Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #16939776 #74 üzenetére

    Tényleg van ilyen, hogy valamikor fordítva bedugva romlik a hangminőség, de ez szintén implementációs probléma.

    Ha tisztában lennél azzal, hogy miképp működik egy kapcsolóüzemű tápegység, akkor nem írnál ilyen butaságokat, hogy "nem talál össze a fázis a fázissal". Eleve manapság már jóval tisztább tápfeszültséget lehet generálni egy kapcsolóüzeművel, mint egy hagyományos lineárissal. Ugyanez igaz a D-osztályú erősítőkre is.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16939776 #74 üzenetére

    Megmondom őszintén, meg sem próbáltam értelmezni, amit leírtál, mert a kapcsoló üzemű tápegységek minden részében nem vagyok otthon, de már ott borul az egész, hogy a trafó után a Graetz híd mindkét félhullámot felhúzza pozitívba. Onnantól tökéletesen lényegtelen, hogy milyen irányban dugod be a csatlakozót a konnektorba.

    "miafrancnak jelölik fel mindenhol a N/L-t a készülékeken, ha tfh. semmi jelentősége nincs?"
    A működés szempontjából nincs jelentősége, mert a szinusz hullám így is úgy is szinusz hullám. A jelölés azért lehet fontos, mert ha az eszköz bemenetén be akarnak iktatni akár egy kapcsolót, akár egy biztonsági megszakítót, akkor vagy megszakítják a fázist és a nullát is, vagy a fázist kell szakítani. Olyan helyeken, mint itt Magyarországon, ahol mindkét irányban bedugható a csatlakozó a konnektorba, nyilván csak az első jöhet szóba, ami bonyolítja és drágítja a megszakító eszközöket, de ezt láthatóan elfogadták a gyártók.

  • dabadab

    titán

    válasz #16939776 #74 üzenetére

    Ha még "nem hiszel benne", próbáld ki bármelyik modern hangú szintetizátoron, ami kapcsolóüzemű táppal van ellátva.
    Ha nem talál össze a fázis a fázissal, egyrészt nem lesz a billentésnek semmilyen atack-ja, másrészt annyira különbözővé válik az egyes hangszínek hangerőérzete, hogy folyamat masszírozni kell a monitor hangerőt, amúgy meg nem. Fordított fázis->szopás.

    A puding meg az evés.

    Van egy Waldorf Blofeld (modern hangú szinti kapcsolóüzemű táppal). Felvettem vele ugyanazt háromszor, kétszer ugyanolyan állásban volt a tápkábel, egyszer megfordítottam, ez lett az eredmény:
    [link]

    Kérdések:

    1. A három közül melyik a "kakukktojás"?
    2. Ezt miből lehet észrevenni?
    3. Melyik a tápkábel helyes állása?

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák