Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    A kínai robot-legoval két probléma lesz:

    1. minőség

    Ezt többen kivesézték már, egy érdekes adatot tennék még hozzá a lego minőség ellenőrzéséhez: a lego a legyártott kockákat romlandó áruként kezeli, mert ha túl sokat várakozik a raktárban egy adott darab, az idővel veszít a színéből, és ha a színe nem felel meg a szabványnak, akkor azt már nem lehet ugyanabba a csomagba pakolni, tehát selejt. Az ilyen minőségi igényeknek a kínai saját fejlesztések még nagyon sokáig képtelenek lesznek megfelelni a sajátos vállalati kultúra miatt.

    2. szoftveres háttér

    Mint a legtöbb kínai hardvernél a szoftveres háttér csak alibi. Ha valamihez nincs elterjedt, de-facto szabványnak számító opensource megoldás (mint pl. arduino), akkor maga a hardver annyit ér, amit a mellékelt szoftver képes kihozni belőle. Mivel a kínaiaknál egy termékből kb. annyit gyártanak, amennyi egy éjszakai műszakba belefér, gyakorlatilag nem létezik náluk referencia hardver, emiatt a szoftver támogatás katasztrofális, a régebbi hardverek szoftverfrissítése pedig zéró.

    Azaz ilyen cuccba tehát csak az fektessen, aki képes és hajlandó alacsony szinten robotot programozni, nem akar a mechanikai résszel bajlódni és bevállalja a minőségi kompromisszumokat.
    Az minden esetre biztos, hogy otthonra gyereknek, lego-pótléknak tutira bukó lesz, de ha a kínaiak kitartóan nyomatják, akkor idővel kialakulhat körülötte egy opensource bázis és akkor lehet valami jövője.
    (Láttunk már ilyet, pl. olcsó digitális oszcilloszkópok körül alakult ki egy kiterjedt modding közösség, akik gyakorlatilag újra írják a szkópok firmware-jét, így pótolják az olcsó kínai szkópok - amik amúgy hardveresen 99%-ban azonosak a drágább márkás szkópokkal - szoftveres hiányosságait.)

Új hozzászólás Aktív témák