Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Cifu #9 üzenetére

    "Azzal anno az volt a bajuk, hogy abban a formában sebezhetőségi problémákkal bírt."
    Ami igaz is volt, mert a W7-es widget egy szövegesen megírt javascript kódrészlet volt. Oda bárki bármikor olyan kódot cserél be, amilyet nem szégyell.
    Zárójelben jegyzem meg, ennyi erővel a teljesn jelenlegi web egy darab nagy biztosnági kockázat, mert bármelyik javascritpet kicserélhetem bármire, és senki nem veszi észre...

  • vlevi

    nagyúr

    válasz McSico #63 üzenetére

    Ez már bennem is megfogalmazódott, még a Win8 megjelenésekor.
    Mert már az is el volt rontva azzal, hogy külön volt startképernő, és desktop.
    A csempéknek ráadásul megvan az a rossz tulajdonsága, hogy, a startmenü megnyitásakor nem azonnal működnek, kell nekik pár másodperc, mire magához tér, és mutat valamit.Van, amelyik viszont sosem hajlandó rendesen frissülni, pl. az OTP app árfolyam csempéje, még a hónapokkal ezelőtti árfolyamot mutatja.
    Vagy, csak annyit csinál, hogy forog egyet a tengelye körül, ami szerintem baromi idegesítő.
    Azt vettem észre (ez persze nem reprezentatív felmérés, csak megérzés), hogy nem csak a felhasználók nem használják a csempéket, hanem úgy általában fejlesztők sem törik magukat, hogy UWP appokkal árasszák el a store-t. Sőt, még a Win8 és 8.1 időszak közben, valamivel a Win10 megjelenése előtt már lehetett látni, tapasztalni, hogy fogynak az áruházbeli alkalmazások, mert az elején készült jópár alkalmazás, de aztán érdeklődés hiányában úgy maradt. A kettő persze összefügg. Ha nincs egymilliárd user, akkor a fejlesztőnek nem éri meg invesztálni egy senki által nem használt platform alkalmazásfejlesztésébe, és mivel nincs értelmes szoftver, ezért mindenki inkább más platformot választ. Én is szomorúan láttam, hogy azt, amit telefonon nagyon jól tudok használni, az Windows-ra nincs meg.
    A gyári posta és naptár nyomába se érhet a Google-es megoldásnak.
    Olyan rss hírolvasót, ami hasonlítani a droidosra, szintén nem találtam.
    Tapatalk fórum olvasóra volt egy Win8-as próbálkozás, de ez volt az egyik olyan alkalmazás, amit beszüntettek.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz #16820480 #79 üzenetére

    Erről az jut eszembe, hogy sok évvel ezelőtt még vérre menő vitákat folytattunk arról, hogy melyik fordító állít elő optimálisabb ködöt, fut gyorsabban, satöbbi. Most meg minden a javascript. Ami minden, csak nem optimális.

Új hozzászólás Aktív témák