Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bálint85 #31 üzenetére

    Van erre egy külön topic, "milyen ramot vegyek", vagy hasonló névvel.

    Szerintem első körben felejtsd el, hogy kétféle DDR RAM van most forgalomban, találd ki melyik platformot szeretnéd más okokból, és ha abba DDR4 vagy LP-DDR3 kell, hogy "így jártál" (többet fizethetsz ugyan azért, vagy ugyan annyit kicsit gyengébb teljesítményért), esetleg gondold újra, hogy tényleg kell-e, vagy elég az egyel korábbi generáció.

    Ha ésszel indulsz neki, akkor itt most szerintem a kiszemelt platformhoz veszel olyan RAM-ot, ami jó bele, nem fordítva, hülyeség azért megvenni XY CPU+lapot párost, hogy DDR4 RAM-ot tehess bele.

    Mutass olyan DDR4 RAM-ot, ami közül azonos áron nagyjából egy szinten van egy 2133 CL9 DDR3-al, vagy ami nem sokkal drágább ezektől, és jelentősen gyorsabb.

    Ha visszaolvasol a topic-ban, ezt már régebben is fejtegettem, hogy bizonyos esetekben akár egyenesen visszafelé lépés is lehet egy DDR3->DDR4 csere, mert előbbi szépen kiforrta magát, míg utóbbival nem kapkodnak, hogy felfusson (De miért is tennék? A CPU kvázi rákényszerít a cserére, ha megéri, ha nem. Már ha kell az új CPU...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák