól jönne)
    - Panoráma mód továbbra is csak fix 120/180 fokban enged (lehetne olyan is amíg nyomod)
    - A Basic mód furán működik, a beállítások javát (AutoISO/képbeállítások) elfelejti vagy felülírja a Custom módok (amiből meg kevés van) kapcsolgatásakor
    - Az élő hisztogram eltűnik a kioldógomb félig lenyomásakor
    - Az egyik filmszimuláció (asszem az Astia) mossa a színeket (pl arcszín olyan mintha fullsmink lenne)
    - Néha lefagy a gép, ilyenkor akksi ki-be...állítólag a gyakori AF a nagy teljesítményű mód használatával együtt (melegben?). De ez nálam még nem jött ki.
    - Lehetne mégegy Fn gomb, vagy akár hosszan nyomva valamelyiket egy plusz funkció (ND szűrő)
    - Nincs képstabilizátor (!)
    - Akár csinálhatnának egy kb 50-70mm környéki feltétet is (a 28mm után)

  • madgie

    titán

    válasz sphe #100 üzenetére

    "Az igaz, hogy alap iso-n a sigma szinte mindent elkalapál, de ezt a többség tudja is, itt többről van szó."

    100%-os pixelkukkolásban... aminek az égvilágon semmi értelme nincs. Főleg, mivel a Sigma ugye 5 MP-s 100%-os pixelkukkon kalapál el mindent, 15-ön megnézném, hogy viszonyul akár a hasonlóra átméretezett X100s képekhez képest.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz sphe #105 üzenetére

    "Különben jó kis gépek, valami megmagyarázhatatlan tér érzet átjön a fotókból, amit eddig egy gépnél sem éreztem. Nem tudom hogy csinálják, tökéletlen, de ahogy nézem vissza a sigmás képeket monitorméretben valami plusz van bennük."

    bármi is legyen ez a "térérzet", biztosan nem megmagyarázhatatlan... és biztosan nem reprodukálhatatlan. egyszerűen - főleg a merrill szenzornál - qrva jó a felbontás, a színinfo és az obik is.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • madgie

    titán

    válasz sphe #105 üzenetére

    Én ugyan nem hasonlítom össze, nem is igazán érdekel, még mindig egy ócsó LX7-re fáj a fogam :)

Új hozzászólás Aktív témák