Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Taranti #8 üzenetére

    a HDD nem attól fog levegőt kapni, hogy leveszed azt a lapot, hanem attól, ha beraksz elé egy 12-es ventit.

    A cikkel kapcsolatban:

    Az értékeléssel egyet is értek, meg nem is. Az nyilván igaz, hogy ott a Define C, de abból a plexi oldalú olcsóbb csak, a TG verzió már ugyanennyi és akinek fél év alatt nem karcólodik össze kvázi magától a plexi, vagy akár attól, hogy ránéz, az egy mágus. És pont ugyanazokkal a gyengeségekkel bír, mint ez, mivel közös a váz. A hátlapi szigetelőanyag pont nem érne semmit, csak a kábelektől venné el a helyet, a nyitott előlapon pont ugyanúgy kijönne a hang, ezt a részt nem is tudom értelmezni. Az airflow házak sose jók zajcsillapításban, ahol a levegő tud járkálni, ott a zaj is, ez a fizikának nem a komplexebb területe.
    A Pure Base 600 meg sehol nincs ehhez ár/érték arányban, a legközelebbi konkurencia a Phanteks P400 TG és az NZXT S340 Elite, vagy nem sokára a H500, ha majd kapni lehet. ezek hosszabb vázra épülnek, így könnyebb egyszerre vizet és HDD-t szerelni beléjük, de szellőzésben meg se közelítik a Meshifyt.
    Van még a Phanteks Enthoo Pro M TG, az nagyobb, több minden belefér, de drágább, viszont 3 ventivel jön alapból és RGB vezérlő is van benne.
    Én az ajánlásoknál mindig el szoktam mondani, hogy alapvetően léghűtésre ajánlott ház, mert toronyhűtőből bármekkora megy bele, a víznél úgy kell összeválogatni a dolgokat, hogy jó legyen. Hosszú táp, HDD keret és front radiátor már nem lesz meg és kevés ATX táp van 15cm hossz alatt, egy moduláris SFX táp már sokat segít a helyzeten. 240-es radiátor pedig mehet fentre is, mert van offset, bár extrém magas RAM modulok, vagy VRM hűtés akár lehet itt is gond. 4 meghajtóval, 4 ventivel, GRB vezérlővel és LED szalaggal, fix kábeles táppal és tápkábel hosszabbítókkal azért már kihívás volt a kábelrendezés, de a ház nagy erénye, hogy különösebb szívás nélkül meg lehetett oldani még ezt is:

    Szóval igen, nagyon kompakt és át kell gondolni, hogy mi megy bele, de ez alapvetően minden kompaktabb házzal így van. Viszont ha ezt leszámítja az ember, akkor nagyon kevés hibája van, én egyedül az elülső porszűrő rögzítésével és kicsit körülményesebb tisztításával nem vagyok kibékülve, ezt szerintem lehetett volna jobban, illetve nagy rejtély, hogy 2018-ban az IO panel miért van fixen az előlap keretéhez kábelezve még akkor is, ha a szűrő tisztításához nem kell levenni. illetve az alaplapi SATA csatlakozók bizonyos lapokon úgy vannak megoldva, hogy nem túl kényelmes átvezetni és bedugni a kábeleket, nekem van két csati, amibe dugva kimondottan feszülnek a csatlakozók, ami nem túl előnyös.
    Ezek is apróságok, de szerintem sokkal több felhasználót érintenek, mint az, hogy 360-as radiátor mellé mit és mit nem lehet a házba szerelni.

    A konkurensek ajánlatait elnézve (szellőzésre kihegyezett kompakt ATX ház üveg oldallappal) szerintem ez bőven az ajánlott kategória.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz FollowTheORI #14 üzenetére

    az még mindig az egyik legjobb Fractal ház, sose fogom megérteni, miért fejezték be a gyártását.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Dragon27 #19 üzenetére

    az ilyen külső HDD házakat szerintem felejtsd el, van jó, de azok irgalmatlanul drágák. rakjál elé egy ventit, az bőven elég lesz egy normál asztali HDD-nek.
    ha játékokat nem futtatsz róla, egy normális NAS rendes gigabites hálózaton simán kiváltja a gépbe szerelt HDD-t.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Dragon27 #27 üzenetére

    Akkor nem nagyon opció a kiköltöztetés, mert a töltési sebességen meg fog látszani erősen. Ha 45 fok fölé is bekúsznak, akkor sajnos inkább másik ház kell.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Wombath #29 üzenetére

    volt pár házam az elmúlt években, szigetelt is, nem szigetelt is, a rezgés akkor gáz, ha átveszi a belső alkatrészekről, de ebben az esetben ilyen nincs. és ha 30K-t kiadok egy gépházra, akkor arra azért figyelek, hogy ne ütögessek dolgokat az oldalának.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák